منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اندونزی تاریخی را برای ارز رمزنگاری ملی که مدت ها در انتظار آن بودیم تعیین کرد

اندونزی تاریخی را برای ارز رمزنگاری ملی که مدت ها در انتظار آن بودیم تعیین کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زولکیفلی حسن، وزیر تجارت اندونزی اعلام کرده است که صرافی ارزهای دیجیتال اندونزی در ژوئن 2023 راه اندازی خواهد شد. وزیر این موضوع را در مراسم افتتاحیه ماه سواد رمزی در 2 فوریه در جاکارتا فاش کرد. لازم است بدانید که دولت در حال حاضر در حال بررسی درخواست‌های شرکت‌هایی است که معیارهای خاصی را برای عضویت در پلتفرم ارز ملی کشور دارند.

جری سامبوآگا، معاون وزیر تجارت اندونزی، تعهد دولت را برای راه‌اندازی صرافی ارزهای دیجیتال تا دسامبر 2022 در اجلاس بین‌المللی NXC در سپتامبر همان سال تقویت کرد. با این وجود، پیشرفت متوقف شد زیرا مقامات به دنبال تضمین برآورده شدن همه خواسته‌ها بودند و هر مرحله از آماده‌سازی طبق برنامه انجام شد.

صرافی ملی اندونزی قرار است خدمات حضانت و میانجیگری را ارائه دهد

همانطور که توسط حسن گزارش شده است، تنظیم کننده های اندونزی در حال حاضر پنج صرافی را ثبت کرده اند تا در صرافی جدید ارز دیجیتال ملی که به زودی منتشر می شود، فعالیت کنند. همچنین، این پلتفرم به عنوان یک مرکز تسویه حساب و نگهبان در بازار ارزهای دیجیتال اندونزی کار می‌کند و همزمان با نظارت بر عملیات صرافی‌های خصوصی، تراکنش‌های آسان را تشویق می‌کند.

چشم انداز وزیر از اتاق پایاپای این است که واسطه ای بین خریداران و فروشندگان فراهم کند تا تضمین کند که همه معاملات یکپارچه هستند. علاوه بر این، صرافی ملی کریپتو با تنظیم جریان دارایی و در عین حال محافظت از منافع هر دو طرف درگیر، به عنوان یک نگهبان عمل خواهد کرد.

وزیر تجارت در حالی که آماده‌سازی‌های خود را قبل از راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال نهایی می‌کنند، درخواست صبر کرد. او اظهار داشت که عجله بدون آمادگی کامل به طور بالقوه می تواند به نتیجه ای کمتر از ایده آل منجر شود. علاوه بر این، دولت متعهد به محافظت از شهروندان خود است زیرا مردم دانش کافی از تجارت کریپتو ندارند.

اندونزی مرجع نظارتی برای دارایی های رمزنگاری شده را تغییر می دهد

آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالای اندونزی (Bappebti) در حال حاضر مسئول نظارت و تنظیم دارایی های رمزنگاری شده در داخل کشور است. با این حال، گزارش شده است که باپبتی با راه اندازی صرافی ملی، این اختیار را به سازمان خدمات مالی واگذار خواهد کرد.

با توجه به تغییرات فعلی در مقررات ارزهای دیجیتال در 15 دسامبر 2022، قانونگذاران حکم داده اند که تمام دارایی های دیجیتال تحت عنوان اوراق بهادار مالی تنظیم شده قرار می گیرند. این فرمان، سازمان خدمات مالی را به‌عنوان ناظر دارایی‌های دیجیتال به‌جای باپبتی منصوب می‌کند. با این تصمیم یک فرصت هیجان انگیز جدید برای رشد امنیت مالی در اندونزی به وجود می آید.

برای توجیه انتقال اختیارات از باپبتی، سامینتو ساستروسویتو، رئیس تامین مالی و مدیریت ریسک وزارت دارایی ملی اندونزی، اعلام کرد که دارایی های رمزنگاری شده به یک ابزار سرمایه گذاری و مالی تبدیل شده اند. وی توضیح داد که با این وضعیت جدید، نظارت بر سرمایه گذاری ها یا ابزارهای مالی ضروری است که باپبتی در حال حاضر صلاحیت انجام آن را ندارد.

اندونزی همچنان یک کشور دوستدار رمزنگاری است. اگرچه دولت اندونزی در سال 2017 پرداخت با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، معاملات دارایی دیجیتال از نظر قانونی مجاز است.

در 5 دسامبر 2022، پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی اعلام کرد که بانک اوج قصد دارد ارز دیجیتال را به عنوان تنها مناقصه آنلاین قانونی در این کشور منتشر کند. این امر می تواند به شدت پذیرش جریان اصلی ارزهای رمزنگاری شده در بازار اندونزی را پس از راه اندازی صرافی ملی آن تغییر دهد و تشدید کند.