منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک اوج هند نگرانی بیشتری را در مورد ارزهای دیجیتال ایجاد می کند

بانک اوج هند نگرانی بیشتری را در مورد ارزهای دیجیتال ایجاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • داس، فرماندار RBI هند نگرانی خود را در مورد ارزهای دیجیتال مطرح می کند. می گوید سرمایه گذاران باید محتاط باشند.
  • کریپتو در میان عدم قطعیت نظارتی به رشد خود در این کشور آسیایی ادامه می دهد.

Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند، دوباره نگرانی خود را در مورد ارزهای دیجیتال مطرح کرده است. او روز چهارشنبه به سرمایه گذاران در مورد مشکلات احتمالی ارز دیجیتال هشدار داد.

رئیس بانک هند در ادامه صحبت های خود گفت که ارزهای دیجیتال از نقطه نظر ثبات مالی و اقتصاد کلان یک نگرانی بسیار جدی هستند. با این حال، اظهارات او تعجب آور نیست زیرا او به خاطر بیان چنین اظهاراتی مشهور است و در گذشته نیز نگرانی های مشابهی را مطرح کرده است.

اظهارات فرماندار زمانی بیان می‌شود که هندی‌های بیشتری از ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند و سرمایه‌گذاران خرد همچنان به سمت دارایی‌های دیجیتال هجوم می‌آورند. همچنین، قیمت سکه‌های کریپتو در زمانی که Das تصمیم می‌گیرد به آنها ضربه بزند، در حال افزایش است.

علیرغم نامشخص بودن فضای نظارتی کریپتو، این کشور با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در بازار کریپتو، به یکی از سریع‌ترین پذیرندگان کریپتو در جهان تبدیل شده است. شرکت‌ها و صرافی‌های رمزنگاری نیز در این فصل صعودی برنده‌های بزرگی شده‌اند، زیرا بسیاری از آنها میلیون‌ها دلار جمع‌آوری کرده‌اند، در حالی که شرکت‌هایی مانند CoinDCX و CoinSwtich Kuber به وضعیت Unicorn در کشور آسیایی دست یافته‌اند.

فراتر از این شرکت‌ها، سایر شرکت‌ها در سال‌های گذشته با چندین پروژه کریپتو هند که آن را در بازار بزرگ کرده‌اند، جان سالم به در برده‌اند.

رمزارز در حال حاضر در هند

پس از اینکه دادگاه عالی دستور RBI را لغو کرد که عملاً ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در هند را لغو کرد، فضای کریپتو در این کشور همچنان پرتنش با ابهامات زیادی است. از آن زمان، هندی های بیشتری در اطراف بیت کوین هجوم آورده اند.

دولت هنوز قانونی در مورد ارزهای دیجیتال وضع نکرده است. همچنان در حال رایزنی با کارشناسان صنعت، نظرات مقامات مختلف و وزرا است. پس از چندین دور احتیاط، ممکن است دولت تا حد زیادی بخواهد به نفع عموم، محدودیت‌های شدیدی را برای تجارت ارزهای دیجیتال تعیین کند.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، اشاره کرده است که لایحه کریپتو آماده است تا در پارلمان مورد بحث قرار گیرد. با این حال، این لایحه به دلیل کمبود زمان در طول بحران کووید، ارائه نشده است. اکنون یک جلسه دیگر مجلس که برای پانزدهم ماه جاری برنامه ریزی شده است، می تواند اقداماتی را که دولت در حال برنامه ریزی برای تنظیم بازار نوپا است، شفاف سازی کند.