منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اولتیماتوم Euler Finance به هکری که میلیون‌ها دلار را دزدیده است: 90٪ وجوه را برگردانید یا با پیگرد قانونی روبرو شوید

اولتیماتوم Euler Finance به هکری که میلیون‌ها دلار را دزدیده است: 90٪ وجوه را برگردانید یا با پیگرد قانونی روبرو شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Euler Finance، یک پروتکل وام غیرحضوری مبتنی بر اتریوم، اولتیماتومی را با هکری که اخیراً میلیون‌ها دلار از سیستم آن دزدیده است، صادر کرده است. این پروتکل از هکر خواسته است تا 90 درصد از وجوه را ظرف 24 ساعت برگرداند وگرنه با پیگرد قانونی مواجه خواهند شد.

در 14 مارس، آزمایشگاه اویلر به مهاجم وام فلش که از این پلتفرم به مبلغ 196 میلیون دلار سوء استفاده کرده بود اولتیماتوم داد: آنها باید 90٪ از وجوه را ظرف 24 ساعت برگردانند یا با یک جایزه یک میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری آنها می شود روبرو می شوند. بازیابی کامل تمام وجوه علاوه بر این، 0 اتر اتر در کنار پیام برای هکر ارسال شد.

اویلر یک روز قبل از تهدید خود به مجریان قانون، پیام مدنی تری را برای هکر ارسال کرد. در آن نوشته شده بود: «ما درک می کنیم که شما مسئول حمله صبح امروز به سکوی اویلر هستید. ما در حال نوشتن هستیم تا ببینیم آیا شما آماده بحث در مورد هر قدم بعدی احتمالی هستید یا خیر. آنها پیشنهاد کردند که هکر 90 درصد از وجوه دزدیده شده را که معادل 176.4 میلیون دلار است، بازگرداند و 19.6 میلیون دلار باقی مانده را حفظ کند. با این حال، بسیاری اشاره کرده اند که هکر انگیزه کمی برای رعایت این توافق دارد.

یکی از ناظران گفت: “اگر من جای هکر بودم، به هر کسی که بتواند قبل از اطلاع دادن به اویلر مرا ردیابی کند، 2 میلیون دلار جایزه می دادم.” حدس زد. یکی دیگر از کاربران توییتر پاسخ داد: “بله، او 200 میلیون دارد، آنها 2 میلیون دارند – او در یک جنگ مناقصه برنده می شود!”

در پاسخ به این حمله، آزمایشگاه اویلر تأیید کرد که با مجریان قانون از ایالات متحده و بریتانیا همکاری می کند و از پلتفرم های اطلاعاتی بلاک چین مانند Chainalysis، TRM Labs و جامعه گسترده تر اتریوم برای کمک به شناسایی هکر استفاده می کند.

پلتفرم وام دهی به سرعت پاسخ داد و سپرده ها و عملکرد اهدایی را که آسیب پذیر شناخته شده بودند، مسدود کرد. با وجود این، سوء استفاده از قرارداد هوشمند آن در 13 مارس رخ داد. با این حال، شایان ذکر است که هر گونه آسیب پذیری در کد در طول دوره حسابرسی هشت ماهه قبل از حمله کشف نشد.