منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک قرارداد 44 میلیارد دلاری توییتر را کنار می‌زند و باعث شکایت‌های قضایی می‌شود

ایلان ماسک قرارداد 44 میلیارد دلاری توییتر را کنار می‌زند و باعث شکایت‌های قضایی می‌شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ثروتمندترین مرد جهان در حال بررسی بهترین راه برای سرمایه گذاری پول خود است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با اعلام برنامه خود برای لغو قرارداد 44 میلیارد دلاری توییتر در یک پیچ غیر منتظره از رویدادها، دنیای تجارت را شوکه کرد. این خبر از طریق نامه ای خطاب به هیئت مدیره توییتر مخابره شد. به طور خلاصه، ثروتمندترین مرد جهان از کمبود اطلاعات توییتر در مورد اکانت های اسپم و جعلی ناراضی است.

ایلان ماسک قصد دارد قرارداد تصاحب توییتر را لغو کند

ایلان ماسک از خرید 44 میلیارد دلاری توییتر کناره گیری کرد. او می گوید که توییتر چندین بند در توافق را زیر پا گذاشته است. طبق نامه ای که خطاب به ویجایا گاد، مدیر ارشد حقوقی توییتر، ایلان ماسک بخشی از قرارداد خود را با دلایل پیوست پس می گیرد.

این به این دلیل است که توییتر ظاهراً اظهارات نادرست و نادرستی انجام داده است که ماسک به عنوان مبنایی برای تصمیم خود استفاده کرده است.

ایلان ماسک فسخ قرارداد ادغام را روشن کرد و مدعی شد که توییتر «نقض مادی» بسیاری از بندهای این قرارداد را مرتکب شده است. او می‌گوید که به این دلیل کناره‌گیری کرده است، زیرا توییتر نتوانسته اطلاعات کافی را در مورد میزان اکانت‌های هرزنامه و جعلی شبکه خود ارائه دهد.

ایلان ماسک قبلاً با خرید این شبکه اجتماعی ارز دیجیتال به قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم یا حدود 44 میلیارد دلار به صورت نقد موافقت کرده بود. هیئت مدیره توییتر از این انتخاب راضی بود. آنها به اتفاق آرا به توافقی رأی دادند که دوباره توییتر را به یک شرکت خصوصی تبدیل می کند.

با این حال، شکایت به SEC ادعا کرد که توییتر در مورد دو داده کلیدی شفاف نیست: اینکه چگونه گنجاندن حساب‌های هرزنامه و جعلی را در کاربران فعال روزانه قابل کسب درآمد (mDAU) بررسی می‌کند و چگونه چنین حساب‌هایی را شناسایی و تعلیق می‌کند. توییتر در دو سال گذشته در مورد تعداد روزانه mDAU خود مخفی بوده است.

در آوریل 2022، ایلان ماسک گفت که اگر پیشنهاد 44 میلیارد دلاری او پذیرفته شود، تمام حساب‌های ربات اسپم و کلاهبرداری را از توییتر حذف خواهد کرد. استراتژی کلی او برای تقویت شبکه رسانه های اجتماعی شامل معرفی عملکردهای جدید، مانند امکان اصلاح توییت ها و مشاهده تغییرات قبلی بود. در این نامه آمده است:

به طور خلاصه، توئیتر اطلاعاتی را که آقای ماسک برای نزدیک به دو ماه درخواست کرده است، علی رغم توضیحات مکرر و مفصلش که به منظور ساده‌سازی شناسایی، جمع‌آوری و افشای مرتبط‌ترین اطلاعاتی که در درخواست‌های اصلی آقای ماسک جستجو شده است، ارائه نکرده است.

مایک رینگلر، وکیل الون ماسک

سپس این نامه ادعا می کند که توییتر دو بخش از توافقنامه ادغام (بخش 6.4 و 6.11) را نقض می کند. در این شکایت آمده است که از 6 ژوئن، توییتر از نقض آن آگاه بوده است و “هر دوره درمانی که تحت توافقنامه ادغام به توییتر داده شده است، اکنون از بین رفته است.”

با این حال، هیئت مدیره توییتر از تصمیم ایلان ماسک برای فسخ قرارداد و کناره گیری از معامله خشمگین است. برت تیلور، رئیس توییتر در توییتی نوشت که هیئت مدیره می خواهد معامله را با هزینه توافق شده تکمیل کند و در صورت لزوم اقدام قانونی انجام خواهد داد.

ایلان ماسک ادعا می کند که توییتر ارائه اطلاعات لازم را به مدت دو ماه به تاخیر انداخته است. او اضافه کرد:

در حالی که توییتر برخی از اطلاعات را ارائه کرده است، این اطلاعات با رشته‌هایی پیوست شده است، از محدودیت‌ها یا سایر ویژگی‌های قالب‌بندی مصنوعی استفاده می‌کند، که برخی از اطلاعات را به حداقل ممکن برای آقای ماسک و مشاورانش تبدیل کرده است.

مایک رینگلر، وکیل الون ماسک

آخرین تصمیم ماسک چه تاثیری بر صنعت کریپتو دارد؟

صنعت کریپتوکارنسی در خرید توییتر نقش داشت. ایلان ماسک که قبلاً یک علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال بود، با سرمایه‌گذاری در توییتر، اکوسیستم کریپتو را بهبود بخشید. لغو این پروژه در حالی صورت می گیرد که گزارش هایی مبنی بر اینکه کمیسیون SEC و FTC ایالات متحده در حال بررسی مالکیت ماسک بر این شبکه اجتماعی هستند.

این بلافاصله پس از آن بود که میلیاردر برای خرید از 19 سرمایه گذار مشهور حمایت کرد. این سرمایه گذاران شامل بخش های رمزنگاری مانند Sequoia Capital، Andreessen Horowitz و Binance هستند. قابل ذکر است که این ادغام بر نوسانات قیمت Dogecoin نیز تأثیر گذاشته است.

اعلام مشارکت یک کاتالیزور اصلی برای رشد قیمت Dogecoin در هفته‌های اخیر بوده است. بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که مبلغ Dogecoin آن را به عنوان ارز در پلتفرم برای انعام ویژگی‌هایی مانند بیت‌کوین ادغام کند.

دوج کوین 5 درصد از ارزش خود را نسبت به رکورد 0.07301 دلاری که دیروز ثبت شد، 5 درصد از دست داد و امروز در صرافی های اصلی 0.06949 دلار تغییر کرد. Dogecoin در روز شنبه سقوط کرد زیرا خرید ایلان ماسک از توییتر چشم انداز پذیرش گسترده میم کوین را تحت تأثیر قرار داد.

لغو همکاری توییتر تأثیر زیادی بر دیگر ارزهای دیجیتال داشت. روز جمعه، معاملات پس از فروش سهام توییتر به شدت کاهش یافت.

اخبار مربوط به بازارهای مالی صبح دیروز سیگنال مثبتی را برای ارزهای دیجیتال ارسال کرد. اخبار امروز ممکن است باعث شود که بهبودی متوقف شود. هنوز خیلی زود است که بگوییم پیامدهای گسترده این ادغام در بخش کریپتو چه خواهد بود. فقط زمان مشخص خواهد کرد که چقدر شدید است. در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار ارزهای دیجیتال 957.40 میلیارد دلار است که 0.80 درصد نسبت به بسته شدن روز قبل افزایش داشته است.