منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک اوگاندا بالاخره رمزارز را در جعبه ایمنی نظارتی خود می پذیرد

بانک اوگاندا بالاخره رمزارز را در جعبه ایمنی نظارتی خود می پذیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک اوگاندا (BoU) اعلام کرده است که آماده است تا شرکت‌های رمزنگاری را در جعبه سندروم نظارتی بانک در نظر بگیرد. انجمن بلاک چین اوگاندا این خبر را با مثبت دریافت کرد. آقای اندرو کاور، مدیر سرویس پرداخت ملی بانک اوگاندا، این اطلاعات را به رئیس BAU داد. بخشی از ایمیل به BAU خوانده شد.

درخواست شما برای یادگیری همتا با کارکنان فنی ما در مورد مدل‌های رمزنگاری-اقتصادی، توسط BoU مورد تایید قرار می‌گیرد. ما بررسی کرده‌ایم که آیا جعبه ایمنی نظارتی محیط مناسبی برای آزمایش موارد استفاده خاص است یا خیر.

اندرو کاوره

اصطلاح آزمایشی زنده محصولات و خدمات نوآورانه در یک محیط کنترل شده معمولاً به استفاده از “جعبه شنی نظارتی” اشاره دارد. با ادامه تغییر چشم انداز بخش بانکی در آفریقا، سندباکس های نظارتی محبوب می شوند. بانک اوگاندا (BoU) در سال 2021 اعلام کرد که در حال توسعه یک چارچوب سندباکس نظارتی است.

این چارچوب سندباکس نظارتی قوانین و رویه‌هایی را ارائه می‌کند که امکان آزمایش نوآوری‌های مالی را در یک سیستم کنترل‌شده زنده فراهم می‌کند. BoU توابع زیر مرتبط با sandbox را شناسایی می کند:

  • تقویت نوآوری بخش مالی
  • یافتن راه هایی برای سرمایه گذاری برای شرکت های فناوری مالی.
  • فرصت‌هایی را برای یادگیری مشارکتی بین کارآفرینان و تنظیم‌کننده‌ها فراهم کنید.

با این حال، در آن زمان به صراحت به ارزهای دیجیتال اشاره نشده بود. BoU به تمام بازرگانان پرداخت، به ویژه اپراتورهای پول تلفن همراه هشدار داد که ارز دیجیتال را رد کنند. بانک در بخشنامه ای که در ماه مه 2022 ارسال کرد، ارتباط برقرار کرد. برخی از کشورها عبارتند از آفریقای جنوبی، کنیا، غنا و زیمبابوه.

موضع سخت اوگاندا در مورد ارزهای دیجیتال

در 6 می، یکی از مقامات ارشد بانک اظهار داشت که بانک مرکزی اوگاندا در حال بررسی است که آیا ارز دیجیتال صادر کند یا خیر. اگرچه این بانک کریپتو را ممنوع نکرده بود، اما نگرانی هایی در مورد خطرات ناشی از این فناوری داشت.

در آن زمان، بانک در حال بررسی این بود که آیا باید ارز دیجیتال بانک مرکزی را بررسی کند یا خیر. علاوه بر این، آنها در حال بررسی بودند که چه اهداف سیاستی را برآورده می کند. اندرو کاور، مدیر پرداخت ملی بانک، در مورد CBDC اظهار نظر کرد.

آیا هدف ما مقابله با شمول مالی، پرداخت ها یا حمایت از نوآوری ها در فضای اقتصادی است؟ متأسفانه، پرس و جو فاقد پاسخ روشن است.

اندرو کاوره

کشورهای آفریقایی رویکردهای متفاوتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشته اند. به عنوان مثال، قبل از معرفی ارز دیجیتال خود، بانک مرکزی نیجریه در سال 2017 بانک های محلی را از کار با ارزهای دیجیتال منع کرد.

Kawere گفت که آنها جدول زمانی برای تحقیقات یا ایجاد ارز دیجیتال ندارند. اما آنها عمدتاً بر خطرات مرتبط با این فناوری تمرکز داشتند.

حفاظت از منافع مشتریان خود یکی از مهمترین کارهایی است که ما به عنوان بانک اوگاندا باید انجام دهیم. در اوگاندا، سطح درک ما در مورد امور مالی دیجیتال و آنلاین بسیار پایین است. به طور کلی، مردم نیاز به محافظت در برابر نوآوری های مالی نسبتاً پیشرفته دارند.

اندرو کاوره

وضعیت رمزنگاری در اوگاندا و آفریقا

علیرغم انباشته شدن کریپتوها، چندین فعالیت رمزنگاری در اوگاندا در حال انجام است. کلاهبرداری ها و کلاهبرداری ها چشم انداز کریپتو در اوگاندا را تکان می دهند. در ابتدای سال، 5000 قربانی کلاهبرداری Dunamiscoins پس از از دست دادن 2.7 میلیون دلار طوماری را امضا کردند. این یکی از محرک‌های ممنوعیت کریپتو در اوگاندا بود.

بین اکتبر 2019 و فوریه 2020، پنج شرکت رمزنگاری در اوگاندا فعالیت خود را متوقف کردند. این شرکت ها با مجموع بیش از 26 میلیون دلار سرمایه متعلق به مشتریان خود ناپدید شدند. آسیب پذیری اوگاندایی ها در تراکنش های رمزنگاری در اوگاندا بسیار زیاد است. با این وجود، اکثر مردم هنوز هم می خواهند دست خود را در سرمایه گذاری امتحان کنند.

بنابراین، گنجاندن کسب و کار Crypto در sandbox گام درستی است. مرجع نظارتی می‌تواند بهترین نحوه کنترل موارد کلاهبرداری گسترده را ارزیابی کند. علاوه بر این، آنها می توانند کشف کنند که مدل کسب و کار ارزهای دیجیتال چقدر برای پیشرفت آن خوب است.

داده‌ها نشان می‌دهد که علاقه به ارزهای دیجیتال در سراسر کشورهای آفریقایی افزایش یافته است. ارزش بازار کریپتو در آفریقا طی یک سال بین سال‌های 2020 تا 2021 بیش از 1200 درصد افزایش یافت. بر اساس این گزارش، اقتصاد کریپتو آفریقا در حد متوسط ​​بود. با این حال، این قاره “یکی از پویاترین و جالب ترین” در سطح جهان بود.