منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل و گوگل به دلیل برنامه های جعلی سرمایه گذاری در رمزارز مورد انتقاد قرار گرفتند

اپل و گوگل به دلیل برنامه های جعلی سرمایه گذاری در رمزارز مورد انتقاد قرار گرفتند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اپل و گوگل، با ارزش ترین شرکت های جهان، برای فعال کردن کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال هدف قرار گرفته اند. سناتور آمریکایی شرود براون (دی-اوهایو)، رئیس کمیته بانکی سنا، از شرکت اپل (AAPL) و شرکت مادر گوگل، آلفابت (GOOGL) خواستار پاسخ است.

سناتور ایالات متحده نامه هایی به مدیران اجرایی گوگل و اپل نوشت و از آنها خواست اطلاعاتی در مورد نحوه جلوگیری از تبلیغات کلاهبرداری های رمزنگاری شده توسط برنامه های تقلبی ارائه کنند. بسیاری از مردم در زمستان اخیر کریپتو شکست خورده اند، که منجر به ضرر میلیون ها دلار شده است. تنظیم‌کننده‌های مالی در سراسر جهان این وظیفه را بر عهده گرفته‌اند که اوضاع را درست کنند.

به گفته کارشناسان آمار، 95 درصد از کل کلاهبرداری ها از طریق اینترنت و از طریق برنامه های تلفن همراه انجام می شود. این روش ها از طریق فروشگاه Google Play و Apple App Store در دسترس قرار گرفته اند.

اپل و گوگل به دلیل لیست کردن برنامه های رمزنگاری جعلی تحت نظارت هستند

در سال‌های اخیر، محبوبیت پلتفرم‌ها و صرافی‌های معاملاتی کریپتو افزایش یافته است، زیرا میلیون‌ها نفر برنامه‌های تلفن همراه را برای تجارت و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال دانلود کرده‌اند. میلیون ها آمریکایی از برنامه های تلفن همراه برای به دست آوردن دارایی های دیجیتالی بدون نظارت مانند ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

برنامه‌های کریپتو در فروشگاه‌های برنامه مانند Apple App Store در دسترس هستند، جایی که مصرف‌کنندگان می‌توانند آن‌ها را دانلود کنند. در حالی که ارزهای رمزنگاری شده تجارت را برای سرمایه گذاران آسان تر و راحت تر کرده اند، گزارش هایی از اپلیکیشن های رمزنگاری تقلبی منتشر شده است که صدها نفر را فراری داده است.

بر اساس نامه‌های منتشر شده در روز پنجشنبه، براون از تیم کوک، مدیرعامل اپل و ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت، درباره اقداماتی که برای تأیید برنامه‌های رمزنگاری در دستگاه‌های اپل و اندروید انجام داده‌اند، پرسیده است.

علاوه بر این، سناتور به دنبال اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه شرکت‌ها تأیید می‌کنند که برنامه‌ها “معتمد و ایمن هستند” بود. او از اپل و گوگل خواست توضیح دهند که چگونه از پذیرش برنامه های تقلبی توسط کاربران جلوگیری می کنند.

مجرمان سایبری لوگوها، نام‌ها و سایر اطلاعات شناسایی شرکت‌های رمزنگاری را دزدیده‌اند و سپس اپلیکیشن‌های تلفن همراه جعلی را ایجاد کرده‌اند تا سرمایه‌گذاران ناآگاه را فریب دهند تا باور کنند که با یک شرکت رمزنگاری قانونی تجارت می‌کنند. نگران کننده است، سرمایه گذاران بسیار زیادی قربانی چنین کلاهبرداری هایی با زیان بیش از 42 میلیون دلار شده اند. […] در حالی که شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری کریپتو و سایر خدمات مرتبط را ارائه می‌دهند باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از فعالیت‌های کلاه‌برانگیز انجام دهند، از جمله هشدار به سرمایه‌گذاران در مورد افزایش کلاهبرداری‌ها، به همین ترتیب ضروری است که فروشگاه‌های اپلیکیشن تضمین‌های مناسب را برای جلوگیری از فعالیت‌های جعلی برنامه‌های تلفن همراه داشته باشند.

سناتور براون

تحولات امروز سرمایه گذاران را در مورد اینکه آیا گوگل و اپل می توانند به جلوگیری از کلاهبرداری های رمزنگاری کمک کنند، گمانه زنی می کنند. دیدگاه جدید ارائه شده توسط سناتور موضوعاتی را که قانونگذاران هنوز در نظر نگرفته بودند روشن می کند. همه نگاه ها به گوگل و اپل است که پاسخ آنها ممکن است به طور قابل توجهی بر نحوه مبارزه با کلاهبرداری رمزنگاری تأثیر بگذارد.

آیا گوگل و اپل می توانند در مهار کلاهبرداری های رمزنگاری کمک کنند؟

به گفته براون، فروشگاه‌های اپلیکیشن (گوگل و اپل) باید محافظ‌های کافی برای جلوگیری از استفاده تقلبی از اپلیکیشن‌های موبایل داشته باشند. این نامه‌ها در مورد فرآیند ارزیابی اپل و گوگل قبل از اجازه دادن به برنامه‌های رمزنگاری برای فعالیت در فروشگاه برنامه شما، از جمله روند بررسی که قبل از اجازه دادن به آنها انجام می‌دهید، سوال می‌کردند.

نامه‌های براون به اپل و گوگل به دنبال انتشار یک هشدار عمومی FBI درباره برنامه‌های ارزهای دیجیتال تقلبی در 18 ژوئیه بود. به گفته FBI، از اکتبر 2021، صدها هزار دلار از نزدیک به 250 نفر در ایالات متحده به سرقت رفته است. این شامل این موارد نیز می‌شود. سناریویی که در آن یک برنامه از نام یک صرافی قانونی قانونی سابق استفاده می‌کند.

روز پنجشنبه، کمیته سناتورها جلسه استماع درباره فعالیت های کلاهبرداری در بخش ارزهای دیجیتال برگزار خواهد کرد. براون در جلسه کمیته بانکی سنا درباره “درک کلاهبرداری و خطرات در بازارهای رمزنگاری و اوراق بهادار” گفت که بار مقابله با کلاهبرداری های رمزنگاری شده باید بر روی پلتفرم ها و برنامه ها قرار گیرد تا مشاغل:

ما می شنویم که بازیگران صنعت هنگام فاش شدن یک کلاهبرداری بزرگ و پس از اینکه یک بازیگر بزرگ آگاهانه قانون را نقض کرده است، خواستار قوانین جاده ای می شوند. قوانین وجود دارد، نقشه راه روشن است، و [the Senate Banking Committee] باید مطمئن شود که تنظیم‌کننده‌های ما قانون را اجرا می‌کنند و از کارگران و خانواده‌هایی که این اقتصاد را در حال چرخش نگه می‌دارند، محافظت می‌کنند […] صنعت نباید اجازه داشته باشد قوانینی را بنویسد که می خواهد بر اساس آن بازی کند.

سناتور براون

به گفته گری والش، رئیس بنیاد آموزش سرمایه‌گذاران سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی، برخی از 57 میلیون دلار جریمه‌ای که علیه اپلیکیشن تجاری Robinhood در ژوئن 2021 اعمال شد، برای آموزش سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، به‌ویژه کسانی که از حساب‌های آنلاین یا برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند، استفاده می‌شود.

او همچنین در پاسخ به سوالی در پست‌های اینستاگرام، کلاهبردارانی را شناسایی کرد که از برنامه‌های دوستیابی و پیام‌رسانی برای متقاعد کردن قربانیان برای ارسال پول یا سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های رمزنگاری تقلبی استفاده می‌کردند و افزود که اخبار جعلی در رسانه‌های اجتماعی نیروی محرکه‌ای در گسترش چنین کلاهبرداری‌هایی است.

براون یکی از مدافعان اصلی سرمایه گذاران و مصرف کنندگان در فضای ارزهای دیجیتال بوده است و اخیراً ریاست جلسه ای را در مورد محافظت از آمریکایی ها در برابر کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار بر عهده داشته است. در ماه مارس، براون میزبان جلسه‌ای بود تا اهمیت دارایی‌های دیجیتال در جرایم سایبری و امور مالی غیرقانونی را برجسته کند. او همچنین در ماه فوریه جلسه ای برای ارزیابی خطراتی که استیبل کوین ها برای اقتصاد ما ایجاد می کند برگزار کرد.