منو سایت

بانک جامائیکا اولین دور CBDC را ضرب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • بانک جامائیکا اولین دور CBDC را ضرب کرد
  • استفاده از اشخاص ثالث برای توسعه مبارزه با پولشویی

در یک پیشرفت چشمگیر در حوزه ارزهای رمزنگاری شده ، بانک جامائیکا (BoJ) از ضرب موفقیت آمیز اولین دسته دلارهای دیجیتالی جامائیکا در این کشور خبر داد.

بر اساس اعلام ، بانک جامائیکا ، پس از گزارش قبلی خود ، اولین دور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را ضرب کرد. این گزارش خاطرنشان کرد که اگرچه تاخیرهای قبلی باعث افزایش تاریخ راه اندازی از ماه مه تا اوت شده بود ، اما اکنون همه چیز مطابق برنامه بانک مرکزی است.

بانک جامائیکا در ادامه فاش کرد که بخش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی روش ضرب CBDC را در یک مراسم مالی دیروز نشان داد. این بانک در حال حاضر بر توزیع گسترده ارزهای دیجیتال متمرکز بوده است.

در مجموع 230 میلیون دلار جامائیکا (1.5 میلیون دلار) در اولین دسته ضرب شد. این فرایند تحت نظارت وزیر دارایی کشور ، نایجل کلارک ، ریچارد بیلز ، رئیس بانک جامائیکا و گروهی از مدیران ارشد BOJ بود.

ارز الکترونیکی دلار جامائیکا توسط کاربران در حساب کیف پول دیجیتال از طریق تلفن همراه ذخیره و مبادله می شود. بانک مرکزی خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتالی بیشتری بین سپتامبر و دسامبر ضرب و عرضه خواهند شد.

علاوه بر این ، شایان ذکر است که شرکت فناوری ایرلندی eCurrency Mint فناوری لازم را برای استخراج CBDC جامائیکایی ارائه می دهد.

بانک جامائیکا از اشخاص ثالث برای توسعه مبارزه با پولشویی استفاده می کند

در مصاحبه ای ، ماریو گریفیتس ، مدیر بخش سیاست های سیستم پرداخت بانک جامائیکا ، فاش کرد که بانک مرکزی اشخاص ثالثی را متعهد می کند تا مسئولیت پایبندی به پولشویی را بر عهده بگیرند.

گریفیتس تأکید کرد که بانک جامائیکا اطمینان می دهد که از هرگونه فعالیت ضد پولشویی از طریق ارز دیجیتال بانک مرکزی جلوگیری می کند. وی گفت که بانک واحدهای راهبردی ایجاد کرده است تا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی داده ها و خطرات پولشویی مرتبط با CBDC را برطرف کند.

ریچارد بایلز ، رئیس بانک جامائیکا نیز بر عزم بانک مرکزی برای اطمینان از دسترسی همه افراد به ارز دیجیتال و پذیرش آن تاکید کرد.

وی توضیح داد که در حالی که CBDC توسط بانک مرکزی صادر و کنترل می شود ، ارز دیجیتال طوری طراحی شده است که مکمل ارز فیات کشور باشد و جایگزین آن نشود.

بایلز همچنین فاش کرد که موسسات مالی مجاز خواهند بود ارز دیجیتالی را برای دارندگان حسابهای شخصی و تجاری صادر کنند ، و هر توکن دیجیتالی به نسبت 1: 1 به JMD وابسته است.

وزیر دارایی جامائیکا همچنین فاش کرد که دولت پیشرفت سریعی در توسعه پروژه ارزهای دیجیتال کشور داشته است. وی در ادامه فاش کرد که قانونگذاران کشور در حال حاضر بر روی یک اصلاحیه قانونی کار می کنند تا مبنای قانونی CBDC جامائیکا را تا پایان امسال فراهم کند.