منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایلان ماسک رکود را پیش بینی می کند. 3 راه برای محافظت از پول خود

ایلان ماسک رکود را پیش بینی می کند. 3 راه برای محافظت از پول خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از ابتدای سال 2022، رکودها برجسته ترین داستان بوده اند. شرایط اقتصادی کنونی به تعدادی از عوامل اقتصاد کلان در سراسر جهان نسبت داده می شود. با این حال، یکی از دلایل اصلی درگیری روسیه با اوکراین است. تحلیلگران و مفسران بازار، مانند ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد روی زمین، نظر خود را در این مورد گفته اند.

از سال 1930 چندین رکود وجود داشته است. آخرین رکود که از سال 2007 تا 2008 رخ داد، بسیار بد بود. به دنبال آن، همه گیری کووید-19 باعث ویرانی اقتصادی گسترده شد. در حالی که اپیدمی کووید-19 در حال ویران کردن اقتصاد ایالات متحده بود، منجر به بهبودی قوی برای آن شد. با این حال، به گفته ایلان ماسک، مدیر عامل و میلیاردر تسلا، ممکن است زمان آن رسیده باشد که این مهمانی خیلی زود متوقف شود.

ماه گذشته، ایلان ماسک در مجمع اقتصادی قطر گفت:

فکر می‌کنم رکود در مقطعی اجتناب‌ناپذیر است. در مورد اینکه آیا یک رکود در کوتاه مدت وجود دارد یا خیر، این احتمال بیشتر است. این یک قطعیت نیست، اما به نظر محتمل تر از عدم آن است.

الون ماسک

ایلان ماسک به احتمال 50 تا 50 برای رکود جهانی اشاره می کند

نه تنها ایلان ماسک این نظر را دارد، بلکه بسیاری از مدیران اجرایی دیگر نیز چنین نظری دارند. بر اساس نظرسنجی اخیر هیئت کنفرانس، بیش از 60 درصد از مدیران عامل در سراسر جهان انتظار دارند تا پایان سال 2023 در حوزه فعالیت خود دچار رکود شود.

ایلان ماسک قبلا در مورد رکود بازار اظهار نظر کرده بود. او پیش بینی کرد که اقتصاد ایالات متحده ممکن است به رکود سقوط کند و برای 12 تا 18 ماه “به سختی پیش برود”. ایلان ماسک معتقد است که رکود اقتصادی آنقدرها که بسیاری از مردم فکر می کنند وحشتناک نیست. ایلان ماسک با کنایه گفت که برای رفع انسداد به “تنقیه اقتصادی” نیاز است.

رکودها لزوما چیز بدی نیستند. من چند تا از آنها را گذرانده ام. و چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که اگر یک رونق طولانی مدت داشته باشید، با تخصیص نادرست سرمایه مواجه خواهید شد. اساساً شروع به باریدن پول برای احمق ها می کند. و به نوعی شرکت های مزخرف ورشکست می شوند و آنهایی که محصولات مفیدی تولید می کنند رونق دارند.

الون ماسک

ایالات متحده آمریکا، قدرت اقتصادی پیشرو در جهان، با گمانه زنی های رکودی هیچ شانسی را نمی پذیرد. دولت آمریکا برای جلوگیری از رکود، رکود را دوباره تعریف کرده است. این کار را برای جلوگیری از سقوط اقتصاد خود به رکود زودتر از آنچه می خواهد انجام داده است. یا هرگز دوباره.

شورای مشاوران اقتصادی که بخشی از دفتر رئیس جمهور است در مطلبی در وبلاگ خود تعریف جدیدی از رکود ارائه کرد. شورا اظهار داشت که رکود اقتصادی دیگر ممکن است با دو چهارم کاهش تولید ناخالص داخلی واقعی تعریف نشود، همانطور که در گذشته انجام شده است.

این بدان معناست که دولت بایدن تقریباً به طور قطع دومین سه ماهه متوالی رشد منفی را «رکود» نمی‌نامد.

درعوض، هم تعیین رسمی رکود و هم ارزیابی اقتصاددانان از فعالیت اقتصادی مبتنی بر نگاهی جامع به داده‌ها است – از جمله بازار کار، مصرف‌کننده و مخارج تجاری، تولید صنعتی و درآمد. بر اساس این داده‌ها، بعید است که کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال جاری – حتی اگر یک کاهش دیگر تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم به دنبال داشته باشد – نشان دهنده رکود باشد.

کاخ سفید

3 راه برای محافظت از سرمایه گذاری های کریپتو

به گفته ایلان ماسک و دیگر کارشناسان مالی، بدون شک یک رکود در افق است. از سوی دیگر، سرمایه گذاران ممکن است رویکرد متفاوتی داشته باشند و سود را تضمین کنند. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاران کریپتو وجود دارد تا سبدها و سرمایه‌گذاری‌های خود را گسترش دهند. خبر خوب این است که برخی از بخش ها در دوران رکود نسبت به سایر بخش ها انعطاف پذیرتر هستند. در اینجا خلاصه ای از سه مورد از آنها آورده شده است:

اکنون سرمایه گذاران ممکن است توجه خود را به کالاهای مصرف کننده معطوف کنند. اقلام ضروری مانند غذا و نوشیدنی، لوازم خانه و محصولات مراقبت شخصی نمونه هایی از کالاهای اساسی مصرف کننده هستند. صرف نظر از عملکرد اقتصاد، کل جمعیت جهان به این کالاها نیاز دارند.

اگر اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شود، بسیاری از شرکت ها احتمالاً کاهش قابل توجهی در تجارت خود خواهند داشت. از سوی دیگر، این کالاهای روزانه همچنان یک نیاز و خواسته برای بسیاری از مردم خواهد بود. صندوق های ETF مانند Consumer Staples Select Sector SPDR Fund (XLP) و Vanguard Consumer Staples ETF (VDC) ممکن است دسترسی شما را به سود فراهم کنند.

دومین چیزی که معامله گران باید روی آن تمرکز کنند، بخش خدمات است. آنها متشکل از شرکت هایی هستند که برق، آب، گاز طبیعی و سایر خدمات ضروری را به خانه ها و مشاغل ارائه می دهند.

درگیری اوکراین و روسیه تأثیر زیادی بر بخش خدمات داشته است. این صنعت به خصوص هیجان انگیز نیست، اما در برابر رکود مقاوم است. این کسب و کار همچنین به دلیل ماهیت مکرر آن به دلیل پرداخت سود سهام مستمر شناخته شده است.

روش سوم سرمایه گذاری در بخش سلامت است. بهداشت و درمان، مانند هر حوزه دیگری از تلاش انسان، یک صنعت دفاعی است زیرا ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی ندارد. در عین حال، این فضا دارای پتانسیل رشد بلندمدت قابل توجهی به دلیل بادهای دنباله دار جمعیتی قوی است. این عمدتا به دلیل پیری جمعیت و نوآوری مداوم است.

بسیاری از افراد با مراقبت های بهداشتی ناآشنا هستند و افراد تازه کار ممکن است در تشخیص سهام خاص مشکل داشته باشند. با این حال، ETF هایی که در این بخش سرمایه گذاری می کنند، می توانند در معرض آن قرار بگیرند و در عین حال تنوع و سودآوری را نیز فراهم کنند.

اگرچه ایلان ماسک معتقد است که اقتصاد جهانی در مسیر رکود اقتصادی قرار دارد، اما لازم نیست شما رنج بکشید. این سه صنعت راه فراری را برای شما فراهم می کنند.