منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج بیت کوین، پناهگاه لبنان برای بقا؟ 1 دلار به دلیل خرابی سیستم بانکی به ارزش 15 سنت

استخراج بیت کوین، پناهگاه لبنان برای بقا؟ 1 دلار به دلیل خرابی سیستم بانکی به ارزش 15 سنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • اقتصاد لبنان به سمت تورم شدید فرو می رود
  • بیت کوین جایگزین سیستم بانکی لبنان شد
  • استخراج بیت کوین در لبنان

شهروندان لبنان توضیح می دهند که چگونه استخراج بیت کوین جایگزین سیستم بانکی خراب شده است، زیرا اقتصاد به سمت تورم فوق العاده فرو می رود و ملت و بانک ها کوتاهی موی شدیدی را برای برداشت دلار اعمال می کنند. مردم محلی اکنون بیت کوین استخراج می کنند و از تتر برای پرداخت هزینه کالاها استفاده می کنند، زیرا ارزش 1 دلار اکنون فقط 15 سنت است.

لبنان به داشتن یک سیستم بانکی قابل اعتماد و استقبال کننده برای سرمایه گذاری معروف بود. این برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای شهروندانش بود که به دنبال آزادی مالی هستند. لبنان با کسب و کارهای استخراج بیت کوین، فروشندگان و مربیان آنلاین همکاری کرد.

به گفته مارک اسکندر، که بنیانگذار و مدیر عامل شرکت استخراج ارز دیجیتال Magma در بیروت است، اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در لبنان در خیابان حمرا در پایتخت بیروت راه اندازی شد و دستگاه دوم نیز در راه است.

لبنان با بحران مالی مواجه است

در سال 2016، جورجیو ابو جبرائل، یک معمار محلی، برای اولین بار در مورد بیت کوین شنید و فکر کرد که این یک کلاهبرداری است. در سال 2019، لبنان در حال تجربه یک بحران مالی بود که منجر به تعطیلی بانک‌ها شد و مردم محلی از برداشت وجوه خود از بانک‌ها معاف شدند.

زمانی که جبرائیل برای شغل معماری خود دستمزد دریافت کرد، از این پول برای خرید بیت کوین های کوچک استفاده کرد. جبرائل اکنون 50 درصد از درآمد خود را از کار آزاد به دست می آورد که 90 درصد آن به بیت کوین پرداخت می شود. نیمی دیگر از حقوقی است که به دلار آمریکا توسط شرکت معماری جدید او ارائه می شود. بیت کوین علاوه بر اینکه روشی آسان برای امرار معاش است، به بانک او تبدیل شده است.

استخراج بیت کوین در لبنان

بسیاری این کشور را کشوری در حال شکست با مدیریت مرکزی ضعیف و ناکارآمد می دانند. سقوط بخش بانکی یکی از بزرگترین مشکلات آن در حال حاضر است. دسترسی ساکنان لبنانی به پول و خرید مایحتاج ضروری مانند غذا را دشوار می کند.

در چنین سناریویی، ویژگی خصوصی ارز دیجیتال بسیار جذاب است. در مناطق ثروتمند بیروت، معامله گران خارج از بورس به عنوان توسعه شبکه های غیررسمی تغییر پول یا «شبکه های حواله» عمل می کنند که می توانند پول نقد دریافت کرده و آن را با ارزهای دیجیتال ذخیره شده در کیف پول های دیجیتال مبادله کنند و بالعکس.

نمودار رشد سهام
اکنون که Dogefather (آنطور که ماسک گاهی اوقات نامیده می شود) یکی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی را اجرا می کند، Dogecoin، یک مستضعف، می تواند برای همیشه در اطراف باشد – حتی اگر بلاک چین های نوآورانه تری در آنجا وجود داشته باشد.

تنها مراحل خرید و فروش USD Tether به دلار، نصب یک برنامه تلفن همراه و ارائه اطلاعات تماس برای شخص ثالثی است که معامله را انجام دهد. نه تنها در لبنان، بلکه مردم در سراسر جهان در دوره‌های تورم شدید به سمت ارزهای دیجیتال گرایش پیدا کرده‌اند.

در نتیجه، قانون لبنان مالکیت، استفاده یا تجارت ارز دیجیتال را ممنوع نمی کند. اما وقتی نوبت به پذیرش آنها به عنوان روش پرداخت می‌رسد، مقررات فقط ارزهای فیات را اتخاذ می‌کنند که به عنوان ارز قانونی شناخته می‌شوند.

در زمان تورم شدید چه باید کرد؟

زمانی که قیمت کالاها و خدمات با نرخ ماهانه 50 درصد یا نرخ سالانه 1000 درصد یا بیشتر افزایش می‌یابد، اینها نشانه‌هایی هستند که تورم کنترل نشده است. ابرتورم می تواند ناشی از عرضه بیش از حد ارز کاغذی بدون افزایش تولید کالا و خدمات باشد. در یک دوره تورم فوق العاده، کسانی که در بانک ها یا سایر موسسات مالی پس انداز بر اساس ارز کاغذی محلی دارند، می توانند یک کاهش سریع ارزش واقعی پس انداز آنها. با این حال، دارایی های فیزیکی مانند زمین، کارخانه ها و ماشین آلات ارزش خود را از دست نمی دهند. افرادی که در هراس هستند تمایل دارند وجوه خود را از بانک ها برداشت کنند، که منجر به الف اجراییه بانک، بدترین سناریو

هنگامی که قدرت خرید تبخیر می شود، برای همیشه از بین می رود. تو حالت بهترهخریدهای عمده را زودتر از دیرتر در تورم فوق العاده ادامه دهیدزیرا اگر این کار را نکنید، آن موارد به مرور زمان دست نیافتنی تر می شوند. این توصیه سرمایه‌گذاری نیست، بلکه چیزی است برای کسانی که ذخیره‌های بزرگی دارند تا بعداً به آن فکر کنند. همچنین نکاتی را در مورد تبدیل پول نقد خود بخوانید.