منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اف‌بی‌آی و سایر مقامات ۲.۳ میلیون دلار رمزارز را ضبط کردند

اف‌بی‌آی و سایر مقامات ۲.۳ میلیون دلار رمزارز را ضبط کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

• دفتر تحقیقات به دنبال اعضای اصلی REvil است.
• FBI معتقد است که چندین نفر درگیر با REvil در روسیه هستند.

آژانس تحقیقاتی فدرال در ایالات متحده، یا با نام اختصاری FBI، فاش کرد که بیش از 2.3 میلیون دلار رمزارز را اندکی پس از نوامبر مصادره کرده است. تمام آن پول توقیف شده مربوط به مشکلات ربودن داده ها بود که در ماه اوت رخ داد.

چند ساعت قبل از شروع اولین روز دسامبر، آژانس فدرال یکی از بالاترین توقیفات را به الکساندر سیکرین، که ظاهراً متعلق به گروهی از هکرهای سایبری است، نشان داد. دفتر تحقیقات سیکرین را به عنوان بخشی از گروه REvil نشان می دهد که از روسیه تا ایالات متحده فعالیت می کند.

آژانس فدرال پشت REvil است

FBI

FBI، یکی از بزرگترین مقامات تحقیقاتی در ایالات متحده، نشان می دهد که چقدر به دستگیری اعضای گروه REvil نزدیک است. اخیرا، آژانس فدرال فاش کرد که الکساندر سیکرین پول زیادی در یک کیف پول رمزنگاری شده در بیت کوین دارد. به گفته نمایندگان، Sikerin حدود 39.89138522 ذخیره کرده است که با قیمت توکن امروزی معادل بیش از 2 میلیون دلار است.

دفتر تحقیقات همچنین نشان می دهد که کیف پول متعلق به Exodus Exchange است که از این پرونده پشتیبانی می کند. اگرچه Sikerin دائما در حال حرکت است، اما آنها می توانند یک کیف پول با ارزش بالا را از بازار ربودند. به گفته اداره FBI، کیف پول و رمزارزهای ضبط شده در آژانس شهری در دالاس هستند.

برخی گزارش‌های سی‌ان‌ان نشان می‌دهند که این عوامل می‌توانند بیش از ۶ میلیون دلار تراکنش توسط باج‌افزار یک فرد اوکراینی مرتبط با گروه REvil را محدود کنند. اخبار مبسوط نشان می دهد که FBI یاروسلاو واسینکی را به دلیل ربودن اطلاعات در هفته اول ژوئیه از بیش از هزار شرکت در سراسر جهان مورد تحقیق و بررسی قرار داده است.

تحقیقات نشان داد که واسینکی در کنار یوگنی پولیانین برای همان شبکه کلاهبردار، REvil، کار می کرد. هر دو نفر به اتهام پولشویی و کلاهبرداری متهم شدند.

FBI به دنبال اعضای REvil است

با توجه به تحقیقات FBI، می توان تأیید کرد که گروه REvil در هزاران مشکل با Ransomware مشارکت داشته است. دپارتمان قضایی معتقد است که مجرمان حدود 200 میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده، عمدتا بیت کوین را به سرقت برده اند. با این حال، او نتوانست سران گروهی را که در حال حاضر تروریست محسوب می شوند، دستگیر کند.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که شیوه عمل مجرمان ربودن داده‌های شرکت‌های آمریکایی و سپس درخواست باج با رمزارزها است. آنها از بیت کوین یا توکن های دیگر استفاده می کنند زیرا تراکنش های ناشناس را بین نهادهای کشورهای مختلف ارائه می دهند. تمام آن پول باج به یک میکسر ارزهای رمزنگاری شده ارسال می شود که هدف از پولشویی را برآورده می کند و سپس از گره های تصادفی به کیف پول ارسال می شود.

آژانس فدرال معتقد است که بسیاری از این مجرمان که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند در روسیه هستند. با توجه به اینکه استرداد آنها به آمریکا برای پرداخت هزینه جنایات آنها تقریبا غیرممکن است.