منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اسناد دادگاه لیست گسترده طلبکاران FTX را نشان می دهد، و چرا ما شگفت زده شده ایم؟

اسناد دادگاه لیست گسترده طلبکاران FTX را نشان می دهد، و چرا ما شگفت زده شده ایم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چهارشنبه شب، مشاوران مالی صرافی ارزهای دیجیتال FTX از فهرست کامل طلبکاران نهادی خود در یک پرونده رسمی در دادگاه رونمایی کردند. این سند نه تنها شرکت‌هایی را که FTX بدهکار هستند، نام می‌برد، بلکه یک مرور کلی از تمام نهادهای درگیر در این پرونده ورشکستگی ارائه می‌کند.

این سند جامع بیش از صد صفحه که بر اساس حروف الفبا مرتب شده است، تأثیر سقوط FTX را نشان می دهد. شرکت‌هایی از اپل گرفته تا WeWork و منابع رسانه‌ای مانند CoinDesk و Wall Street Journal همگی در این فهرست جامع گنجانده شده‌اند.

حتی اگر این لیست مقادیر دقیق دلاری را در مورد بدهی هر کسب و کار ارائه نمی کند، صرفاً ظاهر شدن در این ماتریس طلبکار لزوماً به این معنی نیست که آنها یک حساب تجاری با FTX داشته اند.

در ماه نوامبر، صرافی پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال، FTX، پس از یک عملیات بانکی خراب شد. کمبود نقدینگی FTX را وادار کرد تا بپذیرد که دارایی های مشتریانش به اندازه کافی پشتیبانی نشده است و در نهایت، آنها اعلام ورشکستگی کردند. سام بنکمن-فرید، موسس FTX، تلاش کرد تا شرکت را به رقیب اصلی خود بایننس بفروشد اما موفق نشد. در نهایت، او دستگیر شد و به هشت جرم مالی در رابطه با سقوط شرکت خود متهم شد.

از هم پاشیدگی FTX فرآیندی پرزحمت و پیچیده بوده است و جان جی ری، مدیر تصفیه سابق انرون بر سازماندهی مجدد نظارت دارد. جمعه گذشته، قاضی جان دورسی در دلاور با تشکیل فهرست طلبکاران موافقت کرد. وکلای FTX پیش از این تخمین زدند که بیش از 1 میلیون طلبکار می تواند در پرونده آنها گنجانده شود.

اسناد دادگاه قبلاً نشان داده بود که FTX به پنجاه طلبکار برتر خود در مجموع 3.1 میلیارد دلار بدهکار است بدون اینکه نام خاصی فاش شود. علاوه بر این، پرونده به صراحت تصریح کرد که ده طلبکار برجسته آنها دارای مطالبات بدون وثیقه در حدود 100 میلیون دلار هستند.

ماتریس چهارشنبه مجموعه‌ای از شرکت‌های دارایی دیجیتال مانند Coinbase، Binance Capital Management، Chainalysis، Yuga Labs، Doodles و Silvergate Bank را برجسته می‌کند. Reddit همچنین از زمانی که یک سال پیش آواتارهای NFT مبتنی بر Polygon را بر روی پلتفرم خود راه اندازی کرد، در خط تولید ذکر شده است.

سیلورگیت، ولز فارگو و سیتی گروپ از جمله بانک های بسیاری هستند که در ماتریس اعتباردهندگان فهرست شده اند. Blackrock و Sequoia Capital – همچنین در این لیست – از جمله شرکت هایی هستند که سرمایه گذاری کرده اند و سرمایه گذاری کرده اند.

FTX در مورد کالاها و خدمات به سازمان های مختلفی مدیون است که CVS Pharmacy یکی از آنهاست. نتفلیکس و کامکست نیز در فهرست طلبکاران شرکتی قرار دارند. این ماتریس حتی دارای دوازده طلبکار متمایز از جمله Doordash است.

بسیاری از بخش های درآمد از ایالت های متعدد در ایالات متحده در ماتریس اعتباردهندگان گنجانده شده اند. وزارت دارایی باهاما نیز بخشی از طلبکاران این پرونده ورشکستگی FTX است.