منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ایالات متحده 3 لایحه برای تنظیم بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال از طریق CFTC ارائه می کند

ایالات متحده 3 لایحه برای تنظیم بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال از طریق CFTC ارائه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یک آژانس مستقل فدرال است. آژانس CFTC بازار مشتقات را در ایالات متحده تنظیم می کند. CFTC شامل مخاطبین آینده، گزینه ها و مبادلات می شود. CFTC امکان ارتقای بازارهای رقابتی را فراهم می کند. این سایت از سرمایه گذاران در برابر دستکاری، شیوه های تجاری سوء استفاده و کلاهبرداری محافظت می کند. قانون کمیسیون معاملات آتی کالا، CFTC را در سال 1974 ایجاد کرد. اکنون 3 قبض در ایالات متحده برای تنظیم بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال راه اندازی شده است.

امروزه بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال در سطح ایالتی تنظیم می‌شوند. هیچ دستورالعمل فدرال مناسبی برای فرآیند ثبت نام وجود ندارد. SEC اعلام کرده است که صرافی های رمزنگاری که اوراق بهادار دیجیتال را فهرست می کنند باید به عنوان مبادلات اوراق بهادار ملی در نظر گرفته شوند.

اخیراً، رمزارز آژانس فدرال یا کنگره را تحت فشار قرار داده است تا در این فرآیند شفاف باشد. کریپتو از آنها می خواهد که تعریف روشنی از کالای دیجیتالی ارائه دهند. رمزارزها زمانی که بتوانند در CFTC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نام کنند، پاک می شوند.

یک بحث طولانی در مورد اینکه کدام کمیسیون به تنظیم کننده اصلی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد، برگزار شد. رقابت بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار و CFTC بود. این پنجشنبه، مدیر اجرایی انجمن بلاک چین به CNBC گفت که؛

3 لایحه وجود دارد – یکی این هفته، لایحه Lummis Gillibrand، و لایحه مجلس، قانون بورس کالای دیجیتال – که می گوید CFTC جایی برای رفتن است.

3 لایحه در کنگره ارائه شد

در سال جاری 3 لایحه در کنگره آمریکا ارائه شده است. این صورت‌حساب‌ها برای اینکه کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به عنوان تنظیم‌کننده اصلی بازار نقدی ارزهای دیجیتال معرفی شود. قبوض به شرح زیر است:

قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال

قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال در سال 2022 معرفی شد. سناتورهای آمریکایی این قانون را معرفی کردند. سناتورهایی که در آن شرکت داشتند عبارتند از دبی استابنو (D-MI)، جان بوزمن (R-AR)، کوری بوکر (D-NJ) و جان تون (R-SD). سناتور بوزمن در این فرآیند اظهار داشت: «این لایحه به CFTC قدرت می‌دهد. CFTC بر بازار پات کالاهای دیجیتالی صلاحیت خواهد داشت. این باعث می شود مصرف کنندگان احساس امنیت بیشتری کنند. یکپارچگی و نوآوری در بازار افزایش خواهد یافت.

قانون نوآوری مالی مسئول

اقدام دیگری در این زمینه در خرداد ماه پیشنهاد شد. سناتورهای آمریکایی این اقدام را انجام دادند. سناتورهای درگیر سینتیا لومیس (R-WY) و کریستن گیلیبراند (D-NY) هستند. نام این قانون، قانون نوآوری مالی مسئول بود. این قانون، مرجع نظارتی بازارهای نقدی دارایی های دیجیتال را به CFTC واگذار می کند. «CFTC تمام دارایی‌های دیجیتالی را که با تعریف یک کالا مطابقت دارند، تنظیم می‌کند. دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین که بیش از نیمی از ارزش بازار دارایی دیجیتال را به خطر انداخته است، توسط CFTC تنظیم می شود – که توسط قانونگذاران در این قانون توضیح داده شده است.

قانون بورس کالای دیجیتال

در فروردین ماه سومین لایحه در این زمینه ارائه شد. نمایندگان Ro Khanna (D-CA)، Glenn “GT” Thompson (R-PA)، تام Emmer (R-MN) و Darren Soto (D-FL) این اقدام را پیشنهاد کردند. این قانون به عنوان قانون مبادله کالاهای دیجیتال نامگذاری شد. «کنگره باید یک فرآیند روشن برای ایجاد و تجارت کالاهای دیجیتال ایجاد کند که حمایت از مصرف کننده را در اولویت قرار دهد. این همچنین به فرآیند شفافیت و پاسخگویی می دهد. قانون کالاهای دیجیتال باعث افزایش رشد شغلی فناوری نوآوری آمریکا می شود.

نتیجه:

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یک آژانس مستقل فدرال است. در زمان های اولیه، هیچ دستورالعمل فدرال برای رمزنگاری وجود نداشت. کریپتو به آژانس‌های فدرال و کنگره فشار می‌آورد تا در این فرآیند شفاف باشند. آنها آنها را تحت فشار قرار دادند تا به‌روزرسانی‌های واضحی در مورد دستورالعمل‌های بازار نقدی ارزهای دیجیتال داشته باشند.

رقابتی بین SEC و CFTC در مورد اینکه چه کسی تنظیم کننده اصلی بازارهای نقدی رمزنگاری خواهد شد وجود داشت. در کنگره آمریکا 3 لایحه در این زمینه مطرح شد. این 3 لایحه شامل نکات مثبتی بود که چرا CFTC باید تنظیم کننده اصلی بازار نقدی ارزهای دیجیتال باشد. در همین راستا، سناتورهای آمریکایی در مقاطع مختلف، لوایح مختلفی را پیشنهاد کردند.

مزیت این فرآیند 3 قبض این است که حمایت از مصرف کننده را در اولویت قرار می دهد. هویت آنها در دستان امن خواهد بود. پس از تصویب این 3 لایحه شفافیت و پاسخگویی کامل در این امر وجود خواهد داشت.