منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک می‌گوید پرداخت توییتر از فیات استفاده می‌کند، اما رمزارز بعداً پیاده‌سازی خواهد شد

ایلان ماسک می‌گوید پرداخت توییتر از فیات استفاده می‌کند، اما رمزارز بعداً پیاده‌سازی خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

توییتر برای دریافت مجوزهای نظارتی در سراسر آمریکا ثبت نام کرده است و شروع به ایجاد نرم افزار نوآورانه ای کرده است که قادر به پردازش پرداخت ها در پلتفرم خود برای چرخش کسب و کار خود است. رهبر این ماموریت، میلیاردر فناوری، ایلان ماسک است. همچنین، میلیاردر فناوری اظهار داشت که می‌خواهد پلتفرم پرداخت ابتدا از فیات استفاده کند و بعداً ارزهای دیجیتال اضافه شود.

استر کرافورد، شخصیت برجسته ای که در توییتر از نزدیک با ماسک مرتبط است، در حال حاضر ساختار فنی مورد نیاز برای پرداخت در این پلتفرم را جمع آوری می کند. دو منبع موثق آشنا با برنامه های توییتر این اطلاعات را فاش کرده اند.

سرویس پرداخت جدید توییتر

به عنوان بخشی از طرح خود برای ایجاد درآمد اضافی، ایلان ماسک در حال برداشتن گام هایی برای اجازه دادن به پرداخت ها در سایت است. از زمانی که او توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار در ماه اکتبر خریداری کرد، درآمد سالانه 5 میلیارد دلاری تبلیغات آن به دلیل نگرانی تبلیغ‌کنندگان در مورد مسائل مربوط به اعتدال و مدیریت به طور ناگهانی کاهش یافت.

ایلان ماسک دیدگاه خود را از تبدیل توییتر به یک «اپلیکیشن همه چیز» که شامل پیام‌رسانی، پرداخت و قابلیت‌های تجارت الکترونیکی می‌شود، مانند تراکنش‌های همتا به همتا، حساب‌های پس‌انداز و کارت‌های نقدی بیان کرده است. لازم است بدانید که سفر ماسک در بخش فناوری مالی در سال 1999 آغاز شد، زمانی که او X.com را تأسیس کرد، که در نهایت بخشی از PayPal، یکی از اولین بانک های آنلاین شد.

کرافورد در حال پیشبرد برنامه های خود است، از جمله طراحی یک خزانه امن و ایمن برای ذخیره داده های کاربر جمع آوری شده توسط سیستم، همانطور که توسط دو فرد آشنا با پیشرفت تیمش گزارش شده است.

همانطور که توییتر به راه‌اندازی یک سرویس پرداخت نزدیک‌تر می‌شود، آن‌ها از برقراری تمامی الزامات نظارتی و بررسی‌ها اطمینان می‌دهند. آنها اخیراً طبق پرونده خود به عنوان پردازشگر پرداخت در وزارت خزانه داری ایالات متحده ثبت نام کردند. علاوه بر این، گزارش شده است که برخی از مجوزهای دولتی مورد نیاز برای راه اندازی قبلاً توسط این شرکت شروع شده است.

تیم توییتر افزود که باقیمانده به زودی ثبت خواهد شد و صدور مجوز ظرف یک سال تکمیل خواهد شد. توییتر همچنین قصد دارد تا مجوزهای نظارتی را در کشورهای دیگر دریافت کند تا خدمات خود را در سراسر جهان گسترش دهد.

Twitter Payments LLC در آگوست سال گذشته قبل از اینکه ماسک شرکت را تصاحب کند تأسیس شد و ماسک سپس کرافورد – مدیر مدیریت محصول توییتر – را به عنوان مدیر اجرایی آن منصوب کرد. با این حال، برای اینکه دیدگاه ماسک به واقعیت تبدیل شود، باید بر بسیاری از موانع تکنولوژیک غلبه کرد. نه تنها این، بلکه رعایت کافی همراه با جلب اعتماد مصرف کننده نیز ضروری است.

سال گذشته، ایلان ماسک با سرمایه‌گذاران توییتر تماس گرفت تا بودجه‌ای را برای خرید گسترده برنامه‌نویسان تأمین کند تا یک «ابزار برنامه» ایجاد کند که بتواند پرداخت‌ها را پردازش کند. به گفته یکی از سرمایه گذارانی که این پیشنهاد را دریافت کرده است، این تلاش احتمالاً یک سرمایه گذاری گران است.

نگرانی های نظارتی

داده‌های FXC Intelligence نشان داد که بسیاری از کاربران توییتر پیوندهایی به خدمات پرداخت شخص ثالث در توییت‌ها یا حساب‌های خود به اشتراک می‌گذارند. لوسی اینگهام، مدیر محتوای FXC Intelligence، اعلام کرد: «تویتر در حال حاضر به عنوان یک پلتفرم سودمند برای پردازش پرداخت‌ها عمل می‌کند – تقریباً بی‌معنی است.» با این وجود، برخی دیگر از متخصصان پرداخت هنوز شک دارند که آیا توییتر بتواند به اندازه کافی سریع رشد کند تا با نیروگاه های موجود مانند Venmo، Cash App و Zelle در بازار ایالات متحده رقابت کند.

حمله توییتر به پرداخت‌ها به دلیل اخراج بیش از نیمی از کارمندانش توسط ماسک، نگرانی‌های نظارتی را برانگیخته است و برخی را متعجب کرده است که آیا آنها کارکنان کافی برای رعایت مقررات دارند یا خیر.

هر شرکتی که با انتقال پول، صرافی یا نقدینگی چک سروکار دارد، باید هرگونه فعالیت غیرعادی را به مقامات مربوطه گزارش دهد.

لیزا الیس، یک کارشناس و تحلیلگر ارشد سهام در شرکت تحقیقاتی MoffettNathanson، گزارش داد که حساب‌های کاربری باید مستقیماً با هویت افراد مرتبط باشند تا بر تقلب و تراکنش‌های مشکوک به درستی نظارت شود. این امر مستلزم سرمایه‌گذاری بزرگ زمان، پول و منابع برای شرکت‌های فناوری است، زیرا زیرساخت‌های انطباق باید دائماً دارای مجوز باشند. به این ترتیب، بسیاری در نهایت از این روند صرف نظر می کنند زیرا ریسک طولانی مدت بسیار سنگین است.