منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازی‌های بلاک چین با وجود شکست FTX عالی عمل می‌کنند

بازی‌های بلاک چین با وجود شکست FTX عالی عمل می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سقوط FTX دنیای کریپتو را شوکه کرده و میلیاردها دلار از بازار گرفته است. در کنار فروپاشی LUNA و برخی هک‌های ارزهای دیجیتال، امسال بدترین سال برای سرمایه‌گذاران کریپتو بوده است و هر معامله‌گر، سرمایه‌گذار و شرکت‌های مرتبط با کریپتو در این سال به شدت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. با این حال، یک بخش از بقیه جداست و آن بازی بلاک چین است.

از زمان ورود به صحنه بزرگ، صنعت بازی در مسیری صعودی حرکت می کند و کاربران فعال آن روز به روز در حال افزایش هستند. در سپتامبر 2022، از کل فعالیت های بلاک چین، 45 درصد به صنعت بازی های بلاک چین تعلق داشت. در ماه سپتامبر روزانه 911720 کیف پول فعال منحصر به فرد داشت. در ماه اکتبر هیچ تغییری در کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد روزانه ایجاد نشد و به همان شکل باقی می‌ماند. با این حال، نوامبر یکسان نبود.

نوامبر و بازی

در 6هفتم گزارش نوامبر Coindest در مورد ترازنامه FTX و Alameda دنیای ارزهای دیجیتال را شوکه کرد و در عرض چند روز FTX اعلام ورشکستگی کرد. این امر بر کل بازار کریپتو و همچنین صنعت بازی تأثیر گذاشت. در ماه نوامبر، میانگین کیف پول‌های فعال منحصر به فرد روزانه (dUAW) به 800875 کاهش یافت. این کاهش 12 درصدی است اما همچنان مهم ترین بخش صنعت را تشکیل می دهد و 42.67 درصد از کل فعالیت بلاک چین را تشکیل می دهد.

بازی‌های بلاک چین با وجود شکست FTX 1 عالی عمل می‌کنند

با این وجود، با در نظر گرفتن وضعیت کریپتو، این کاهش بزرگی در dUAW نیست که انعطاف پذیری فعالیت بازی در دنیای کریپتو را نشان می دهد.

برترین پروتکل های بازی

اگرچه صدها پروتکل بازی مختلف وجود دارد، شش پروتکل بازی بر صنعت بازی تسلط دارند.

پروتکل بازی WAX

در میان آنها، WAX یک پروتکل بازی نادر است که در سه ماه گذشته شاهد افزایش تعداد dUAW بوده است. در ماه اکتبر به طور متوسط ​​روزانه 329529 کیف پول فعال منحصر به فرد داشت که نسبت به سپتامبر 8.85 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، برنامه بازی با وجود سقوط FTX شاهد افزایش 4.48 درصدی در ماه نوامبر بود. در ماه نوامبر، dUAW آن 344284 بود.

پروتکل بازی Hive

در ماه اکتبر میانگین 169655 dUAW داشت که 4.94 درصد افزایش داشت. با این حال، در نوامبر شاهد کاهش 7.83 درصدی بود و به 156,369 dUAW رسید. فعالیت در جولای 2022 یکسان بود.

BNB

BNB در ماه نوامبر بیشتر ضربه خورد و شاهد کاهش 35 درصدی در فعالیت بود و کاربر آن از میانگین 171,269 dUAW به میانگین 111,188 dUAW کاهش یافت. همین یک ماه پیش، در ماه اکتبر، BNB دومین پروتکل بازی محبوب پس از پیشی گرفتن از پروتکل بازی Hive بود.

چند ضلعی

این یکی از آن پروتکل های بازی است که حتی قبل از سقوط FTX در روند نزولی قرار داشت. کاربران فعال آن از سپتامبر در حال کاهش بودند و در ماه اکتبر، کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد آن با 4.33 درصد کاهش به طور متوسط ​​به 82002 dUAW رسید، در حالی که در ماه نوامبر با 8.8 درصد کاهش به طور متوسط ​​به 74786 dUAW رسید.

EOS

به طور مشابه، فعالیت EOS نیز از سپتامبر در روند نزولی قرار دارد. در ماه اکتبر 13 درصد کاهش یافت در حالی که در ماه نوامبر کیف پول های فعال منحصر به فرد آن 16.57 درصد کاهش یافت.

سولانا

اگر یکی از پروتکل های بازی بیشتر از بقیه تحت تأثیر سقوط FTX قرار گیرد، آن سولانا است. در ماه اکتبر شاهد کاهش 44.69 درصدی کیف پول های فعال منحصر به فرد بود و به 21979 کیف پول فعال منحصر به فرد روزانه رسید. در حالی که در ماه نوامبر کاهش شدیدتر بود و فعالیت 89.42 درصد (به طور متوسط ​​2326 dUAW) کاهش یافت. این کمترین عددی است که تا به حال برای dUAW ثبت نام کرده ایم.

پروتکل بازی
پروتکل بازی

افکار نهایی

تصور می‌شود که فناوری بلاک چین علی‌رغم شکست FTX قوی باقی خواهد ماند، زیرا هسته اصلی پروژه‌های نوآورانه دیگری است که انتظار می‌رود سیستم مالی و اقتصاد بازی ما را تغییر دهد. فناوری از بین نرفت و به کاربران امکان ذخیره و ارسال دارایی ها را داد. فروپاشی Alameda و صرافی متمرکز FTX ممکن است برای کسانی که از طریق کانال های بازی یا NFT وارد فضای کریپتو می شوند جالب نباشد.