منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک تسویه بین المللی سیگنال سبز CBDC را نشان می دهد

بانک تسویه بین المللی سیگنال سبز CBDC را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک تسویه بین‌المللی (BIS) آزمایش آزمایشی اخیر CBDC خود را پس از اینکه تراکنش‌ها به 22 میلیون دلار رسید، موفقیت‌آمیز نامید. CBDC در طول یک ماه در بسیاری از حوزه های قضایی مورد آزمایش قرار گرفت. چندین بانک مرکزی از کشورهای آسیایی، از جمله چین، با بیش از 20 بانک از منطقه به طور فعال در این پروژه مشارکت داشتند. کشورهای دیگر در آزمون BIS عبارتند از تایلند، امارات و هنگ کنگ.

بیش از 22 میلیون دلار در این پلتفرم معامله شد

در جزئیات منتشر شده توسط بانک تسویه بین المللی در زمان شروع، تنها 12 میلیون دلار ارزش در پلت فرم آزمایشی موجود بود. این ارزش بیش از 164 تراکنش را به عهده داشت که بیشتر پرداخت ها از طریق مرز بین بانک ها در کشورهای ذکر شده در بالا انجام شد. در پستی از BIS، ارزش قبلاً افزایش یافته بود و اکنون به 22 میلیون دلار رسیده است.

به گفته یکی از مدیران بانک تسویه بین المللی، این آزمایش بر استفاده از CBDC در ظرفیت فرامرزی در سطح عمده فروشی متمرکز شده است. وی همچنین اشاره کرد که جنبه دیگری از این آزمون به نقش‌های خاصی که هر بانک مرکزی بر روی این پلتفرم انجام می‌دهد، می‌پردازد. با این حال، مدیر اجرایی در مورد رانندگی آزمایشی در مسیر تجاری در سال های آینده خوش بین است.

بانک تسویه بین المللی گزارش پیشرفت خود را در ماه اکتبر منتشر خواهد کرد

این پروژه که mBridge نام دارد، برای مدت طولانی به عنوان پروژه ای که توسط Inthanon-LionRock DLT پایه گذاری شده است، وجود داشته است. در ابتدا فقط برای خدمات هنگ کنگ و تایلند توسعه یافت اما اکنون به سایر کشورهای آسیایی گسترش یافته است. با انجام این مرحله پروژه و گردگیری، اطلاعات جدید در حال انتقال به مرحله نهایی است. پس از این، نسخه مینیاتوری این محصول به بازار عرضه خواهد شد.

گزارش بانک تسویه‌های بین‌المللی برای سپتامبر 2021 اشاره کرد که CBDC تنها در صورتی می‌تواند آماده تأیید شود که تمام اصلاحات لازم پس از بازخورد نسخه کوچک‌تر منتشر شده انجام شود. این سازمان همچنین اشاره کرد که سایر جنبه‌های CBDC را بررسی کرده و گزارشی را در ماه اکتبر تهیه خواهد کرد. بر اساس گزارش اخیر، بیش از 80 درصد از بانک‌ها در سراسر جهان علاقه خود را به پذیرش CBDC نشان داده‌اند. جزئیات یک وب سایت ردیابی CBDC نشان می دهد که حدود 10 مورد کاملاً کاربردی هستند که 15 مورد در حال حاضر در حال آزمایش هستند در حالی که 26 هنوز در مرحله توسعه هستند.