منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • الکساندر هوپتنر، مدیرعامل BitMEX استعفا داد

الکساندر هوپتنر، مدیرعامل BitMEX استعفا داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدیرعامل BitMEX تسلیم زمستان کریپتو شد. مدیرعامل به تعداد فزاینده مدیران عامل صرافی‌های رمزنگاری که استعفا داده‌اند پیوسته است. الکساندر هوپتنر، مدیرعامل بازار آتی ارزهای دیجیتال BitMEX، شرکت را ترک کرد. هجوم مدیران سطح C مرتبط با ارزهای دیجیتال که در بحبوحه ادامه بازار نزولی پست خود را ترک می کنند، نگرانی سرمایه گذاران را تشدید کرده است.

مدیرعامل BitMEX کناره گیری می کند

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، هاپتنر بلافاصله از سمت خود استعفا داده است و استفان لوتز به عنوان مدیرعامل موقت بازار مشتقه جانشین وی خواهد شد. لوتز به عنوان مدیر مالی شرکت به خدمت خود ادامه خواهد داد.

همراه با بقیه تیم مدیریت و کارکنان با استعدادمان، مطمئن می‌شوم که BitMex به ارائه محصولات مبتکرانه ارزهای دیجیتال عالی و نوآورانه و یک محیط تجاری امن و پایدار برای مشتریان خود ادامه می‌دهد. ما می‌خواهیم از اسکندر به خاطر حمایت‌هایش از کسب‌وکار در دوران تصدی خود تشکر کنیم و برای او در تلاش‌های آینده‌اش آرزوی موفقیت کنیم.

استفان لوتز

قبل از پیوستن به BitMEX در اواخر سال 2020، Hoeptner مدیر عامل بورس آلمان Borse Stuttgart GmbH و ارائه دهنده نقدینگی Euwax AG بود. در طول اقامت خود، او در توسعه شعبه تجارت رمزنگاری Borse Stuttgart، Bison، مشارکت داشت.

در اواخر سال 2020، او در نتیجه مشکلات قانونی او و سایر بنیانگذاران شرکت، جانشین آرتور هیز شد. هر دو CFTC و DoJ در 1 اکتبر 2020 علیه BitMEX و بنیانگذاران آن شکایت کردند.

CFTC از BitMEX برای راه اندازی یک پلتفرم تجاری ثبت نشده هزینه دریافت کرد. علاوه بر این، این مقامات الزامات قانونی برای مبارزه با پولشویی و شناسایی مشتری را نادیده گرفتند. علاوه بر این، وزارت دادگستری نقض قانون رازداری بانکی را علیه مدیران BitMEX، Hayes، Delo، Reed و Dwyer وارد کرد.

الکساندر هوپتنر به عنوان یک سرمایه گذار استراتژیک ارزهای دیجیتال و رهبر صنعت شهرت دارد. پس از کاهش سهم بازار مشتقات صرافی در سال 2021، الکساندر نشان داد که چگونه قصد دارد بیت‌مکس را وارد روزگار مدرن کند.

BitMex یکی از اولین صرافی هایی بود که در سال 2014، مشتقات رمزنگاری را ارائه کرد. از آن زمان تاکنون درگیر چالش های قانونی متعددی بوده است.

او قبلاً در Borse Stuttgart، Deutsche Borse AG و Euwax AG استخدام شده بود. پس از انتصاب، او به خبرگزاری ها اطلاع داد که قصد دارد از تجربیات قبلی خود در ایجاد یک بورس دارایی دیجیتال تنظیم شده برای کمک به اجرای هدف جهانی BitMex استفاده کند.

مشکلات قانونی BitMEX

Hoptner جانشین Vivien Khoo شد که پس از آن که آرتور هیز، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت BitMex به دلیل شکایت های کمیسیون تجارت آتی کالا و وزارت دادگستری مجبور به استعفا شد، توسط گروه 100x، شرکت مادر BitMex، به عنوان مدیر عامل موقت انتخاب شد.

هیز در ماه مه به نقض قانون اسرار بانکی ایالات متحده (BSA) اعتراف کرد و به عنوان بخشی از یک دوره آزمایشی دو ساله، شش ماه حبس خانگی دریافت کرد. پس از کنار گذاشتن جاه طلبی ها برای تصاحب بانک آلمانی Bankhaus von der Heydt، صرافی تقریباً 75 کارگر را در همان زمان از دست داد.

بیت مکس قبلاً به عنوان پیشرو صنعت در مشتقات ارزهای دیجیتال شناخته می شد. اکنون، شرکت‌های رمزارز مانند FTX و Coinbase و همچنین شرکت‌های فعال بازار مانند CME Group، سهم بازار آن را به دست می‌آورند.

صرافی یک استراتژی توسعه فراتر از مشتقات را دنبال می کند که شامل معاملات نقطه ای، کارگزاری و نگهداری است. این صرافی در ماه می یک بازار نقدی را آغاز کرد.

خروج Hoptner همزمان با مهاجرت گسترده مدیران در تجارت است. همانطور که توسط Cryptopolitan گزارش شده است، گاوین وود به عنوان مدیر اجرایی (مدیرعامل) Parity Technologies، تامین کننده اصلی پشتیبانی از اکوسیستم پولکادوت، استعفا داده است.

مایکل مورو، مدیرعامل جنسیس، مایکل سی، مدیرعامل MicroStrategy، و جسی پاول، مدیرعامل Kraken، از معروف‌ترین جدایی‌ها یا کوچک‌سازی‌ها به دلایل کاملاً متفاوت هستند. سام ترابوکو، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی Alameda و برت هریسون، رئیس FTX.US هر دو استعفا دادند.

سپس الکس ماشینسکی سلسیوس و دانیل لئون هستند که به ترتیب به عنوان مدیر اجرایی و مدیر ارشد استراتژی کریپتو نئوبانک تا زمانی که ورشکست شد، خدمت کردند.

چرا بسیاری از مدیران کریپتو استعفا می دهند؟

در آنچه برخی از آن به عنوان “استعفای بزرگ” کریپتو یاد می کنند، تغییرات مدیریتی بر صنعت تاثیر می گذارد. در بحبوحه بازار نزولی، مدیران ارشد صرافی ارزهای دیجیتال (مدیرعامل) دسته جمعی برای پیوستن به سایر شرکت‌های Web3 استعفا داده‌اند و سرمایه‌گذاران را سردرگم کرده‌اند.

تعدادی از کارمندان در نتیجه تشدید موانع نظارتی و افت بازار چند ماهه استعفا داده اند. مورد به مورد، علل این حوادث تخلیه متفاوت است. گاهی اوقات به نظر می رسد که این تلاش یک فرد برای نجات چهره پس از اتخاذ تصمیمات تجاری ضعیف یا پیامد فشار هیئت مدیره یا صاحبان یک شرکت باشد.

با این حال، چالش کریپتو این است که مدیران استخدام زمان و تلاش می‌برند. با توجه به پیچیدگی این صنعت، بسیاری از کسب و کارها به استخدام از داخل متکی هستند. مدیران محترم باید از جنبه های فنی کریپتو و جرات رهبری در چنین بخش پرهیاهویی آگاهی داشته باشند.

با خروج این مدیران، سرمایه گذاران همچنان مضطرب هستند. این نگرانی با مدیریت Do Kwon در مورد خرابی Terra تشدید شد. این سرمایه گذاران دلایل زیادی برای نگرانی دارند. با این حال، سرمایه سرمایه گذاران در صورت استعفای مدیر عامل از بین نمی رود. در عوض، می تواند اصلاحات سازمانی را آغاز کند. حمایت از سرمایه سرمایه گذاران مفهوم اساسی هر مبادله ای است، علیرغم این واقعیت که سیستم های ارزشی آنها ممکن است متفاوت باشد.