منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایران چندین دکل غیرقانونی ماینینگ کریپتو را در یک سرکوب سریع نت می کند

ایران چندین دکل غیرقانونی ماینینگ کریپتو را در یک سرکوب سریع نت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • دولت ایران در حال سرکوب استخراج غیرقانونی معادن است.
  • معادن غیرمجاز به کمبود برق در کشور کمک می کند.

دولت ایران مشغول تنظیم استخراج کریپتو است. مقامات در حال سرکوب شدید معادن غیرقانونی هستند.

شرکت دولتی تامین برق، توانیر، چندین شرکت رمزنگاری را در تهران شناسایی کرده است. بنابراین، مقامات تعداد زیادی از واحدهای معدنی غیرقانونی را که از شبکه برق استفاده می کنند، از برق خارج کرده اند.

شرکت تامین برق دولتی تا کنون 227 دکل معدنی را در هفته گذشته توقیف کرده است. کارمندان این دستگاه ها را در 14 شرکت رمزنگاری غیرقانونی کشف کرده اند.

به گزارش توانیر، آنها در بازرسی تصادفی ادوات معدنکاری غیرمجاز را در منازل مختلف کشف و ضبط کردند. دکل ها در شهرهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و خوزستان بود. این گزارش افزود.

استخراج مجاز کریپتو تشویق می شود

ماینینگ از سال 2019 در ایران قانونی شده است. برای اکثر شهروندان ایرانی، استخراج کریپتو منبع درآمد اضافی مهمی است. اما برای اینکه یک شرکت شروع به ضراب کند نیاز به مجوز از وزارت صنایع دارد.

تاکنون بیش از 50 شرکت تاییدیه ضرابخانه را دریافت کرده اند. شرکت های ثبت شده به اتصال برق دسترسی دارند. آنها هزینه بیشتری مانند نرخ صادرات می پردازند. با این حال، مصرف کنندگان خصوصی از برق خانگی یارانه ای استفاده می کنند.

دسترسی به انرژی یارانه ای و رشد قیمت ارزهای دیجیتال به افزایش استخراج غیرقانونی در سراسر ایران کمک می کند.

دما در طول تابستان بسیار بالا بود و منجر به افزایش تقاضا برای برق برای راه اندازی کولرها شد. بنابراین ایران با کمبود شدید نیرو مواجه شد. در نتیجه، هم شرکت‌های استخراج کریپتو غیرقانونی و هم شرکت‌های تایید شده در این کسری مقصر هستند.

این وضعیت دولت ایران را مجبور کرد تا در ماه مه تمام فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال را برای مدیریت کمبود برق ممنوع کند. بعداً در ماه اوت، توانیر گفت که وقتی دما شروع به کاهش کند، این ممنوعیت را برای معدنچیان مجاز لغو خواهد کرد.

توقیف تجهیزات برای باقی ماندن در اختیار دولت

توانیر تجهیزات را از معدنچیان غیرقانونی توقیف کرد. علاوه بر این، دادستانی آزادسازی ماشین های نگهداری شده را به حالت تعلیق درآورده است.

استدلال می‌کند که آن‌ها فقط می‌توانند ابزارها را پس از تصویب قانون در مورد رسیدگی به شرکت‌های رمزنگاری غیرقانونی و اپراتورهای آنها توسط مجلس صادر کنند.

تا به امروز، توانیر 221390 ابزار معدنی را توقیف و 5756 مرکز استخراج غیرقانونی را بسته است. علاوه بر مصادره، مالکان با اتهامات وارده به شبکه برق سراسری نیز مواجه هستند.

بر اساس سوابق، شرکت های مجاز رمزنگاری حدود 400 مگاوات برق مصرف می کنند. اما، شرکت های غیرقانونی ممکن است روزانه حدود 2000 مگاوات برق مصرف کنند.

توانیر امکان جیره بندی برق در فصل زمستان را پیش بینی می کند. این شرکت احساس می کند که تقاضا افزایش خواهد یافت و اتصالات غیرقانونی استخراج کنندگان در شبکه اولیه کمکی نمی کند.

آنها از طریق بیانیه ای گفتند که استخراج کنندگان غیرقانونی کریپتو فشار بیشتری بر برق وارد کرده اند. توانیر احساس می کند که این ممکن است منجر به قطع برق در طول زمستان شود زیرا مصرف گاز در اوج خود است.

توانیر از جریمه های فعلی گلایه کرد. آنها احساس می کنند مجازات ها آنقدر ملایم است که معدنچیان غیرقانونی از آنها نمی ترسند. بنابراین آنها خواستار مجازات های سخت گیرانه شدند.