منو سایت

اقتصاد زمین: واقعی در مقابل مجازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

با وجود تعدادی پروژه متاوس در بازار ، یکی از اولین چیزهایی که توجه می کنید این است که تعداد زیادی از آنها در زمین کار می کنند. این که آیا Decentraland با مجموع 90.601 قطعه زمین 10 متر x 10 متر آنها یا Earth2 و Next Earth با بیش از یک تریلیون قطعه ، اینها پایه های اساسی همه این پروژه ها را تشکیل می دهند. بسیاری از آنها بر اساس فروش اولیه این سرزمین ها ساخته شده اند و به عنوان مرحله اولیه برای شروع پرش خود کل متاورس عمل می کنند. با اقتصادی که به دنبال آن است و سابقه ای از مالکیت زمین را در بر می گیرد ، که می تواند به عنوان NFT در بلاک چین ضرب شود.

هنگامی که ما از “زمین” به معنای استفاده از آن در فراروس صحبت می کنیم ، از دارایی های زمینی نامشهود ، که در سکوهایی مانند Decentraland و The Sandbox یافت می شود ، و همچنین دارایی های ملموس بر اساس نسخه های Mapbox واقعی صحبت می کنیم. سیاره ، مانند موجود در Earth2 و Next Earth. از نظر اقتصادی ، زمین هر چیزی است که بدون هزینه از “طبیعت” موجود است و می تواند در تولید مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین ، اگرچه خود زمین به دلیل استفاده از متاورس “منفعل” است ، اما احتمالاً مهمترین عامل برای رشد اقتصاد است. این شامل دارایی های داخل زمین مانند فلزات و مواد معدنی گرانبها نیز می شود که همه آنها برای تولید کالا ضروری هستند.

ویژگی های Real vs Metaverse Land

بیایید نگاهی به سرزمین واقعی و متاورس داشته باشیم و همچنین ببینیم چگونه می توانیم عوامل مهم را از دنیای واقعی به دنیاهای متاورس مجازی تبدیل کنیم.

زمین هدیه رایگان طبیعت است

زمین نتیجه کار بشر نیست. این از نظر فنی رایگان است و مستقیماً از طبیعت می آید. به این ترتیب ، اولین مرد هیچ پولی برای تملک زمین پرداخت نکرد. البته ، برای بهبود زمین با کشاورزی یا کود هزینه ای در بر خواهد داشت. زمین مدتها قبل از ظهور انسان وجود داشته است. در متاورسها ، که زمین عامل اصلی اقتصاد است ، نقطه شروع یکسان است. زمین وجود دارد ، و سپس برای فروش ارائه می شود.

عرضه زمین ثابت است

این بدان معناست که مقدار واقعی زمین روی صفحه را نمی توان افزایش یا کاهش داد. از نقطه نظر فردی ، عرضه و ممکن است انعطاف پذیر باشد. اما عرضه کل زمین ثابت است. به همین ترتیب ، می توانید با افزایش شدت استفاده ، بهره وری منبع موثر زمین را افزایش دهید. داشتن یک منبع ثابت زمین در یک متاورس ، عامل کمیابی را در ادامه راه ایجاد می کند. این می تواند بعنوان یک محرک اقتصادی برای پیشبرد اقتصاد استفاده شود ، زیرا قیمت زمین با توجه به تعداد قطعات باقی مانده و مطلوبیت آنها افزایش می یابد.

شکست ناپذیری زمین

اگرچه زمین را می توان بر اساس هدف تغییر داد ، اما نمی توان آن را از بین برد. ممکن است شکل و ترکیب آن تغییر کند ، اما به عنوان خشکی ، مقدار کل همیشه بدون تغییر باقی می ماند. زمین Metaverse با ایجاد NFTs گره خورده است. با استفاده از بلاک چین ، یک متاورس می تواند مالکیت را به همراه حقوق مالکیت به خریدار اصلی اعطا کند. این واقعیت که زمین خراب نشدنی است ، به این معنی است که می توان مالکیت را تأمین کرد ، و فردا همان قطعه همچنان وجود دارد.

عدم تحرک سرزمین

این نشان می دهد که زمین از نظر جسمی متحرک نیست. بدون تحرک جغرافیایی ، نمی توان آن را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. بار دیگر ، این امکان مالکیت روشن را می دهد. هنگامی که یک طرح روی بلاک چین به عنوان مالکیت شما علامت گذاری شد ، به جایی نمی رسد.

عامل اصلی تولید

جالب است بدانید که اولین مرد شروع به کشت و به عنوان یک وسیله تولید کرد. در حقیقت ، در دنیای واقعی ، تمام فعالیت های اقتصادی با زمین آغاز می شود. اعم از تأمین فضا یا مواد اولیه یا زمین کشاورزی برای محصولات زراعی. متاورها حرکات مشابهی را انجام می دهند. همه چیز با زمین شروع می شود ، چه فروخته شود و چه در مزرعه یا معدن برای عناصر گرانبها. تنها پس از فروش زمین ، هر نوع ساختمان اقتصادی دیگری می تواند آغاز شود.

آثار قوانین بازگشت

قانون بازده زمانی که به کار گرفته شود و بدان معناست که هرچه نیروی کار و سرمایه بیشتری سرمایه گذاری شود ، در نتیجه افزایش بهره وری وجود دارد ، هرچند با سرعت رو به کاهش. بسیاری از جهان های مختلف سعی می کنند مشاغل دنیای واقعی را تشویق کنند تا جایگاه خود را در بستر مجازی بیابند. در عین حال ، برنامه این است که با استفاده از عواملی مانند موقعیت ، حقوق مالکیت و مالکیت زمین ، قدم هایی برای ایجاد یک دنیای مجازی کامل برداشته شود ، اقتصاد جهان واقعی ایجاد شود.

توابع زمین: واقعی در مقابل مجازی

تقریباً تمام تولیدات دست ساز بستگی به خشکی و آنچه در زیر آن است ، دارد. سپس آنچه ما به عنوان غذا مصرف می کنیم وجود دارد. اما این دنیای واقعی است. در متاورس ، مردم از خوردن یا مصرف غذاها خودداری خواهند کرد. بنابراین ، فعالیتهای اولیه مانند دامداری ، کشاورزی ، جنگلداری و شیلات بی فایده است. این عامل سیگنال ماهیت اقتصاد مجازی را تغییر خواهد داد. از سوی دیگر ، اگر اقتصاد مجازی حول تولید کالاهای مجازی عمل کند ، دسترسی به مواد اولیه و امکانات تولید زمینی آنها در سراسر جهان مجازی به بخش اساسی اقتصاد فرادست تبدیل خواهد شد.

قیمت زمین اول

در مورد منابع قدرت نیز همین امر صادق است. آیا خانه های مجازی در متاورس باید ماهانه قبض برق مجازی پرداخت کنند؟ چگونه مالک سد برق آبی مجازی سرمایه خود را باز می گرداند مگر اینکه بتواند هزینه برق دریافت کند؟ هنوز ندیده ایم که متاورس با این مسائل برخورد کند. این احتمالاً به این دلیل است که آنها بیشتر از ساخت و ساز واقعی جهان به قیمت گذاری زمین به عنوان وسیله ای برای کسب سود توجه دارند. در Decentraland ، با خرید زمین ، می توانید برنامه هایی روی آن بسازید. در نقشه همه مکانها با نام هایی مانند “منطقه چراغ قرمز” ، “خیابان مد” و “شهر اژدها” عنوان شده است. از آنجا که هدف نهایی یک دنیای VR/AR است ، جالب خواهد بود که ببینید این نقشه به همراه تمام املاک خصوصی چگونه خواهد بود.

علائم و سکه های آلت

اگرچه زمین واقعی در اشتغال از کار سنتی استفاده می کند ، اما ما نمی توانیم آن را به متاورس ترجمه کنیم. در حال حاضر ، بسیاری از پروژه های metaverse بیشتر نگران ایجاد یک ارز مجازی برای دنیای مجازی خود هستند ، اما می توانند در بازارهای رمزنگاری alt-coin معامله شوند. برای Decentraland این واحد پول مجازی ، MANA را نشان می دهد. با تشکر از سر و صدای مداوم در سراسر پلتفرم metaverse ، به ویژه با پیوستن فیس بوک و مایکروسافت ، ارز مجازی دستاوردهای صعودی دارد.

بازارهای متاورس

ما می توانیم شاهد استفاده از متاورس ها به عنوان مبنایی برای تجارت ، حمل و نقل و رشد اقتصادی باشیم. بسیاری از متاورهای موجود در حال حاضر بازارهایی را برای فروش زمین اجرا کرده اند. بچه جدید در بلوک metaverse ، Next Earth ، بازار فروش زمین خود را در اواسط سپتامبر باز می کند. Earth2 بازار زمین دوم خود را از بدو تأسیس باز کرده است. بنابراین تجارت در حال حاضر وجود دارد. در مورد حمل و نقل ، اکثر پروژه های متاورس نوعی سیستم حمل و نقل را تصور می کنند ، بنابراین اینکه آیا حمل و نقل در متاورسها یک امر واقعی خواهد بود ، هنوز محل اختلاف است. سپس به رشد اقتصادی می رسیم.

نگاه به جلو

رفاه بسیاری از کشورهای مدرن امروزی به جغرافیا و زمین شناسی آنها بستگی دارد. یک مثال می تواند کشورهای عربی باشد که به لطف قرار گرفتن در منبع اصلی ذخایر نفت جهان ، توانسته اند یک اقتصاد مرفه را ایجاد کنند. کشاورزان میوه آفریقای جنوبی می توانند از حاصلخیزی خاک ، شرایط آب و هوایی و آبیاری تشکر کنند. اما آیا متاورس متفاوت خواهد بود. در حالی که زمین سنتی از طریق استفاده از زمین برای تولید ، ارزش و عملکرد را تأمین می کند ، یک متاورس که مستقیماً وارد ساختمان و مرحله فروش می شود چگونه خواهد بود؟

در حال حاضر متورسهایی مانند Next Earth به اهمیت زنجیره بلوکی در ایجاد و نگهداری آنها پی برده اند. آنها NFT ها را به عنوان منبعی برای ثبت مداوم و ثابت پرونده ها ، به ویژه با قراردادهای آینده نگر خود ، پذیرفته اند. اما هیچ متاورس نمی تواند تنها در حدس و گمان زمین زندگی کند و رشد کند. همانطور که در دنیای واقعی ، این امر به سادگی به شکوفایی و رونق همه حباب های دارایی می انجامد ، به ویژه اگر تنها پایه پلت فرم باشد.
بنابراین ، به طور خلاصه ، اگرچه استفاده از دارایی های زمین اهمیت دارد ، اما همه چیز نیست و همه چیز پایان می یابد. در دنیای مجازی ، نقش سنتی زمین تقریباً به طور کامل کنار گذاشته می شود. برای رشد یک metaverse ، باید مشاغل دیگری را پیدا کند که مایل به استفاده از این پلت فرم هستند. یک مثال خوب می تواند در “ناحیه هنری ولتر” دسنترالند باشد ، جایی که اخیراً خانه حراج هنری Sotherby’s یک گالری مجازی برای نمایش هنرهای NFT ایجاد کرده است. هنگامی که مشاغل دنیای واقعی وارد عرصه می شوند ، ما خواهیم دید که متوارسها واقعاً در زمینه وسیع تری مرتبط می شوند ، زیرا عموم مردم مطمئناً از آن پیروی خواهند کرد.