منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استرالیا آزمایشی یک ساله را برای کشف استفاده از CBDC آغاز می کند

استرالیا آزمایشی یک ساله را برای کشف استفاده از CBDC آغاز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک مرکزی استرالیا وارد رقابت برای بررسی موارد استفاده بالقوه برای CBDC در این کشور شده است. استرالیا در حال بررسی بحث ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. مرکز تحقیقات تعاونی مالی دیجیتال (DFCRC) در این پروژه تحقیقاتی خاص با بانک مرکزی استرالیا همکاری خواهد کرد.

در سال 2020، بانک مرکزی استرالیا برنامه خود را برای آزمایش یک CBDC احتمالی در ایجاد یک اثبات مفهوم (POC) اعلام کرد. این برای صدور یک دلار دیجیتال توکن شده برای استفاده توسط بازار عمده فروشی بود. اکنون توجه بر روی یک CBDC بالقوه متمرکز شده است که ممکن است توسط افراد و شرکت ها استفاده شود.

بانک ذخیره استرالیا قرار است موارد استفاده از CBDC را ارزیابی کند

بانک مرکزی استرالیا یک پروژه تحقیقاتی یک ساله در مورد CBDC ها برای ارزیابی مزایا و معایب آنها راه اندازی کرده است. برای انجام این کار، RBA با DFCRC برای یک مطالعه 12 ماهه همکاری خواهد کرد. هدف اصلی این همکاری تاکید بر مزیت های تجاری ایجاد یک ارز دیجیتال و در عین حال در نظر گرفتن معایب احتمالی است.

با توجه به انتشار خبری از 9 اوت، ابتکار مشترک بانک مرکزی و DFCRC بر روی «موردهای استفاده نوآورانه و مدل‌های تجاری» متمرکز خواهد شد که ممکن است با توسعه CBDC کمک شود. جدول زمانی پروژه و همچنین پیامدهای فنی، قانونی و مقرراتی آن نیز در طول اجرای پروژه در نظر گرفته خواهد شد.

بانک و DFCRC موارد استفاده صنعت را که توسط ذینفعان ایجاد شده است بررسی خواهند کرد. آزمایشی شامل نمونه های انتخاب شده خواهد بود که منجر به یک مقاله تحقیقاتی منحصر به فرد می شود.

دولت استرالیا فاش کرده است که بانک مرکزی استرالیا در ماه های آینده یک مقاله سفید در مورد ابتکار تحقیقات ارزهای دیجیتال خود منتشر خواهد کرد. به گفته میشل بولاک معاون فرماندار، همانطور که توسط خبرگزاری ها گزارش شده است:

این پروژه گام بعدی مهمی در تحقیقات ما در مورد CBDC است. ما مشتاقانه منتظر تعامل با طیف گسترده ای از شرکت کنندگان در صنعت هستیم تا مزایای بالقوه ای که CBDC می تواند برای استرالیا به همراه داشته باشد را بهتر درک کنیم.

میشل بولاک

این پروژه تحقیقاتی همچنین توجه قابل توجهی به سناریوهای مورد استفاده یک ارز دیجیتال برای بانک مرکزی استرالیا خواهد داشت. در هر زمانی در طول توسعه ابتکار، شرکت‌کنندگان صنعت علاقه‌مند می‌توانند موارد استفاده جدیدی را پیشنهاد کنند که نشان می‌دهد چگونه می‌توان از CBDC برای ارائه خدمات پرداخت و تسویه نوآورانه و ارزش افزوده به مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها استفاده کرد.

RBA و DFCRC این اختیار را دارند که موارد استفاده ای را که در آزمون شرکت می کنند انتخاب کنند. به عنوان یکی از اعضای کمیته راهبری، وزارت خزانه داری استرالیا بر اساس مطالعه قبلی در مورد ایده CBDC شرکت خواهد کرد.

CBDC در نوآوری مالی در مرکز قرار می گیرد

در سرتاسر جهان، بانک های مرکزی تلاش های خود را برای ایجاد نسخه دیجیتالی ارزهای ملی خود تسریع کرده اند. بیش از 100 کشور گام های مهمی در جهت ایجاد CBDC برداشته اند که نیجریه و باهاما جزو اولین کشورها هستند.

از دیدگاه صندوق بین‌المللی پول، ارزهای رمزنگاری شده ضروری هستند، زیرا پتانسیل را برای ارتقای شمول مالی و مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن معاملات ارائه می‌دهند. از سوی دیگر، نگرانی‌ها در مورد حفظ حریم خصوصی برخی از CBDCها را تحت تاثیر قرار داده است و چین مجبور به صدور بیانیه‌ای مبنی بر اینکه یوان دیجیتال این کشور از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند، شده است.

“eCNY/” چین به خوبی تثبیت شده است و آزمایش‌های عمومی گسترده‌ای را در طول بازی‌های المپیک زمستانی در فوریه دریافت کرده است، بنابراین سایر کشورها می‌خواهند مطمئن شوند که در رقابت ارز دیجیتال عقب نمانند.

بانک تایلند شروع آزمایشی دو ساله CBDC خرده فروشی را در 5 آگوست اعلام کرد که انتظار می رود تا پایان سال 2022 آغاز شود.

DFCRC یک برنامه تحقیقاتی 180 میلیون دلاری است که توسط شرکای صنعتی، دانشگاه ها و دولت استرالیا حمایت می شود و هدف آن گردآوری سهامداران در تجارت مالی، مؤسسات دانشگاهی و آژانس های نظارتی برای بررسی نتایج بالقوه تحول بازار بعدی است.

CBDC دیگر بحث امکان سنجی تکنولوژیکی نیست […]اکنون سؤالات کلیدی تحقیقاتی این است که یک CBDC چه مزایای اقتصادی می تواند ایجاد کند و چگونه می تواند برای به حداکثر رساندن این مزایا طراحی شود.

آندریاس فورش، مدیر عامل DFCRC

ظرف چند ماه، RBA مقاله‌ای را منتشر خواهد کرد که اهداف پروژه خود را با جزئیات شرح می‌دهد و ارگان‌های صنعتی علاقه‌مند می‌توانند در آن شرکت کنند.