منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولین قوانین کریپتو بریتانیا معیارهای دقیقی را ایجاد خواهد کرد

اولین قوانین کریپتو بریتانیا معیارهای دقیقی را ایجاد خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس یک مقاله مشاوره اخیر، وزارت خزانه داری اعلیحضرت بریتانیا در نظر دارد قوانین سختگیرانه ای را برای دارایی های رمزنگاری شده اجرا کند. این امر پس از شکست صرافی ارزهای دیجیتال FTX در سال 2022 رخ داد که منجر به متحمل شدن میلیون‌ها نفر از افراد میلیاردها دلار خسارت شد.

آنچه که مقررات رمزارز مستلزم آن است

بریتانیا، در 31 ژانویه، یک مشاوره صنعتی مورد انتظار و بسیار مورد انتظار را با هدف پیشنهاد یک سری اصلاحات آغاز کرد که مقررات شرکت‌هایی را که با دارایی‌های کریپتو معامله می‌کنند با مقررات موسسات مالی عادی مطابقت دهد.

گامی که محدودیت‌هایی را برای واسطه‌های مالی و متولیانی که به نمایندگی از مشتریان دارای ارزهای دیجیتال هستند، تقویت می‌کند، یکی از توصیه‌هایی بود که ارائه شد.

بر اساس این پیشنهاد، یکی از برجسته‌ترین روندهایی که در سال 2022 ایجاد شد، افزایش تعداد وام‌های خطرناک صادر شده بین چندین کسب‌وکار ارزهای دیجیتال و همچنین عدم بررسی دقیق طرف‌های مقابل درگیر در چنین تراکنش‌هایی بود.

علاوه بر این، فعالیت‌هایی از این قبیل را سرکوب می‌کند و در جهت ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی کار می‌کند که قواعد مربوط به وام‌دهی ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کند و به طور همزمان هم حمایت از مصرف‌کننده و هم انعطاف‌پذیری عملیاتی کسب‌وکارها را بهبود می‌بخشد.

ما بر تعهد خود برای رشد اقتصاد و ایجاد تغییرات تکنولوژیکی و نوآوری ثابت قدم می‌مانیم – و این شامل فناوری دارایی‌های دیجیتال نیز می‌شود.

خزانه داری انگلستان

نکته جالب این است که برخلاف صنعت بانکداری مرسوم، سازمان هایی که با ارزهای رمزنگاری شده سروکار دارند، ملزم به انتشار مکرر داده های بازار خود نخواهند بود.

از سوی دیگر، صرافی ها موظف به ذخیره داده ها و اطمینان از دسترسی به آن در هر زمان هستند.

برخلاف بسیاری از همتایان خود در خارج از کشور، وزارت خزانه داری ترجیح داده است که استفاده از استیبل کوین های الگوریتمی را ممنوع کند. آنها دیگر به عنوان استیبل کوین طبقه بندی نخواهند شد، بلکه به عنوان دارایی های دیجیتال بدون پشتوانه واجد شرایط خواهند بود.

با وجود این، بازاریابی ارزهای الگوریتمی به هیچ وجه نباید از عبارت “پایدار” استفاده کند تا تبلیغات کریپتو باور شود.

بریتانیا پوند دیجیتال را راه اندازی می کند

در میان همه اینها، این کشور با راه اندازی پوند دیجیتال خود رو به جلو حرکت می کند. در هفته‌های آتی پس از برنامه‌ریزی، یک مشاوره عمومی در مورد ویژگی‌های پوند دیجیتال توسط این ارز برگزار می‌شود.

به عنوان وسیله ای برای مقابله با حذف گسترده تراکنش های نقدی، انگلستان یکی از کشورهایی است که امکان سنجی CBDC را بررسی می کند.

معرفی پوند دیجیتال یک سیستم پرداخت دیجیتال پیشرفته را برای کشور فراهم می کند که قادر به رقابت با گسترش دارایی های دیجیتال و سایر انواع پرداخت های مورد استفاده در بخش خصوصی است.

از سوی دیگر، بانک انگلستان (BoE)، مانند اکثر همتایان خود، نشان نداده است که قصد ایجاد یا انتشار ارز دیجیتال را دارد. در حال حاضر، با در نظر گرفتن عواملی مانند قابلیت بازخرید، امنیت و کارایی، صرفاً بررسی می شود که آیا پوند دیجیتال امکان پذیر است یا خیر.

فردی که برای شغل خزانه داری انتخاب می شود، مسئول مدیریت تیم در حال گسترش CBDC، انجام تجزیه و تحلیل خط مشی در مورد موضوعات CBDC با هدف ارائه مشاوره به وزرای دولت، و همکاری نزدیک با سایر شرکای محلی و جهانی در پروژه خواهد بود.