منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • السالوادور همچنان به رهبری بیت کوین از جلو ادامه می دهد

السالوادور همچنان به رهبری بیت کوین از جلو ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان پول نقد قانونی در سال 2021 پذیرفت. در سال گذشته، هیچ نشانه ای مبنی بر کنار گذاشتن این کشور از قرارداد کریپتو وجود نداشته است. السالوادور میزبان رویداد «پذیرش بیت کوین» خواهد بود. این کنفرانس پذیرش بیت کوین را در زمینه ایجاد یک سیستم مالی برابرتر و غیرمتمرکز تر تشویق می کند.

110 سخنران از 30 کشور در پذیرش بیت کوین حضور خواهند داشت. سخنرانان شامل سناتور ایندیرا کمپیس از مکزیک است. این کنفرانس به بررسی فناوری و شمول مالی خواهد پرداخت.

این کنفرانس از 15 تا 17 نوامبر در سن سالوادور و ساحل بیت کوین برگزار می شود. این کنفرانس اکوسیستم بیت کوین را برای اهداف همکاری، شبکه و آموزش متحد می کند.

السالوادور میزبان کنفرانس غیرانتفاعی ارزهای دیجیتال است

شرکت Galoy، که پلتفرم بانکی بیت کوین آن به کیف پول ساحلی بیت کوین در السالوادور قدرت می دهد، این رویداد را سازماندهی کرده است. علاوه بر این، صرافی بیت کوین Bitfinex حامی اصلی رویداد خواهد بود. Bitfinex با دولت السالوادور برای توسعه یک پلت فرم فناوری مالی برای صدور و تجارت توکن پیشنهادی آتشفشان همکاری می کند.

هیچ کس در سال 2021 پیش بینی نمی کرد که یک دولت مستقل از بیت کوین به عنوان پول قانونی استفاده کند. این اقدام نظر عموم مردم را هم نسبت به کشور و هم پول آن تغییر داد. السالوادور در حال حاضر در حال پیشرفت به سمت تبدیل شدن به سنگاپور آمریکای مرکزی و الگویی برای فراگیری مالی است.

از سوی دیگر، ثابت شده است که بیت کوین یک رسانه تبادل عالی است که می تواند میلیون ها تراکنش روزانه را پشتیبانی کند. دو روز اول کنفرانس در مرکز همایش های کرون پلازا برگزار می شود، جایی که سخنرانان در مورد آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی و اقتصادی در اکوسیستم بیت کوین بحث خواهند کرد.

Jon Atak، مهندس بیت کوین Core که اخیرا کمک مالی 50000 دلاری از بنیاد حقوق بشر دریافت کرده است، یکی از مهم ترین ارائه های فناوری کنفرانس را ارائه خواهد کرد.

علاوه بر این، سناتور ایندیرا کمپیس از مکزیک مهمترین سخنران کنفرانس اقتصادی خواهد بود. در گذشته، کمپیس برای حمایت از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اخباری را منتشر کرد. علاوه بر این، او به خاطر تلاش هایش برای قانونی کردن بیت کوین در مکزیک خبرساز شد.

مراحل اصلی رویداد چند آهنگی دارای ترجمه بلادرنگ اسپانیایی خواهد بود. در روز سوم این رویداد، نمایندگان به ساحل بیت کوین در ال زونته سفر خواهند کرد تا کشف کنند که پذیرش بیت کوین در کشور از کجا شروع شده است.

مایک پترسون، مدیر بیت کوین بیچ اشاره کرد:

پس از کمتر از یک سال، شاهد استفاده روزانه از هر پنج نفر یک نفر از بیت کوین هستیم. اکنون هیئت‌هایی متشکل از نمایندگان، بانکداران و فن‌آوران از تمام گوشه‌های جهان به السالوادور می‌آیند تا بیاموزند که چگونه بیت‌کوین می‌تواند به عنوان ابزاری برای گنجاندن مالی استفاده شود.»

این رویداد برای مردم سالوادور با یک بلیط تخفیف دار 21 دلاری قابل دسترسی است.

محیط کریپتو موجود در آستانه کنفرانس

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر در آب های متلاطم است. محیط فعلی بازار تا کنون بدترین زمستان کریپتو است. بیت کوین (BTC) در 28 سپتامبر به پایین ترین سطح هفتگی خود رسید زیرا دارایی های ریسک یک شبه کاهش یافت.

بیت کوین در روز سه شنبه به طور لحظه ای از 20000 دلار گذشت و به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته رسید، اما هنوز از محدوده معاملاتی باریک خود خارج نشده است. با تعمیق بازار نزولی سهام، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار کاهش یافت.

السالوادور همچنان از اول بیت کوین پیشتاز است

در بحث درباره زمان پایان بازار نزولی سال 2022، استفاده از داده‌های دوره‌های نصف‌سازی قبلی منجر به نظرات متفاوتی شده است. شرایط فعلی بازار به طور قابل توجهی از بازارهای خرس کریپتو قبلی متمایز است.

این رکود بازار با موجی از ورشکستگی ها و مشکلات ورشکستگی که در تجارت ارزهای رمزنگاری شده نفوذ کرد و همچنین افزایش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی برای مبارزه با بیداد تورم ایجاد شد.

در سال جاری، ارزهای دیجیتال به شدت با بازارهای سهام ایالات متحده ارتباط دارند و سرمایه گذاران را بر آن داشته تا سیاست های پولی را زیر نظر بگیرند. نرخ‌های بهره بالاتر بر S&P 500 و Nasdaq که از نظر فناوری سنگین است، فشار وارد کرده است که به سایر دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال سرایت کرده است.

بهبود بیت کوین که از روز دوشنبه آغاز شد، با وجود کاهش در سهام ایالات متحده رخ داد، به طوری که S&P 500 در پایین ترین سطح خود از سال 2022 به پایان رسید. روز سه شنبه، قیمت های آتی افزایش یافت. بنابراین، نشانه هایی وجود دارد که ارتباط بین ارزهای دیجیتال و سهام ممکن است در حال کاهش باشد.

علاوه بر این، فدرال رزرو ایالات متحده هیچ تعهدی مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره در سال جاری که بر دارایی های ریسکی از جمله ارزهای دیجیتال فشار وارد می کند، نداده است.

در همین حال، سرمایه گذاران دائماً دلار آمریکا را زیر نظر دارند. امسال، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، بیش از 18 درصد افزایش یافته است. بیت کوین در جهت مخالف دلار حرکت می کند. بنابراین، دلار قوی برای بیت کوین بد است.

با این حال، ناظران بازار خاطرنشان می‌کنند که ممکن است شاخص دلار در حال نزدیک شدن به اوج خود باشد، که نشان‌دهنده پایین آمدن احتمالی بیت‌کوین است. این می تواند عاملی برای افزایش بیت کوین باشد. السالوادور در آستانه معرفی عاملی است که می تواند بر بازار رکود ارزهای دیجیتال تأثیر مثبت بگذارد. نوامبر نقطه عطفی برای اکوسیستم دارایی های دیجیتال خواهد بود.