منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امارات متحده عربی: با هجوم شرکت‌های ارز دیجیتال به دبی، شهرت «خاکستری» را از بین می‌برند

امارات متحده عربی: با هجوم شرکت‌های ارز دیجیتال به دبی، شهرت «خاکستری» را از بین می‌برند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در تلاش است تا از (گروه ویژه اقدام مالی) کشورهای فهرست خاکستری FATF دور بماند. لیست خاکستری به این معنی است که امارات متحده عربی از نظر رعایت قوانین مبارزه با پولشویی به دقت تحت نظارت است. علیرغم اینکه این کشور تحت نظارت است، مقصد اصلی بیشتر شرکت های ارزهای دیجیتال بوده است.

FATF امارات متحده عربی را به فهرست کشورهای “خاکستری” خود منتقل کرد تا از نظر رعایت قوانین مبارزه با پولشویی از نزدیک تحت نظارت باشند. بر اساس گزارش ها، این کشور به همین ترتیب در اجرای قوانین ضد پولشویی خود کوتاهی کرده است. برخی افراد استدلال می کنند که دبی شرکت های کریپتو را برای پولشویی آسان جذب می کند. با این حال، گنجاندن امارات در فهرست خاکستری FATF به این معنی است که به شدت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته اکثر صاحبان صنعت، افزایش انطباق تنها به جذابیت صنعت برای دبی می‌افزاید. گنجاندن در لیست خاکستری به معنای نظارت دقیق است. بنابراین، امارات در جبهه های مختلف با موقعیت های چالش برانگیزی مواجه است. از جمله تأثیرات ظاهر شدن در پیوند خاکستری شامل ویرایش رتبه بندی است. علاوه بر این، این کشور با افزایش کنترل در دریافت بودجه جهانی مواجه است. به علاوه، تا زمانی که در لیست خاکستری باقی بماند، هزینه های تراکنش قابل توجه تری را تحمل خواهد کرد.

بار حضور در فهرست پیگیری بسیار زیاد است. بنابراین، امارات تلاش های لازم را برای گرفتن مجوز انجام می دهد. امارات متحده عربی برای دریافت مجوز، باید نشان دهد که در کمک به تحقیقات مبارزه با پولشویی در حال پیشرفت است. همچنین باید ثابت کند که می‌تواند ریسک‌ها را در صنایع خاص مدیریت کند و معاملات مشکوک را در اقتصاد شناسایی کند.

همچنین باید استفاده از هوش مالی را در مبارزه با پولشویی افزایش دهد. علاوه بر این، تعداد تحقیقات و تعقیب قضایی پرونده های پولشویی را افزایش دهید. علاوه بر این، باید با شدت بیشتری با فرار از تحریم ها مقابله کند.

آنچه امارات ارائه می دهد

شایان ذکر است که اکثر شرکت‌های ارز دیجیتال پس از تصویب قانون دارایی‌های مجازی (VAL) در اواسط فوریه، جای پای خود را در دبی ایجاد کردند. سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی (VARA) به دلیل این مقررات مطرح شد. علاوه بر این، بایننس یکی از اولین شرکت هایی بود که طبق قانون جدید مجوز دریافت کرد.

تحلیلگران فکر می کنند قانون اخیراً تصویب شده حیاتی ترین عنصری است که شرکت های رمزنگاری را فریب می دهد. علاوه بر این، اگر استفاده از بیت کوین کشش قابل توجهی پیدا کند، چنین قوانین و محدودیت‌هایی حیاتی هستند. با این حال، این فقط VAL نیست که سیل کسب و کارها را ایجاد کرده است، بلکه نگرش باز دبی نسبت به نوآوری و رشد مالی را نیز به همراه داشته است. وقتی صحبت از اتوماسیون و فناوری جدید به میان می آید، دبی در میان آینده نگرترین کشورها قرار دارد. آنها همیشه یک قدم جلوتر از این روند بوده اند.

Binance و FTX این را تشخیص دادند و طعمه آن شدند. باز هم، بسیاری از جنبه های جذاب دیگر مهاجرت به دبی شامل سبک زندگی، ثبات و نرخ های مالیاتی مطلوب است.

دبی نیز در زمینه نوآوری تندرو است. می توان این را در انکوباتورهای کسب و کار متعددی که در طول سال ها تأسیس شده است، مشاهده کرد. آنچه در مورد انکوباتورها چشم نواز است این است که سازمان های دولتی و خصوصی مشتاق توسعه آنها هستند.

VAL جدید همچنین چارچوبی برای NFTها و انواع دیگر رمزارزها ارائه می دهد. بنابراین، نشان می دهد که دبی – و امارات متحده عربی به طور کلی – بیشتر از رژیم های مختلف پذیرای ایده های جدید هستند. در همین حال، در اوایل ماه آوریل، اداره پلیس دبی تا آنجا پیش رفت که 150 NFT رایگان اهدا کرد. این ژست موقعیت شهر را در زمینه ارزهای دیجیتال نشان داد.

مقررات شفاف کسب و کارهای رمزنگاری را در امارات جذب می کند.

بایننس یکی از اولین پلتفرم های معاملاتی بود که پس از تصویب این مقررات در دبی مستقر شد. وقتی بایننس مالتا را ترک کرد، اکثر مردم بر این باور بودند که سیاست سختگیرانه مبارزه با پولشویی آنها را فراری داده است. بایننس بعداً دفاتری در فرانسه و آلمان تأسیس کرد. این کشورها قوانین مالی سخت گیرانه تری نسبت به مالت دارند.

پس از پیوستن به دبی، آشکارتر است که اکثر پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال به دنبال ایجاد پایگاه در مکان‌هایی با قوانین روشن هستند. در غیر این صورت، بایننس زودتر در دبی خواهد بود، زمانی که مقرراتی در مورد سکه ها وجود نداشت. علاوه بر این، اگر بایننس و سایر پلتفرم‌ها می‌خواستند از قوانین و نظارت طفره بروند، جای پایی در دبی باز نمی‌کردند. دبی دستورالعمل های جدیدی را برای قانون دارایی های مجازی اجرا کرده است و در حال تقویت پایبندی خود به AML است.