منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازیابی حریم خصوصی خود از طریق یک اکوسیستم بلاک چین ضد دستکاری

بازیابی حریم خصوصی خود از طریق یک اکوسیستم بلاک چین ضد دستکاری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بلاک چین هوریزن برای فعال کردن سیستم‌های اثبات دانش صفر، که بیشتر به نام ZKP شناخته می‌شوند، ایجاد شد، که اجازه می‌دهد تراکنش‌های شبکه بلاک چین بدون افشای اطلاعات محرمانه تراکنش برای عموم، اعتبارسنجی شوند. به گفته این شرکت، این فرآیند غیرقابل اعتماد و غیرمتمرکز و بدون تایید کننده های شخص ثالث است

حریم خصوصی بلاک چین
تصویر 155

آنها اکنون به عنوان یک جزء کلیدی توسط بلاکچین هایی مانند هوریزن پذیرفته شده اند که از رمزنگاری ZKP استفاده می کند تا امکان تایید تراکنش های بلاک چین خصوصی در زنجیره های عمومی را فراهم کند و در عین حال جزئیات هر تراکنش را مخفی نگه دارد.

Zk-SNARK ها و فناوری های بلاک چین خصوصی/عمومی

پلتفرم Horizen با zk-SNARK های داخلی (نوع منحصر به فرد ZKP) ارائه می شود که امکان ایجاد و استفاده از بلاک چین های خصوصی و عمومی را فراهم می کند. zk-SNARK ها همچنین مقیاس پذیری بلاک چین را فراتر از مزایای حفظ حریم خصوصی باز می کنند.

از آنجایی که شبکه هوریزن برای احراز هویت تراکنش ها نیازی به استفاده از اعتبار سنجی شخص ثالث ندارد، به قدرت محاسباتی بسیار کمتری نیاز دارد و بسیار مقیاس پذیر و قابل اعتماد است. برای موقعیت‌های تجاری ایده‌آل است زیرا کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به اتکا به اشخاص ثالث برای احراز هویت تراکنش‌ها به یکدیگر اعتماد کنند.

راب ویگلیون، یکی از بنیانگذاران و سرپرست تیم در آزمایشگاه های هوریزن و هوریزن، یادداشت می کند:اگر حریم خصوصی یکی از مسدودکننده‌های اصلی پذیرش فناوری بلاک چین در سازمان است، پس شواهد دانش صفر راه‌حل نهایی را برای باز کردن مسیر برای پذیرش کل بلاک چین نشان می‌دهد.

سیستم حسابرسی افقی

ZkAudit یک راه حل حسابرسی مبتنی بر بلاک چین است که توسط آزمایشگاه های هوریزن، بازوی توسعه هوریزن ایجاد شده است تا امکان انجام ممیزی بر روی مشاغل خصوصی را به صورت کاملاً غیرمتمرکز، شفاف و حفظ حریم خصوصی با استفاده از ZKPها فراهم کند.

سرویس zkAudit به سازمان هایی مانند سلسیوس، یک وام دهنده پیشرو ارزهای دیجیتال، کمک کرده است. همچنین استفاده از یک راه حل مبتنی بر بلاک چین امکان پذیر است که به شما امکان می دهد تا به سرعت اثبات ذخایر را بدون به خطر انداختن اطلاعات حساس یا تکیه بر حسابرسان گران قیمت شخص ثالث تأیید کنید.

سیستم حسابرسی عمومی سلسیوس به این شرکت اجازه داده است تا به عنوان یک شریک قابل اعتماد برای پروژه های defi و بلاک چین های عمومی عمل کند، حتی اگر یک سرویس متمرکز ارائه دهد.

تصویر 156
تصویر 156

چگونه بلاک چین به حریم خصوصی دانش بدون اثبات دست می یابد؟

اولین قدم برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، استفاده از یک آدرس جدید برای هر معامله ای است که دریافت می کنید. هر بار که روی “دریافت” کلیک می کنید، اکثر کیف پول ها آدرس جدیدی برای شما ایجاد می کنند.

استفاده از روش‌های پرداخت متعدد و تغییر آدرس، اتصال تراکنش‌های شما به یکدیگر و ایجاد ارتباط را برای مهاجم دشوارتر می‌کند.

اگر کسب‌وکار شما حریم خصوصی داده‌های کاربر را جدی می‌گیرد، استفاده از یک ارز دیجیتال با ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی، حفاظت اضافی ضروری را فراهم می‌کند. یکی از موثرترین فناوری‌های موجود در زمینه حفظ حریم خصوصی، پروتکل زنجیره‌ای فعال با Proofs Zero-Knowledge است که توسط Horizen ارائه شده است.

هر کس راز را بداند ممکن است اثبات را بررسی کند، اما هیچ کس دیگری نمی تواند. لازم نیست برای یک تراکنش محرمانه اطلاعات را به آنها بدهید. در عوض، شواهدی ارائه می‌کنید که نشان می‌دهد به جای داده‌های واقعی تراکنش، گره‌ها و ماینرها را منتقل کرده‌اید.

توضیحاتی در مورد استفاده از اثبات‌های دانش صفر برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به شرح زیر است: شما مدرکی می‌سازید که تراکنشی که می‌خواهید ارسال کنید توسط یک گره تأیید اعتبار می‌شود، بدون اینکه هیچ یک از داده‌های تراکنش فاش شود.

Zk-Proofs هم فرستنده، هم گیرنده و هم مبلغ را از گیرنده پنهان می کند. یکی دیگر از کاربردهای عالی zk-Proofs اثبات هویت است. برای مثال، می‌توانید سن خود را بدون فاش کردن اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد خود به شخص ثالث نشان دهید.

نتیجه

دلایل قابل قبول مختلفی برای انجام تراکنش های مالی خصوصی وجود دارد. اگر شرایط پزشکی دارید و نیاز به خرید مکرر داروهای تجویزی دارید، زمینه محکمی برای انجام این معاملات به صورت خصوصی دارید.

اگر شرکتی دارید، نمی‌خواهید رقبایتان در مورد جریان درآمد شما باخبر شوند یا اگر هدیه‌ای برای همسرتان می‌خرید، ممکن است نخواهید او قبل از دریافت هدیه آن را کشف کند.

چندین دلیل قانع‌کننده برای انجام تجارت خصوصی وجود دارد و ما فکر می‌کنیم که حریم خصوصی یک حقوق اساسی بشر است. بلاک چین هوریزن یکی از بهترین راه هایی است که مبتکران در حال بررسی مفهوم «چیزی برای پنهان کردن ندارم» هستند.