منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازار خرس کریپتو باعث کاهش نیروی کار در کل صنعت می شود

بازار خرس کریپتو باعث کاهش نیروی کار در کل صنعت می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با ادامه بازار نزولی کریپتو، سازمان‌ها در سراسر صنعت نیروی کار خود را کاهش می‌دهند تا با ضررهای مالی هنگفت مقابله کنند. صنعت ارزهای دیجیتال با پایان شدید بحران اقتصادی جهانی روبرو شده است. همه سکه های اصلی از ابتدای سال جاری در یک مارپیچ نزولی مداوم بوده اند و کارشناسان معتقدند که این روند بدتر خواهد شد.

رکود جهانی، نرخ‌های بهره بالاتر و تورم باعث می‌شود دارندگان کریپتو دارایی‌های خود را با سرعتی بی‌سابقه نقد کنند. این بازار تنها در این هفته شاهد بیش از 500 میلیون دلار انحلال بوده است، به این معنی که صرافی های ارزهای دیجیتال در یک سه ماهه مالی سخت قرار دارند.

صرافی کریپتو استرالیا Swyftx امروز اعلام کرد که 21 درصد از کارکنان خود را به دلیل نگرانی های مالی اخراج می کند. قیمت‌های پایین‌تر و انحلال مستمر این صرافی‌های بزرگ را با مشکل مواجه می‌کند و مانع از توانایی آنها برای حفظ نیروی کار موجود می‌شود.

Swyftx نقل کرده است که تصمیم برای کاهش نیروی کار، به دنبال افزایش احتمال رکود جهانی، صرفاً استراتژیک است. این شرکت امروز 74 کارمند خود را اخراج کرده است و مدیران به احتمال زیاد در صورت عدم بهبود وضعیت اقتصادی اخراج های بیشتری ممکن است.

بازار خرس
بیانیه رسمی Swyftx

تقریباً همه صرافی‌های سطح بالا، کارکنان خود را در طول بازار نزولی کاهش داده‌اند

Swyftx تنها شرکتی نیست که چنین اقداماتی را انجام می دهد. تقریباً هر صرافی بزرگ رمزارز در طول این بازار نزولی، نیروی کار خود را تا حدی کاهش داده است. در دو ماه گذشته، Coinbase و BlockFi تقریبا یک پنجم از نیروی کار خود را کاهش داده اند. کوین بیس 20 درصد از کارکنان خود را در ماه ژوئن اخراج کرد که اکثریت آنها را کارکنان ایالات متحده تشکیل می دادند.

به طور مشابه، BlockFi همچنین 170 کارمند خود را اخراج کرده بود. یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های رمزنگاری، Blockchain.com، ۲۵ درصد از نیروی کار خود را نیز اخراج کرده است. صرافی Vauld مستقر در سنگاپور یکی از سخت‌ترین ضربه‌ها را متحمل شد، زیرا این پلتفرم مجبور شد تمام سپرده‌ها، برداشت‌ها و معاملات روی پلتفرم خود را در ماه جولای تعلیق کند. اگرچه آمار رسمی وجود ندارد، اما حدس زده می شود که Vauld بیش از 50 درصد از نیروی کار خود را کوتاه کرده است.

اخیراً Crypto.com همچنین 260 کارمند را اخراج کرده است و صدها نفر دیگر در هفته های آینده دنبال خواهند شد. منابع متفق القول در رسانه های اجتماعی اشاره کرده اند که تعداد رسمی کاهش کارکنان ممکن است تا پایان این ماه از 1000 نفر فراتر رود.

صنعت کریپتو در چند سال گذشته بخش پررونقی برای فرصت های شغلی پرسود در کلاس های مهارتی مختلف بوده است. با این حال، از آنجایی که بحران اقتصادی جهانی هر روز بدتر می شود، به نظر می رسد که کارمندان کریپتو کریسمس سختی را در پیش دارند.