منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک پس از امضای قرارداد 44 میلیارد دلاری توییتر می گوید: «پرنده آزاد شد

ایلان ماسک پس از امضای قرارداد 44 میلیارد دلاری توییتر می گوید: «پرنده آزاد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بنیانگذار میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس اکنون به طور رسمی مالک توییتر، میکروبلاگینگ محبوب و سرویس شبکه اجتماعی است. پس از ماه ها درام دادگاه بین ایلان ماسک و هیئت مدیره توییتر، منابع متعدد خاطرنشان کردند که قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری پنجشنبه شب تکمیل شد و مالکیت ماسک بر پلتفرم شبکه اجتماعی را تثبیت کرد.

بر اساس گزارش ها، اندکی پس از تصاحب توییتر، ماسک قبلاً برخی از مدیران ارشد توییتر را برکنار کرده است. حداقل چهار مدیر ارشد توییتر، از جمله مدیر مالی ند سگال، مدیر ارشد اجرایی پاراگ آگراوال، و مشاور عمومی شان ادجت و دیگران برکنار شده‌اند.

پس از این حرکت، ماسک اخیرا در توییتی نوشت که «پرنده آزاد شد».

ایلان ماسک از توییتر چه می خواهد؟

گمانه زنی های گسترده ای در مورد تصاحب ایلان ماسک در توییتر وجود دارد. با این حال، در نامه‌ای به تبلیغ‌کنندگان توییتر در روز پنجشنبه، این میلیاردر با بیان اینکه پلتفرم شبکه اجتماعی را برای “کمک به بشریت” و نه برای “درآمد بیشتر” به دست آورده است، هوا را پاک کرد. ماسک همچنین معتقد است که توییتر ابزار مهمی برای آینده تمدن است.

ایلان ماسک: «دلیل خریدم توییتر این است که برای آینده تمدن داشتن یک میدان شهری دیجیتالی مشترک، که در آن بتوان طیف وسیعی از عقاید را به شیوه‌ای سالم و بدون توسل به خشونت مورد بحث قرار داد، مهم است». اضافه. من این کار را برای کسب درآمد بیشتر انجام ندادم. من این کار را کردم تا به بشریتی که دوستش دارم کمک کنم.»

برنامه های ایلان ماسک برای ارزهای دیجیتال

علاوه بر پرداختن به موضوع سانسور، ماسک قبلاً پیشنهاد کرده بود که پشتیبانی پرداخت ارزهای دیجیتال در توییتر اضافه شود. مشابه WeChat، ماسک در ماه ژوئن به کارمندان توییتر گفت که «منطقی است که پرداخت‌ها را در توییتر ادغام کنیم تا به راحتی بتوان پول را از طریق ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال ارسال کرد.

بسیاری حدس می زنند که با توجه به علاقه ایلان ماسک به ارزهای دیجیتال، این تصاحب به تدریج توییتر را وارد اکوسیستم Web3 خواهد کرد. در جای دیگر، گزارش ها اشاره کردند که توییتر کار بر روی نمونه اولیه کیف پول رمزنگاری خود را آغاز کرده است که به کاربران امکان ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را می دهد.