منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین مصاحبه سام بنکمن-فرید پس از سقوط FTX

اولین مصاحبه سام بنکمن-فرید پس از سقوط FTX

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سام بنکمن-فرید این روزها همه جا در اخبار است. شما همیشه در مورد او گوش خواهید داد و خواهید خواند، اما به ندرت از او. با این حال، تیفانی فونگ، روزنامه نگار برجسته، فرصتی برای مصاحبه با او پیدا کرد. مصاحبه کوتاه بود اما همه چیزهایی را که باید در مورد سم بنکمن-فرید، FTX، Alameda و سایر موارد مرتبط بدانید، داشت.

تیفانی فونگ در یک مصاحبه صوتی در توییتی نوشت: «SBF درباره ورشکستگی، ادعای «درپشتی»، کمک‌های مالی به حزب دموکرات، شایعات پولشویی اوکراین، هک، موقعیت حاشیه آلامدا در FTX، استفاده از FTT به عنوان وثیقه و موارد دیگر صحبت می‌کند. بیایید عمیق تر در صحبت کردن آنها کاوش کنیم.

اولین مصاحبه سم بنکمن-فرید پس از سقوط FTX 1

FTX Backdoor

اولین سوال تیفانی فونگ در مورد دیپلماسی درب پشتی FTX بود و از او پرسید که آیا مردم فکر می کنند که او یک در مخفی دارد تا بتواند بدون تغییر سوابق دستورات و ارسال پول به Alameda و غیره را انجام دهد؟ SBF با کلمات بسیار تند پاسخ داد و گفت: “این که می توانم به شما بگویم قطعاً درست نیست” علاوه بر این، او این ادعا را برای او شرمساری خالص می داند: “من حتی نمی دانم چگونه کدنویسی کنم پاسخ شرم آور صادقانه است.”

با این حال، او این واقعیت را پذیرفت که مردم برای اعتبار دادن پول به FTX به Alameda پول می‌دادند و او هیچ قصدی برای انجام این کار به تنهایی نداشت.

FTX و FTT

از او در مورد توکن FTT به عنوان وثیقه پرسیده شد، و اینکه آیا این تصمیم خوبی بود یا بد. SBF پاسخ داد که با توجه به مکانیسم خرید و رایت توکن FTT، انتخاب و تصمیم بهتری بود که توکن را به عنوان وثیقه در نظر بگیریم، اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. به گفته وی، «همبستگی دارایی‌هایی که به صورت همزمان دامپینگ می‌شوند و بانک‌داری، مشکل ساز بوده است».

FTX و ورشکستگی

هنگامی که از سم بانکمن-فرید در مورد ورشکستگی FTX ایالات متحده و فصل 11 ورشکستگی پرسیده شد، SBF بلافاصله پاسخ داد که این اشتباه او بود که برای ورشکستگی اقدام کرد. او گفت که از اشتباه خود آگاه است و “شما می توانید این احمق لعنتی را که با آن صحبت می کنید مقصر بدانید که واقعاً این سند را تشکیل داده است، من فقط باید می گفتم نه …. این کار درستی بود که پرونده را انجام ندهید – من هر کاری می‌کردم تا پرونده را از بین ببرم.

اما اکنون همه چیز از دست سام بنکمن-فرید خارج شده است و او حتی مدیر عامل شرکت نیست و به همین دلیل است که چنین اظهاراتی را آشکارا ارائه می دهد. او گفت که “FTX US 100% حلال است” و به گفته وی، FTX حتی در آن زمان حلال بود که بیش از 250 میلیون دلار به یک هک نشت کرد.

با این حال، بعداً در مصاحبه، او اعتراف کرد که به خاطر کارمندان ورشکستگی کرده است، زیرا اگر او این کار را نمی کرد “همه کاربران کامل بودند و برداشت ها در FTX در حال حاضر انجام می شد.”

SBF 2
SBF 2

SBF و کمک های مالی به حزب دموکرات

سام بنکمن-فرید برای پاسخ به کمک مالی به حزب دموکرات در طول انتخابات گفت که “من امسال تقریباً به همان میزان به هر دو حزب کمک کردم” اما تمام کمک هایی که به جمهوری خواهان داده شد در تاریکی نگه داشته شدند زیرا “رسانه ها نگران می شوند اگر شما به جمهوری خواهان کمک می کنید» به گفته او، SBF 2 بودnd یا 3rd بزرگترین کمک کننده جمهوری خواه، اما هیچ کس این را نمی دانست.

FTX و هک

بیش از 400 میلیون دلار از حساب‌های شرکت هک شد و وقتی از SBF در مورد آن سؤال شد، او پاسخ داد که “یک کارمند سابق یا شخصی بدافزار را روی رایانه کارمندان سابق نصب کرده است” که منجر به چنین هک بزرگی در سیستم شد. .

FTX و آینده FTX

در پایان مصاحبه، تیفانی فونگ از سام بنکمن-فرید در مورد آینده احتمالی FTX US و FTX پرسید که او با اطمینان پاسخ داد که “اگر هیچ اتفاقی نیفتد، اگر من هرگز نتوانم کاری انجام دهم … FTX US یک دلار دریافت می کند. دلار، FTX 25 سنت بر دلار دریافت خواهد کرد.