منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • این شرکت استخراج بیت کوین که در فهرست عمومی قرار دارد، ورشکست شده است، اما آنقدرها هم بد نیست

این شرکت استخراج بیت کوین که در فهرست عمومی قرار دارد، ورشکست شده است، اما آنقدرها هم بد نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک دادخواست ورشکستگی توسط یکی دیگر از مشاغل استخراج بیت کوین ارائه شده است.

تنها چند روز پس از داوطلب شدن یک طلبکار برای کمک به Core Scientific، یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین در جهان و همچنین تنها معدنی که در فهرست عمومی قرار دارد، برای جلوگیری از ورشکستگی احتمالی، این شرکت در 21 دسامبر اعلام کرد که قصد دارد برای ماینرهای بیت کوین ثبت نام کند. حفاظت تحت فصل 11 قانون ورشکستگی ایالات متحده در ایالت تگزاس.

طبق گزارش ها، شرکت انحلال نخواهد کرد. در عوض، طبق معمول به فعالیت خود ادامه می دهد و بیت کوین (BTC) را استخراج می کند، در حالی که صاحبان اوراق بهادار ارشد، که مسئول اکثر بدهی های شرکت هستند، در مورد تسویه مذاکره مذاکره می کنند.

سال آسانی برای شرکت های استخراج بیت کوین نبود

چندین شرکت ماینینگ تحت تأثیر منفی کاهش شدید ارزش بیت کوین در سال جاری قرار گرفته اند و بسیاری از آنها در حال حاضر برای تامین هزینه های خود تلاش می کنند.

Core Scientific در پرونده خود برای ماه اکتبر اعلام کرد که کاهش مداوم قیمت بیت کوین، افزایش هزینه برق و افزایش نرخ هش بیت کوین جهانی.

شبکه همگی تأثیر قابل توجهی بر عملکرد عملیاتی و نقدینگی شرکت داشته اند که منجر به سقوط بیش از 95 درصدی قیمت سهام شرکت از ژانویه شده است.

تا پایان معاملات در روز سه‌شنبه، ارزش بازار آن به 78 میلیون دلار کاهش یافت، که کاهش قابل توجهی از ارزش 4.3 میلیارد دلاری آن در جولای 2021 بود، زمانی که کسب‌وکار از طریق استفاده از وسیله‌ای برای خرید با هدف خاص به بازار عرضه شد. یا SPAC. در سال گذشته قیمت سهام بیش از 98 درصد کاهش داشته است.

تصویر 419
منبع: TradingView

اگرچه این شرکت گفته است که هنوز جریان‌های نقدی مثبتی تولید می‌کند، اما این پول برای حمایت از هزینه‌های عملیاتی شرکت، که شامل بازپرداخت اجاره تجهیزات استخراج بیت‌کوین است، کافی نیست.

برای حفظ ارزش برای سهامداران، پلتفرم خدمات مالی B. Riley در 14 دسامبر پیشنهادی ارائه کرد که 72 میلیون دلار به عنوان تامین مالی غیرنقدی به Core Scientific ارائه دهد.

از این مبلغ، 40 میلیون دلار هیچ شرطی ندارد، در حالی که 32 میلیون دلار باقیمانده مشمول شرایط خاصی خواهد بود.

در پرونده دادگاه از اکتبر فاش شد که Core Scientific به دلیل قرار گرفتن در معرض وام دهنده ناموفق ارزهای دیجیتال سلسیوس ضررهایی را متحمل شده است.

طبق این پرونده، سلسیوس ده‌ها میلیون دلار هزینه برق پرداخت نشده به استخراج‌کننده بیت‌کوین بدهکار است که این مبلغ به طور متوسط ​​روزانه حدود 53000 دلار است.

اما، همانطور که قبلا اشاره شد، Core تنها شرکت معدنی نیست که با مشکلات خود سروکار دارد. یکی دیگر از ماینرها، Marathon Digital Holdings، رقیب Core Scientific، فاش کرد که در معرض 80 میلیون دلار برای Compute North قرار دارد.

Compute North شرکتی است که خدمات میزبانی و زیرساخت را برای استخراج ارز دیجیتال ارائه می دهد. در سپتامبر، Compute North برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کرد.

در ماه اکتبر، Binance Pool تشکیل یک صندوق 500 میلیون دلاری را اعلام کرد که برای ارائه بودجه اضطراری برای استخراج کنندگان مشکل استفاده می شود.

وام گیرندگان باید وام های خود را هم با دارایی های واقعی و هم با ارز دیجیتالی که توسط شرکت های مربوطه استخراج شده است، وثیقه کنند.

علاوه بر این، Bitmain یک صندوق 250 میلیون دلاری با بیانیه ماموریتی تا حدودی مشابه آنچه در بالا توضیح داده شد، ایجاد کرده است.