منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش DOGE در بحبوحه سقوط بانک سیلیکون ولی و عدم اطمینان بازار به شدت سقوط کرد

ارزش DOGE در بحبوحه سقوط بانک سیلیکون ولی و عدم اطمینان بازار به شدت سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سقوط اخیر بانک سیلیکون ولی (SVB)، یک موسسه دوستدار رمزنگاری، باعث فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال شده است و باعث شده است ارزش دوج کوین تنها در هفت روز گذشته 21 درصد کاهش یابد.

حجم معاملات DOGE افزایش یافته است که نشان دهنده فروش شدید بازار قریب الوقوع است، به طوری که توکن میم تنها در 24 ساعت گذشته 11 درصد از ارزش خود را از دست داده است. عدم قطعیت اقتصاد کلان پیرامون DOGE به دلیل ماهیت بسیار سوداگرانه و فقدان ارزش بنیادی آن است که آن را غیرقابل پیش بینی و در معرض تغییرات ناگهانی در احساسات و پویایی بازار قرار می دهد.

بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، شاهد کاهش قیمت خود از سطح 21000 دلار بود و در زمان نگارش این مقاله با 20372 دلار معامله شد، زیرا سرمایه گذاران بیت کوین برای قسمت بعدی بحران جاری که بر بانک سیلیکون ولی رخ داد آماده می شوند. با این حال، در زمان نوشتن این مقاله، BTC افزایش قیمت 2.18 درصدی را ثبت کرده بود و در حال حاضر با 20317.06 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 40،656،177،360 دلار، افزایش 6.84 درصدی، معامله می شد.

شکست SVB را می توان به افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو در سال گذشته نسبت داد که منجر به بی سود شدن سبد وام بانک شد. با این حال، این امر SVB را مجبور به پرداخت بیش از حد انتظار در پرداخت سود کرد و منجر به این شد که برای اولین بار از زمان تاسیس خود ضرر کند.

علاوه بر این، بایننس و کوین‌بیس اخیراً اعلام کردند که در بحبوحه سقوط بانک سیلیکون ولی، که موج‌های شوکی را در فضای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، تبدیل استیبل کوین USDC (USDC) را متوقف می‌کنند. این حرکت ضربه بزرگی به سرمایه گذارانی است که در زمان نوسانات و عدم اطمینان بازار به استیبل کوین ها به عنوان دارایی های امن متکی هستند. مشخص نیست که این توسعه چگونه بر فضای ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد، اما می تواند منجر به تنظیم بیشتر این بخش شود.

با این وجود، بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته احساس صعودی را نشان داده است، به طوری که حجم کل بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته 100.34 میلیارد دلار بوده است که نشان دهنده افزایش 40.29 درصدی است. مجموع حجم 24 ساعته DeFi در حال حاضر 9.36 میلیارد دلار است که 9.33 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارز دیجیتال را تشکیل می دهد. حجم کل ارزهای پایدار در حال حاضر 110.14 میلیارد دلار است که 109.77 درصد از حجم کل بازار ارزهای دیجیتال 24 ساعته را تشکیل می دهد.