منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استراتژی جدید استرالیا برای مبارزه با کلاهبرداری های کریپتو

استراتژی جدید استرالیا برای مبارزه با کلاهبرداری های کریپتو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دولت استرالیا واحد دارایی دیجیتال تنظیم کننده بازار خود را به عنوان بخشی از “رویکرد چند مرحله ای” برای محدود کردن ارزهای دیجیتال و افشای ریسک مناسب از سوی شرکت های رمزنگاری گسترش می دهد.

طبق اعلامیه ای که در 2 فوریه توسط خزانه دار استرالیایی جیم چالمرز و دستیار خزانه دار استفان جونز منتشر شد، مقررات جدید برای محافظت از مصرف کنندگانی است که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند.

بر اساس خزانه داراناستراتژی چند مرحله ای شامل سه مولفه است: اجرای بهبود یافته، بهبود حمایت از مصرف کننده، و ایجاد چارچوبی برای اصلاح نقشه توکن.

واحد دارایی های دیجیتال کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) از نظر اندازه رشد خواهد کرد و “افزایش اقدامات اجرایی” یکی از پیشرفت های اصلی خواهد بود.

به گفته چالمرز و جونز، ASIC روی اطمینان از اینکه خطرات ناشی از محصولات و ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به اندازه کافی برای مشتریان افشا می شود، تمرکز می کند.

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC)، ناظر رقابت کشور، به زودی ابزارهای جدیدی از دولت برای دفاع بهتر از مصرف کنندگان در برابر کلاهبرداری های مربوط به رمزارز دریافت خواهد کرد. در این بیانیه آمده است که در سال 2022، 221 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های مربوط به پرداخت ارزهای دیجیتال از دست رفته است.

ACCC از ابزار جدید، که یک پلتفرم به اشتراک گذاری داده در زمان واقعی خواهد بود، برای شناسایی و توقف کلاهبرداری های رمزنگاری استفاده خواهد کرد.

چارچوب جدید کریپتو

هنگامی که چارچوبی برای کنترل مجوز و نگهداری دارایی های دیجیتالی ایجاد می شود، حمایت از مصرف کننده نیز تقویت می شود تا اطمینان حاصل شود که مشتریان در برابر شکست های تجاری قابل پیشگیری یا سوء استفاده از دارایی های آنها توسط ارائه دهندگان خدمات محافظت می شوند.

با این حال، این چارچوب تا اواسط سال 2023 شروع نمی‌شود و ممکن است مدتی طول بکشد تا بخشی از قانون شود.

مقاله مشاوره نقشه برداری توکن، که هدف آن تعیین اجزای اکوسیستم ارزهای دیجیتال تنظیم شده و تا چه حد است، توسط خزانه داری استرالیا در 2 فوریه در دسترس قرار گرفت.

خزانه داران مدعی شدند،

«در حالی که دولت قبلی در سیاست دارایی‌های دیجیتال تلاش می‌کرد، هرگز زمان لازم برای اثبات چارچوب‌های نظارتی ما برای محافظت از مصرف‌کنندگان و هدایت این طبقه جدید و نوظهور از دارایی‌ها طول نکشید.»

آنها افزودند که تنظیم کننده ها به سرعت و به طور سیستماتیک در حال حرکت هستند تا اطمینان حاصل کنند که مصرف کنندگان به درستی محافظت می شوند و ممکن است نوآوری واقعی شکوفا شود.