منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین Cardano DEX رشد تقریباً 800% را با ریشه گرفتن اثرات ارتقاء Vasil ثبت می کند

اولین Cardano DEX رشد تقریباً 800% را با ریشه گرفتن اثرات ارتقاء Vasil ثبت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تنها یک ماه پس از آخرین ارتقاء شبکه Cardano که به‌روزرسانی Vasil نامیده شد، همه چیز در بخش Dapps رو به افزایش است. ظاهراً این ارتقا که از 22 سپتامبر آغاز شد و در 27 سپتامبر به اوج خود رسید، باعث شد افزایش قابل توجهی در فعالیت Dapp، به ویژه در یکی از اولین پلتفرم‌های DEX متمرکز بر Cardano. این پلتفرم، MuesliSwap، از زمان به‌روزرسانی، شاهد رشد 800 درصدی در DEX بوده است.

MuesliSwap یک DEX هیبریدی است که کاردانو و میلکومدا را تسهیل می کند. پشتیبانی خود را از قراردادهای هوشمند Plutus نسخه 2 (v2) در 5 اکتبر راه اندازی کرد. جالب اینجاست که به سختی یک ماه از نصب آپدیت Vasil می گذرد، به این معنی که این روند می تواند ادامه داشته باشد و احتمالاً به پلتفرم های دیگر سرایت کند.

اندازه تراکنش در MuesliSwap 91% کاهش یافت

علاوه بر رشد فعالیت DEX، اندازه تراکنش ADA در MuesliSwap از 14.73 کیلوبایت قبلی به تنها 1.31 کیلوبایت در هر تراکنش کاهش یافته است. یعنی حدود 91 درصد کاهش. برای یک، کاهش در اندازه تراکنش به معنای افزایش سرعت تراکنش و افزایش متناظر در ظرفیت شبکه است. این می تواند در بلندمدت برای ADA خوب باشد زیرا بازار با بحران اقتصادی جاری و بازار نزولی سازگار می شود.

به عنوان یک پلتفرم، MuesliSwap با جذب کاربران بیشتر و ایجاد یک سبد خوب در صنعت DEX سود خواهد برد.

کارمزد تراکنش های ADA 50 درصد کاهش یافت

جالب‌تر این واقعیت است که کارمزد تراکنش‌های ADA اکنون به نصف (۵۰ درصد) در پلتفرم DEX کاهش یافته است، چیزی که کاربران بیشتری را جذب می‌کند و در نهایت فعالیت‌ها را هم در پلتفرم و هم در شبکه کاردانو افزایش می‌دهد. در حال حاضر، کاربران به طور متوسط ​​0.73 ADA در کارمزد تراکنش در مقایسه با 1.44 ADA قبلی پرداخت می کنند.

Cardano TVL بدون تغییر با رشد NFT ها

در حالی که ارتقاء Vasil بر معیارهای مختلف اکوسیستم کاردانو تأثیر گذاشته است، به نظر نمی‌رسد تأثیر زیادی بر ارزش کل شبکه (TVL) در فضای ADA DeFi داشته باشد. DeFiLlama TVL شبکه را در حدود 65.39 میلیون دلار قرار می دهد. اگر سهمیه بندی نیز در نظر گرفته شود، رقم کل به حدود 84.16 میلیون دلار می رسد.

در همین حال، فضای NFT در حال انفجار است. بیش از 6.4 میلیون دارایی NFT از زمان ارتقاء Vasil با بیش از 63000 سیاست درگیر شده است. علاوه بر همه اینها، حجم معاملات NFT در Cardano به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. کاردانو اکنون در میان 3 شبکه بلاک چین فعال NFT در صنعت است.