منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اعتبار دهندگان TON به تعلیق حداکثر 1 میلیارد تونکوین که توسط آدرس های غیرفعال نگهداری می شوند رأی خواهند داد

اعتبار دهندگان TON به تعلیق حداکثر 1 میلیارد تونکوین که توسط آدرس های غیرفعال نگهداری می شوند رأی خواهند داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ماه آینده، بلاک چین TON در حال برگزاری یک رای گیری گسترده است که در آن اعتبارسنجی ها تعیین خواهند کرد که آیا کیف پول استخراج کنندگان خفته باید به حالت تعلیق درآید. این کیف پول‌های غیرفعال آنهایی هستند که در مرحله توزیع Toncoin در ژوئن 2022 در استخراج Toncoin شرکت داشتند و از آن زمان تاکنون هرگز تراکنش خارجی انجام نداده‌اند.

در 21 فوریه، بنیاد TON یک روش رای گیری را برای ماینرها آغاز می کند تا فعالیت خود را در بلاک چین TON نشان دهند. تمام کیف پول هایی که از دسامبر، زمانی که درخواست اولیه منتشر شد، استفاده نشده اند، در این رای گیری قابل بحث هستند.

اگر کیف پول ماینینگ در حال استفاده نباشد اما قبل از پایان دوره رای گیری مجددا فعال شود، واجد شرایط بررسی خواهد بود. با این حال، کیف پول هایی که Toncoin از منبع دیگری ارسال شده اند یا در هر بازه زمانی تراکنش خروجی داشته اند، تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

در جولای 2020، 98.55 درصد از کل عرضه Toncoin از طریق قراردادهای هوشمند ویژه «Giver» برای استخراج در دسترس قرار گرفت و هر کسی را قادر می‌سازد تا در این اقدام شرکت کند. این استراتژی توزیع به عنوان اثبات اولیه کار (IPoW) شناخته می شود، که هم تمرکززدایی ارائه شده توسط PoW را ترکیب می کند و هم TON را به طور همزمان به یک بلاک چین اثبات سهام کاملاً کارآمد تبدیل می کند.

آخرین Toncoin از قراردادهای هوشمند «Giver» در ژوئن سال 2022 استخراج شد و در طول این مدت حدود 1 میلیارد سکه استخراج شد. از آن زمان، این توکن ها در کیف پول خود خفته بودند.

در حال حاضر، 195 آدرس استخراج غیرفعال بدون تراکنش خروجی و موجودی حداقل 1 تن کوین وجود دارد. از 18 ژانویه 2023، این کیف پول ها مجموعاً حدود 1.08 میلیارد تن کوین دارند که 21.3 درصد از کل سکه ها را تشکیل می دهد. در صورت تصویب این رای، هر یک از این آدرس‌های بلاک چین عمومی برای مشاهده در وب‌سایت‌های اکتشافی TON، مانند TonTech، در دسترس است. با این حال، هر کیف پول به مدت چهار سال به حالت تعلیق درآمده و قادر به انجام هیچ نوع تراکنش در این مدت نخواهد بود.

برای اطمینان از حداکثر شفافیت، «فهرست معلق» آدرس‌ها به طور آشکار در زنجیره بلوکی قابل دسترسی خواهد بود. رای گیری در سراسر شبکه که حداقل 75 درصد اعتبار سنجی ها را در بر می گیرد، باید در طول یک دوره رای گیری انجام شود تا باعث تعلیق شود.

تعلیق آدرس‌های غیرفعال یک شاخص مهم است که شفافیت اولویت اصلی TON است. این شبکه امیدوار است تا از طریق این فرآیند تعداد تونکوین‌های در گردش را شناسایی کند که می‌تواند به جذب افراد بیشتری برای پیوستن به پروژه منبع باز کمک کند.