منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از شما، ایلان ماسک و Reddit، برای Uptober متشکرم

از شما، ایلان ماسک و Reddit، برای Uptober متشکرم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر مردی وجود داشته باشد که بزرگتر از بقیه دنیا فکر کند، آن مرد ایلان ماسک خواهد بود. او همیشه از زمان خود جلوتر است، چه در کشتیرانی فضایی، چه در بازار سهام، چه ارزهای رمزنگاری شده و چه در رسانه های اجتماعی تأثیرگذار. او اخیراً در مورد برنامه خرید توییتر خبرساز شده است. این خبر بازار را دوباره در مسیر صعودی قرار داد.

علاوه بر این، برنامه Reddit برای ارائه میلیون‌ها آواتار کلکسیونی به جهان، بازار را به حرکت درآورده است. اگرچه بازار در سال گذشته قرمز شده است، اما چنین اخباری انرژی بیشتری به بازار می بخشد. به لطف این خبر، ماه اکتبر 2022 شاهد بهبود و ثبات بود.

طرح ایلان ماسک

همانطور که قبلا گفته شد، ایلان ماسک همیشه رویاهای بزرگ دارد. به گزارش بلومبرگ، وکیل ماسک نامه ای به توییتر ارسال کرده است تا شرکت توییتر را به قیمت اصلی آن 54.20 دلار برای هر سهم خریداری کند. مانند دیگر شرکت هایش، او قصد دارد تغییرات منحصر به فرد و جسورانه ای را در توییتر ایجاد کند.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که او قصد دارد تا سال 2028 درآمد توییتر را به 26.4 میلیارد دلار افزایش دهد، اتکا به تبلیغات را از 90 به کمتر از 50 درصد کاهش دهد، میانگین درآمد هر کاربر را تا 5.39 دلار افزایش دهد و تعداد کاربران را به 931 میلیون افزایش دهد. پایان سال 2028

تاثیر بر بازار

تاثیر فوری روی DogeCoin بود و باید به این دلیل باشد که بین ایلان ماسک و DogeCoin سابقه طولانی وجود دارد. با توجه به توییت های اولیه ایلان ماسک، DogeCoin طی چند روز شاهد افزایش هزار درصدی قیمت خود بود. یک توییت او برای دستکاری بازار کافی است

تصویر 379
تصویر 379

وقتی این خبر منتشر شد، قیمت DogeCoin به شدت افزایش یافت. به گزارش بازارچه سکه، در 24 ساعت گذشته قیمت دوج کوین 21 درصد افزایش یافت و تا لحظه نگارش این مقاله با قیمت 0.07996 دلار معامله شد. علاوه بر این، حجم سکه با 182 درصد افزایش به 1,836,564,971.73 دلار رسید. این روند صعودی ناشی از طرح ایلان ماسک است.

آواتارهای مجموعه Reddit

بازار همچنین در ماه اکتبر به دلیل آواتارهای مجموعه Reddit روند صعودی را نشان داد. این NFT ها مانند آیتم های دیجیتالی هستند که بلاک چین Polygon از آنها پشتیبانی می کند. این طرح ابتدا مورد تمسخر بسیاری قرار گرفت. با این حال، این آواتارها بسیار سازنده هستند. طبق آمار Dune Analytics، 2,838,347 دارنده کلکسیون با فروش کل 25,556 کلکسیون و 7,362,362 دلار دلار کلکسیونی وجود دارد.

تصویر 380
تصویر 380

تاثیر بر بازار

Reddit یکی از معروف ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی است که 1.5 میلیارد کاربر ثبت نام کرده است. هر یک از کاربران ثبت نام شده می توانند این آواتارها را بفروشند، بخرند و معامله کنند. این امر بازار دیجیتال را به دست مردم عادی می رساند که در آینده نزدیک بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر این، قیمت سکه Polygon نیز در ماه اکتبر با توجه به این خبر افزایش یافت. طبق گفته Coin Market Cap، قیمت Polygon از 0.7155 دلار به 0.9642 دلار افزایش یافته است. با این حال، اکنون با 1% افزایش در 24 ساعت گذشته 0.9195 دلار معامله می شود.

بنابراین مجموعه Reddit تا حدی بر بازار نزولی تأثیر گذاشته است. اگر 25 درصد از کاربران شروع به معامله آواتارها کنند، بسیار تفاوت خواهد داشت. این ممکن است چیز بزرگ بعدی در بازار کریپتو باشد.

نتیجه

بازار در سال گذشته نزولی بوده است و بسیاری از سرمایه گذاران در مورد آینده کریپتو ناامید و سردرگم بودند. با این حال، ماه اکتبر به دلیل برخی اخبار خوب ثابت شد که بسیار پایدار است. همانطور که جهان در حال مبارزه با یک رکود جدید است، رمزارز احتمالاً آن مرحله را پشت سر گذاشته است. بازار اکنون در حال ثبات است و ممکن است در آینده نزدیک شاهد روند صعودی جدیدی باشد.

اخباری مانند ایلان ماسک و ردیت انرژی بیشتری به بازار می‌بخشد و ممکن است راه را برای رسیدن به رکورد جدید برای بسیاری از ارزهای دیجیتال باز کند.