منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج رمزارز PoW توسط فرماندار نیویورک ممنوع شد: آیا ماینینگ منقرض خواهد شد؟

استخراج رمزارز PoW توسط فرماندار نیویورک ممنوع شد: آیا ماینینگ منقرض خواهد شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هفته گذشته، کتی هوچول، فرماندار نیویورک، مقررات جدیدی را برای ممنوعیت برخی عملیات استخراج کریپتو امضا کرد. مهلت قانونی امضا شده، تأسیسات استخراج اثبات کار را که از هر منبع برق مبتنی بر کربن استفاده می کنند، برای دو سال جدید ممنوع می کند. شرکت های معدنی که 100 درصد از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند از این قانون جدید مستثنی هستند.

فرماندار اظهار داشت که این ابتکار ردپای کربن ایالت را با تعطیل کردن معدنچیانی که از برق حاصل از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند، مهار می‌کند. چندین گروه بزرگ فعال محیط زیست و سازمان های غیردولتی این تصمیم فرماندار را تحسین کرده اند.

صلح سبز ایالات متحده آمریکا، یکی از بزرگترین سازمان های غیرانتفاعی زیست محیطی در جهان، این تصمیم هوچول را تحسین کرده است. این سازمان معتقد است که عملیات انرژی بر ماینرهای بیت کوین برای مدت طولانی مورد توجه و کنترل قرار نگرفته است. در طول سال ها، برخی از تاسیسات اصلی استخراج بیت کوین نسبت به برخی از کشورهای کوچک انرژی بیشتری مصرف کرده اند. صلح سبز تاکید کرد که شرکت ها و عموم مردم باید هزینه های زیست محیطی استخراج کریپتو را بپذیرند و مسئولیت آن را بپذیرند.

ما همچنین استفاده فرماندار هوچول از یک مهلت قانونی برای رسیدگی به این مشکل را تحسین می کنیم. سال گذشته، چین استخراج کریپتو را ممنوع کرد و در نتیجه، بسیاری از «ماینرها» به کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده نقل مکان کردند. مهلت‌های قانونی مانند این یک مهلت زمانی ایجاد می‌کنند تا از بدتر شدن مشکل جلوگیری کنند و در عین حال بفهمند که چه کاری باید انجام شود. زمان آن فرا رسیده است که جامعه بیت کوین – از جمله شرکت هایی مانند Fidelity Investments و Mastercard – از این مهلت دو ساله برای تغییر کد بیت کوین به دور از «ماینینگ» اثبات کار پر انرژی استفاده کنند تا مشکل رو به رشد آب و هوایی آن را برای همیشه برطرف کنند.

جیجی سینگ، کارشناس ارشد ارتباطات در Greenpeace ایالات متحده گفت.

استخراج کریپتو

آینده ماینینگ کریپتو چیست؟

مکانیسم اجماع اثبات کار مدتهاست که برای نیازهای شدید قدرت آن مورد بررسی قرار گرفته است. تنها در سال 2020، تأسیسات استخراج بیت کوین از 75.4 تراوات ساعت برق در سال استفاده کردند که بیشتر از انرژی مصرف شده در کل کشور اتریش است. این تاسیسات از نیروگاه هایی که از سوخت های فسیلی استفاده می کنند انرژی می گیرند. در حالی که برخی از معدنچیان 100٪ از برق تجدیدپذیر استفاده می کنند، افزایش هزینه این منبع تغذیه پایدار باعث می شود بیشتر معدنچیان به سراغ جایگزین ارزان تر سوخت فسیلی بروند.

این مصرف شدید انرژی و سوخت فسیلی تاثیر قابل توجهی بر تغییرات آب و هوا دارد. به عنوان یک دلیل، بلاک چین های بیشتری به سمت مدل اثبات سهام پایدارتر و مقرون به صرفه تر حرکت می کنند. مدل PoS عملکردهای زنجیره بلوکی را با 99 درصد انرژی کمتر در مقایسه با PoW تسهیل می‌کند. اتریوم اخیراً به مدل PoS نیز روی آورده است و به طور قابل توجهی عملیات استخراج بلاک چین را کاهش داده است.

در حال حاضر بیت کوین و دوج کوین دو تا از بزرگترین بلاک چین ها هستند که از مدل PoS استفاده می کنند. دیگر ارزهای دیجیتال اصلی برای استفاده از این مدل مبتنی بر استخراج عبارتند از Litecoin، Monero و Bitcoin Cash. با نگرانی‌ها و مقررات زیست‌محیطی که دائماً در حال افزایش هستند، بدیهی است که PoW در صنعت کریپتو کمتر رایج خواهد شد. ممکن است شاهد انتقال سایر کاربران اصلی PoW به یک مدل PoS پایدار مانند اتریوم باشیم.