منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اصلاحات مالیاتی جدید در ژاپن، خبر خوبی برای معامله گران؟

اصلاحات مالیاتی جدید در ژاپن، خبر خوبی برای معامله گران؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ژاپن اعلام کرده است که در حال انجام اصلاحات جدیدی است که سیستم مالیاتی بخش کریپتو را تغییر خواهد داد. به گفته چندین خانه رسانه در کشور، اصلاحات جدید شاهد برخی تغییرات اساسی به نفع نهادهای شرکتی در بخش کریپتو خواهد بود. یکی از تغییرات اصلی شامل حذف مالیات بر عایدی سرمایه بر دارایی‌های دیجیتالی است که پس از پایان سال مالیاتی حذف نشده‌اند. تغییر دیگری باعث خواهد شد که کشور نحوه طبقه بندی دارایی های دیجیتال را تغییر دهد که می تواند مالیات بر این دارایی ها را تا 20 درصد افزایش دهد.

ژاپن در تلاش است تا بار مالیاتی را حذف کند

طبق قانون در ژاپن، سود حاصل از دارایی های دیجیتالی که محقق نمی شود مشمول مالیات خواهد بود. سال مالی در 31 مارس به پایان می رسد، زمانی که همه این مالیات ها در سراسر کشور جمع آوری می شود. گذشته از آن، هر نهادی که بیش از 1400 دلار درآمد داشته باشد مشمول پرداخت مالیات حدود 55 درصدی خواهد بود.

در مقایسه با آن، سود مبادلات دیجیتال و کارگزاری‌ها تنها با مالیات 20 درصد کاهش می‌یابد. خارجی هایی که معاملات ارزهای دیجیتال خود را در ژاپن انجام می دهند نیز از پرداخت نرخ مالیات اسمی 55 درصد در امان نیستند. سایر اشکال کسب سود از طریق دارایی های دیجیتال که ذکر نشده اند، تحت عنوان درآمد متفرقه محاسبه می شوند. با این حال، شرکت‌ها نمی‌توانند زیان‌های متحمل شده در فعالیت‌های رمزنگاری خود را در سال جدید وارد کنند.

تحلیلگران به روز رسانی جدید را تحسین می کنند

در اظهارات تحلیلگران و کارشناسان، این مالیات‌های بالا که بر شرکت‌های رمزنگاری و سرمایه‌گذاران اعمال می‌شود، یکی از دلایل اصلی انتقال بیشتر مردم به خارج از کشور است. نمونه بارز آن شبکه استار است که اعلام کرد توکن هایش در داخل کشور صادر نخواهد شد. این شبکه دارای یک هاب است که در Polkadot، یکی از بلاک چین های پیشرو در جهان قرار دارد. به گفته تحلیلگران، این شرکت برای فرار از همه مالیات های هنگفتی که دولت می توانست آن را مجبور به پرداخت کند، حرکت کرد.

با این حال، یکی از مدیران ارشد شرکت با صحبت در مورد اصلاحات مالیاتی جدید، این ایده را تحسین کرد. به گفته این مقام اجرایی، این اقدام خوبی برای کشور است و در سال های آینده اتفاقات خوبی برای جامعه وب 3 خواهد داشت. با این حال، او اشاره کرد که این به روز رسانی جدید به جایی که سایر کشورهای توسعه یافته رسیده اند، نرسیده است، اما شروعی عالی است. با این به‌روزرسانی جدید، ژاپن امیدوار است که تجهیزات و افراد بیشتری برای ارزهای رمزپایه وارد کشور شوند یا پایگاه‌های خود را در داخل کشور راه‌اندازی کنند.