منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین ETFهای کریپتو استرالیا در بحبوحه بازار نامطمئن کریپتو پاسخی خاموش دریافت کردند

اولین ETFهای کریپتو استرالیا در بحبوحه بازار نامطمئن کریپتو پاسخی خاموش دریافت کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اولین ETF های رمزنگاری شده که توسط استرالیا آغاز شد، شاهد کاهش شدید حجم معاملات بوده است. ETF های نقطه ای که توسط استرالیا آغاز شده اند، از روز راه اندازی خود شاهد این واکنش ضعیف بوده اند. برخلاف بالاترین حجم تجارت کانادا در روز اول، بیت کوین و اتریوم در استرالیا تنها 656000 دلار و 415000 دلار افزایش یافته بودند.

به دلیل عرضه اولین ارز دیجیتال در اواسط ماه مه، سرمایه گذاران در استرالیا می توانند به بیت کوین و اتریوم دسترسی داشته باشند. سه ETF محصولات خود را در Cboe استرالیا فهرست کردند. علاوه بر این، در زمان عرضه، سازندگان حدس می‌زدند که همان پاسخی را که کانادا و ایالات متحده در سال گذشته دریافت کردند، به دست آورند. با این حال، همه چیز آنطور که انتظار می رفت پیش نرفت. این دو توکن دیجیتال به دلیل حجم معاملات کم مورد استقبال قرار گرفتند.

استقبالی گرم در میان نوسانات بازار ارزهای دیجیتال

در ماه مه، استرالیا با راه اندازی اولین محصولات مبادله شده خود، بیت کوین و اتر را به هم مرتبط کرد. با این حال، کاربران کریپتو پاسخ سردی دادند زیرا نمی خواهند سرمایه گذاری خود را با مبتدیان نگه دارند. به دلیل نوسانات در بازار کریپتو، آنها از دارایی های سفته بازی اجتناب می کنند. سه ETF با کاهش شدید و سقوط در حجم معاملات مواجه شده اند. Cosmos Purpose Ethereum Access ETF کاهش چشمگیری را تجربه کرده است.

اولین ETFهای رمزنگاری پس از پنج سال مبارزه برای شروع پروژه در استرالیا راه اندازی شد. استرالیا پروژه اولین ETF ارزهای دیجیتال را در می 2022 آغاز کرد. این کشور سه شعبه ETF، ETFS 21Shares Bitcoin ETF (EBTC)، ETFS 21Shares Ethereum ETF (EETH) و Cosmos Purpose Bitcoin ETF (CBTC) راه اندازی کرد. استرالیا از استراتژی کانادا برای معرفی مستقیم ETFها به بازار استفاده کرد. با این حال، این برنامه ریزی با شکست مواجه شد، زیرا بازار استرالیا با واکنشی ضعیف مواجه است. برعکس، کانادا حجم تجارت خود را 250 برابر بیشتر از استرالیا افزایش داده است.

دلایل این کاهش شدید

از زمان راه اندازی، ETF های First Crypto Spot استرالیا با کسری شدید مواجه شده اند. استرالیا ریسک بزرگی را برای ورود مستقیم به بازار خود متحمل شده بود. بیت کوین در اولین عرضه خود به حجم معاملات 656000 دلاری دست یافت، در حالی که ETF های اتریوم توانستند 415000 دلار را به دست آورند. به دلیل کاهش شدید سرمایه گذاران، سه ETF پیشرو در آب داغ هستند. علاوه بر این، این کاهش به دیسک مجدد نسبت داده می شود. بر اساس گزارش ها، در یک سطح از پیش تعیین شده مشخص، سرمایه گذاران در حال جابجایی سهام خود هستند. بنابراین، به دلیل نوسانات بازار کریپتو، مردم اولویت های خود را تغییر می دهند. به دلیل عدم اطمینان، آنها تمایلی به سرمایه گذاری در دارایی های سفته بازانه ندارند.

روز سه‌شنبه، Cosmos Purpose Bitcoin Access با رد و بدل شدن تنها 2073 سهم، با کاهش ثبت شده مواجه شد. علاوه بر این، مردم احساسات متفاوتی را در رابطه با کریپتو ایجاد کرده‌اند. مردم به دلیل بلاتکلیفی در بازار سهام شناور محصولات فوق را معامله نمی کنند. ETF های استرالیا در جلب اعتماد سرمایه گذاران به اندازه کافی موفق نیستند. به طرز متناقضی، ETF بیت کوین کانادا در روز افتتاحیه خود حجم معاملات استثنایی داشته است. بنابراین، شکاف در حجم معاملات بسیار زیاد است.

علاوه بر این، بازبین‌های مالی دارایی‌های کریپتو را بسیار گران اعلام کرده‌اند. کریپتو به کاربران خود تحمیل می کند که 42 درصد از هر معامله را بپردازند. این سهم عظیم، بسیاری از کارگزاران را وادار کرده است که از فهرست برخی محصولات خودداری کنند. علاوه بر این، در ماه آوریل یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد. این زمانی اتفاق افتاد که یک کارگزار شخص ثالث مانع از فهرست شدن برخی محصولات در بورس Cboe استرالیا شد.

افکار نهایی

سرمایه‌گذاران برای تضمین سرمایه‌گذاری خود، ریسک‌زدایی را اتخاذ می‌کنند. علاوه بر این، به دلیل عدم اطمینان در بازار کریپتو، کاربران از یک رویکرد ایمن استفاده می کنند. آنها از خرید هر گونه دارایی با حدس و گمان های مرتبط اجتناب می کنند. اگرچه استرالیا از زمان راه اندازی خود عملکرد ضعیفی از خود نشان داده است، آینده غیرقابل پیش بینی است. علاوه بر این، استرالیا به شدت تلاش می کند تا سرمایه گذاران را به سمت خود جذب کند تا پاسخی همه جانبه داشته باشند.