منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استیبل کوین: دولت بایدن از کنگره می خواهد مقررات جدیدی وضع کند

استیبل کوین: دولت بایدن از کنگره می خواهد مقررات جدیدی وضع کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL;DR شکست

• دولت بایدن از کنگره خواسته است تا اقدامات بیشتری را برای تنظیم استیبل کوین ها انجام دهد.
• این گزارش امروز دوشنبه منتشر شده است که در آن وزارت خزانه داری مایل به نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال است.

دولت بایدن از کنگره خواسته است تا مقررات جدیدی را در مورد استیبل کوین‌ها تصویب کند که در سال‌های اخیر محبوبیت آن‌ها را افزایش داده است. در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، وزارت خزانه داری و سایر نهادهای نظارتی درخواست کرده اند که استیبل کوین ها تحت مقررات سختگیرانه قرار گیرند.

این کارگروه سطح بالا اظهار داشته است که شرکت هایی که استیبل کوین صادر می کنند باید تحت نظارت باشند و قوانینی مشابه بانک ها داشته باشند. این گزارش شامل گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و جانت یلن، وزیر امور خارجه است.

این اعلامیه ایجاب می کند که شرکت های مسئول چنین ارزهایی در یک ایالت یا یک تنظیم کننده بانکی فدرال ثبت نام کنند. اما این گزارش استدلال می‌کند که سرمایه‌گذاران استیبل کوین باید دارایی‌هایی را محافظت می‌کردند که مانند بیمه سپرده هستند.

علاوه بر این، نشان می دهد که شرکت ها باید سرمایه کافی را حفظ کرده و نقدینگی کافی برای انجام تعهدات خود داشته باشند.

مقررات جدید برای شرکت هایی که استیبل کوین صادر می کنند

استیبل کوین ها

استیبل کوین ها به ارزهای دیجیتال تعلق دارند، اما برخلاف بیت کوین و سایر ارزهای مجازی، ارزش به اصطلاح استیبل کوین به فلزاتی مانند طلا و ارزهایی مانند دلار مرتبط است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که این ارزهای دیجیتال در صورتی که به خوبی طراحی شده باشند و با مقررات مطابقت داشته باشند، می‌توانند گزینه‌ای عالی برای کارآمدتر و سریع‌تر پرداخت‌ها باشند. آنها می توانند جایگزینی برای ارائه گزینه های پرداخت فراگیرتر و بهبود تجربه کاربر باشند.

با این حال، این گزارش نشان می‌دهد که چنین ارزهای رمزنگاری‌شده می‌توانند خطرات جدی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کنند و تنظیم‌کننده‌ها باید برای به حداقل رساندن این ریسک‌ها به آنها رسیدگی کنند.

ارزهای دیجیتال پایدار برای پرداخت سریعتر

به اصطلاح ارزهای دیجیتال استیبل کوین برای تسهیل عملیات رمزنگاری سرمایه گذاران کار می کنند. برای بسیاری از کارشناسان، این ارزهای دیجیتال پایدار بیشترین استفاده را برای مصرف کنندگان خواهند داشت و به دلیل سادگی و سرعت می توانند برای پرداخت های روزمره استفاده شوند.

گردش این گونه استیبل کوین ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است و از 29 میلیارد دلار در ابتدای سال جاری به بیش از 133 میلیارد دلار در هفته های اخیر رسیده است. بسیاری از منتقدان اظهار داشته اند که اگر مقررات سخت گیرانه تری وجود نداشته باشد، بانکی می تواند رخ دهد و یک مشکل مالی بزرگ باشد.

دولت بایدن همچنین توصیه کرده است که یک کمیته فرعی از تنظیم‌کننده‌ها ریسک استیبل کوین‌ها و اینکه اگر به درستی تنظیم نشوند چه اتفاقی برای سیستم بانکی می‌افتد را بررسی کند. آنها نشان می دهند که اگر این ارزها به یک تهدید قریب الوقوع تبدیل شوند، این کمیته فرعی ابزارهای لازم برای اقدام و واردات مقررات را در اختیار خواهد داشت.