منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج بیت کوین بسیار سخت تر شد – ببینید چرا

استخراج بیت کوین بسیار سخت تر شد – ببینید چرا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

استخراج بیت کوین در چند روز گذشته به طور قابل توجهی دشوارتر شده است. دشواری استخراج آن تا اوج جدید 39.35 تریلیون است که از 37.59 تریلیون در روز یکشنبه 4.68 درصد افزایش یافته است.

دشواری ماینینگ به میزان قدرت محاسباتی برای استخراج یک بیت کوین اشاره دارد. هر دو هفته یکبار بسته به تعداد ماینرهای متصل به شبکه تنظیم می شود. وقتی ماینرهای بیشتری وجود داشته باشند، اگر آنها را ترک کنند، کار سخت‌تر می‌شود، اما آسان‌تر می‌شود.

با توجه به تعداد ماینرها در شبکه و قدرت محاسباتی بیشتر، دشواری استخراج به طور پیوسته در طول 12 ماه گذشته افزایش یافته است، حتی با کاهش های گاه به گاه، مانند دسامبر 2022. تا 30 ژانویه 2022، آمار CoinWarz نشان داد که دشواری استخراج وجود دارد. در 26.24 EH/s؛ با این حال، اکنون حدود 50 درصد افزایش یافته و در سطح 39.35 EH/s است. در واقع، این افزایش شدید نشان می‌دهد که علی‌رغم سکسکه‌های موقتی اینجا و آنجا، پیچیدگی معدن همچنان به سمت سطوح بالاتر حرکت می‌کند.

تصویر 643
دشواری استخراج بیت کوین از 1 ژانویه 2023. منبع: CoinWarz

نرخ هش بیت کوین در حال حاضر 305.81 اگزا هش در ثانیه (EH/s) است، که عددی کمتر از بالاترین رکورد تاریخ 348.7 EH/S است که در 6 ژانویه 2021 مشاهده شد. این به این معنی است که ماینرها در هر ثانیه بیش از 305 کوین‌تیلیون تلاش برای رمزگشایی برای حل PoW انجام می‌دهند. معادلات محاسباتی برای استخراج بیت کوین در این زمان در سال گذشته، نرخ هش بیت کوین در مقایسه با نرخ هش فعلی بیت کوین، 182.37 EH/s بود.

تصویر 642
نرخ هش بیت کوین از 31 ژانویه 2022. تصویر: CoinWarz.

علیرغم افزایش قابل توجه نرخ هش بیت کوین و دشواری استخراج در سال 2022، قیمت آن نتوانسته به همین میزان ادامه دهد. طبق داده‌های CoinGecko، قیمت آن از 38232 دلار در 30 ژانویه 2022 به 23211 دلار امروز کاهش یافت که به میزان 39.3 درصد کاهش یافت.

افزایش سختی استخراج بیت کوین

متأسفانه، این می تواند برای کسانی که در صنعت استخراج بیت کوین هستند مضر باشد. دشواری استخراج بالاتر به این معنی است که ممکن است ماشین‌ها و رایانه‌های قدرتمندتری برای تولید همان مقدار بیت کوین مورد نیاز باشد که هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

اگر قیمت بیت کوین متناسب با سختی استخراج افزایش نیابد، می تواند ماینینگ را به یک سرمایه گذاری اقتصادی غیرقابل دوام تبدیل کند.

اخبار مربوط به ورشکستگی و تغییر ساختار بدهی اخیراً به طرز غم انگیزی مکرر شده است. در دسامبر 2022، Core Scientific – یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های معدنی تجاری عمومی در ایالات متحده، ورشکست شد. گویی این کافی نبود، نسل گرینیج آینده متزلزل خود را به عنوان «در شک و تردید اساسی» اعلام کرد. فقط کاهش قیمت بیت کوین و افزایش مشکلات ماینر باعث این مشکلات نمی شود. قیمت انرژی صنعتی نیز از سال 2021 تا 16 درصد افزایش یافته است که مشکل بزرگی را برای معدنچیانی که ناوگان ماشین‌های مصرف‌کننده برق را اداره می‌کنند، ایجاد کرده است.