منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • السالوادور با اجرایی شدن قانون بیت کوین تاریخ ساز می شود

السالوادور با اجرایی شدن قانون بیت کوین تاریخ ساز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • قانون بیت کوین السالوادور از سه شنبه 7 سپتامبر اعمال می شود
  • سایر کشورهای آمریکایی به دنبال تصویب بیت کوین به عنوان وجه قانونی هستند.

سرانجام ، السالوادور با اجرایی شدن قانون بیت کوین تاریخ ساز شد. هیچ کشور دیگری در جهان بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی تبدیل نکرده است زیرا کشور آمریکا نیز به عنوان اولین کسی که بیت کوین خریداری کرده است.

رئیس جمهور نایب باکله روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور آمریکای مرکزی روز دوشنبه اولین خرید بیت کوین خود را انجام داد. بوکله می گوید: “السالوادور به تازگی 200 سکه اول خود را خریداری کرده است.” توییت کردبه وی خاطرنشان کرد که قرار است سه شنبه خرید بیت کوین بیشتری انجام شود.

این خرید بخشی از صندوق جدید 150 میلیون دلاری بیت کوین است که هفته گذشته توسط کنگره السالوادور تصویب شد. این صندوق برای کمک به تبدیل از BTC به USD کمک می کند تا مشاغل ، خانوارها و افراد بتوانند در صورت دلخواه پرداخت هایی را با BTC انجام دهند یا بپذیرند.

رئیس جمهور بوکل همچنین از فناوری بلاک چین و صنعت بیت کوین به دلیل نوآوری هایی که دولتش پذیرفته است قدردانی کرد.

در ماه ژوئیه ، السالوادور با تصویب قانون بیت کوین برای تبدیل سکه به مناقصه قانونی خود ، فرایندهایی را برای تبدیل بیت کوین به مناقصه قانونی آغاز کرد.

این تصمیم اما با استقبال جامعه بیت کوین روبرو شد. کسانی که مخالف آن بودند از سوی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول آمدند زیرا هشدار دادند که استراتژی جدید ایده خوبی نیست و بسیاری از مردم سالوادور با ایده قانون بیت کوین مخالف بودند.

تعدادی از اعتراضات نیز برای لغو تصمیم قبل از امروز برگزار شد ، اما همه آنها بی فایده بود.

از سوی دیگر ، بانک آمریکا چهار مزیت بالقوه را برای پذیرش بیت کوین در السالوادور عنوان کرد.

این بانک گفت که تصویب BTC در کشور می تواند حواله ها را تسهیل کند ، دیجیتالی شدن مالی را ترویج دهد ، انتخاب بیشتر مصرف کنندگان را فراهم کرده و کشور را برای سرمایه گذاران خارجی باز کند.

با تصویب قانون بیت کوین ، سالوادورها می توانند دارایی دیجیتالی را به عنوان بخشی از یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت در اختیار داشته باشند یا آن را به صورت نقدی در 200 دستگاه خودپرداز نصب شده در سراسر کشور برداشت کنند.

السالوادور تب بیت کوین را به آمریکا می آورد

پس از تصویب قانونگذار السالوادور برای تبدیل بیت کوین به عنوان یک مناقصه قانونی در این کشور ، سایر کشورهای آمریکایی شروع به بررسی کرده اند و همین حرکت را انجام داده اند.

اما بسیاری نگران بی ثباتی شدید بیت کوین یا فروپاشی کل سیستم هستند. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم سالوادور به شدت نسبت به پذیرش ارز اعتراض می کنند.

با وجود این ، سایر کشورها مانند کوبا ، آرژانتین در حال تماشای السالوادور هستند تا ببینند اوضاع چگونه پیش می رود و احتمالاً بیت کوین به دلیل تورم و بسیاری دیگر از مسائل اقتصادی که با آن روبرو هستند ، مناقصه قانونی خود است.