منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اینترنت پرسرعت پهن باند با بلاک چین میلیاردها دلار را به ارزهای دیجیتال می آورد

اینترنت پرسرعت پهن باند با بلاک چین میلیاردها دلار را به ارزهای دیجیتال می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بسیاری از شرکت‌های فناوری در چند دهه گذشته با آن مواجه شده‌اند، ورود اکثریت جمعیت آفریقا به اقتصاد جهانی است. از آنجایی که اینترنت پرسرعت در بسیاری از نقاط جهان سریعتر و مقرون به صرفه تر می شود، زیرساخت های آفریقا عمدتاً دست نخورده باقی می ماند، به ویژه در نقاط دورافتاده منطقه جنوب صحرا.

متأسفانه، تنها 22 درصد از قاره به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، عددی که به طور گسترده نشان دهنده مناطق شهری آن است. دکل‌های موبایل به‌طور باورنکردنی منسوخ شده‌اند، به طوری که 91 درصد از کاربران تلفن همراه باید به شبکه‌های 2G یا 3G تکیه کنند. یک استارتاپ بلاک چین در حال تلاش برای تغییر آن است.

چرا آفریقا به 3 هوا نیاز دارد؟

3air، یک استارت آپ مبتنی بر بلاک چین که شکاف بین مشکلات اتصال آفریقا و پتانسیل گسترده ارزهای دیجیتال در سراسر این قاره را پر می کند، در سال های آینده دسترسی به اینترنت پهن باند پرسرعت و تامین مالی غیرمتمرکز را برای شهرهای بزرگ آفریقا به ارمغان خواهد آورد. این شرکت قصد دارد از فناوری مش بی سیم و اشتراک NFT برای اتصال بیش از 300 میلیون کاربر جدید به اینترنت و وب 3 استفاده کند.

با این محصولات، 3air امیدوار است که آفریقایی های جنوب صحرا را با اتصال آنها به اقتصاد جهانی توانمند کند. سخت افزار یک بخش ضروری از خدمات اتصال به اینترنت است. 3air از فناوری K3 Last Mile برای ارائه اتصال اینترنتی اختصاصی تا 1 GBPS در شعاع 50 کیلومتری اطراف ایستگاه پایه استفاده خواهد کرد. این ایستگاه ها را می توان تقریباً در هر مکانی ساخت. آنها در 9 کشور در سه قاره مستقر شده اند.

چگونه NFT ها می توانند بخشی از راه حل مالی باشند؟

3air از طریق دسترسی پهنای باند خود، بسیاری از خدمات دیگر از جمله خدمات بانکی، وام های خرد و کیف پول های رمزنگاری را ارائه خواهد کرد. 3air NFT های قابل خرید را ارائه می دهد و دسترسی به اینترنت را به عنوان اشتراک فراهم می کند. برخلاف قراردادهای اتصال سنتی، NFT ها کاربران را مجبور به تعهد زمانی نمی کنند. در عوض مشتریان می توانند توکن های خود را در یک بازار غیرمتمرکز به دیگران بفروشند. اشتراک های NFT نیازی به حساب بانکی یا آدرس منزل ندارند، بنابراین محدودیت ها دیگر مشکلی نیستند.

چگونه می توان از گزینه های پول نقد به ارز دیجیتال استفاده کرد؟

در این مدل، انتقال اشتراک نیز به یک گزینه تبدیل می شود. اگر کاربر جابه‌جا شود، می‌تواند به جای لغو و استخدام مجدد، سرویس را به ساکن دیگری منتقل کند. علاوه بر این، هنگامی که کاربران از طریق این سرویس به Web3 وارد شدند، 3air خدمات یادگیری روی زمین را سریع‌تر و با گزینه‌های نقدی به ارز دیجیتال که نیازی به ورود از طریق حساب جاری ندارند، به کاربران داخلی ارائه می‌کند.

Web3 یک مفهوم پیچیده برای هر کسی است که می تواند سر خود را به دور خود بپیچد، و این شرکت معتقد است که ارائه این خدمات، آفریقایی ها را سریعتر به اقتصاد جهانی متصل می کند. 3air به کاربران جدید در مورد موضوعات مرتبط با بلاک چین، مانند باز کردن و استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال جدید، نحوه استفاده از اینترنت جدید Web3 و موضوعات پیچیده دیگری که ممکن است به طور مستقل در یادگیری آنها مشکل داشته باشد، آموزش می دهد.

3air چه مزایایی دارد؟

با سرویس اینترنت و زنجیره بلوکی که 3air ارائه می‌کند، 3air خدمات بیشتری را در کنار اتصال به اینترنت ارائه می‌کند. بانکداری برای کسانی که دسترسی فیزیکی به بانک ندارند پیچیده است، که در کشورهای جنوب صحرای آفریقا بسیار کم است. از طریق بلاک چین 3air، کاربران می‌توانند ارز ذخیره کنند، از ارز به عنوان پرداخت استفاده کنند و از سایر خدمات بانک‌ها مانند وام، پس‌انداز و حساب‌های جاری استفاده کنند.

بازار 3air در حال حاضر به روی عموم باز است و با هنرمندان و سازندگان آفریقایی همکاری می کند تا آنها را در سطح جهانی ارتقا دهد. با ارائه خدمات اینترنتی ابتدا، 3air بعداً قادر خواهد بود بسیاری از خدمات دیگر مانند بانکداری، وام های خرد و خدمات آموزشی Web3 را گسترش دهد. استعدادها و کسب‌وکارهای آفریقایی باید بتوانند خیلی سریع‌تر از آنچه که بدون این ارتباط توسعه می‌یابند، گسترش پیدا کنند. با یک بلاک چین کامل، سخت افزار اثبات شده و یک نقشه راه ثابت، کاربران آفریقایی باید انتظار داشته باشند که این خدمات عمومی از سال 2023 وارد شوند.