منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استعفای گاوین وود از بنیانگذاران پولکادوت باعث کاهش 2.9 درصدی ارزش بازار شد.

استعفای گاوین وود از بنیانگذاران پولکادوت باعث کاهش 2.9 درصدی ارزش بازار شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به گفته بلومبرگ، گاوین وود، یکی از بنیانگذاران Parity Technologies، سازمانی که بلاک چین پولکادوت را ایجاد کرد، از سمت مدیرعاملی شرکت کناره گیری می کند.

وود همچنان سهامدار عمده و معمار اصلی Parity خواهد بود. شایان ذکر است که او همچنین یکی از بنیانگذاران و مشارکت کنندگان اولیه اتریوم بود. بیورن واگنر، یکی از بنیانگذاران Parity، به عنوان مدیرعامل شرکت خواهد کرد. وود ظاهراً این تصمیم را به ابتکار خود گرفته است زیرا معتقد است که مدیر عامل بودن او را از دنبال کردن “سعادت نهایی” باز داشته است.

تأثیرات اعلام بر اکوسیستم پولکادوت

پس از اعلام استعفای گاوین وود از مدیرعاملی، ارزش بازار اکوسیستم پولکادوت حدود 2.9 درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش ها، ارزش بازار اکوسیستم پولکادوت که در حال حاضر حدود 13 میلیارد دلار است، در 24 ساعت گذشته بیش از 2.9 درصد کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های CryptoSlate، DOT پولکادوت حدود 4.3 درصد کاهش یافته و به 5.84 دلار معامله می‌شود، در حالی که سکه برادر کوساما (KSM) آن در 24 ساعت گذشته 7 درصد کاهش یافته است.

سایر دارایی‌های با ارزش موجود در اکوسیستم مانند Moonbeam (GLMR) و Astar (ASTR) به ترتیب 2.9% و 2.2% کاهش یافته‌اند.

پولکادوت یک شبکه به اصطلاح چند زنجیره ای است که توسعه دهندگانش را قادر می سازد تا به صورت جداگانه بر روی بلاک چین خود بسازند و آن شبکه های متعدد و کوچکتر را به عنوان «پاراچین» به هم بپیوندند. باور عمومی بر این است که وود مغز متفکر پولکادوت بوده است.

از زمان آغاز به کار آن در سال 2020، ساختار به شدت غیرمتمرکز شبکه، آن را به یک جایگزین قانع کننده برای اتریوم تبدیل کرده است. با توجه به CoinGecko، رمز بومی شبکه، DOT، یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. در حال حاضر ارزش آن 6.8 میلیارد دلار است.

با این حال، وود، پیش از تأسیس یک رقیب مهم اتریوم، یکی از مشارکت‌کنندگان مهم اتریوم بود و دانش فنی بسیار مورد نیاز شبکه را در طول سال‌های شکل‌گیری آن فراهم کرد.

در اوایل سال 2014، درست قبل از راه اندازی شبکه، وود به تیم اتریوم پیوست. او اولین توسعه‌دهنده‌ای بود که یک شبکه آزمایشی اتریوم راه‌اندازی کرد و کاغذ زرد اتریوم را منتشر کرد، که یک توسعه فنی از وایت‌پیپر اصلی ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم است. او Solidity، زبان برنامه نویسی بومی اتریوم را پیشنهاد داد و بعداً به عنوان فناوری اصلی بنیاد اتریوم کار کرد.

برنامه‌نویس کامپیوتر بریتانیایی سرانجام از ویژگی‌های متمرکز اتریوم ناامید شد و Polkadot را اساساً به عنوان راه‌حلی برای این مشکلات تأسیس کرد. از آن زمان، این ابتکار به ویژه در چین محبوبیت زیادی به دست آورده است.