منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش بازار کریپتو زیر 1 تریلیون دلار، 350 میلیون دلار منحل شده است، آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

ارزش بازار کریپتو زیر 1 تریلیون دلار، 350 میلیون دلار منحل شده است، آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو در آستانه یک حمام خون دیگر سهام است. بیت کوین در ساعات اولیه صبح چهارشنبه به زیر 19000 دلار سقوط کرد که پایین ترین ارزش آن از ژوئن بود. این به دنبال کاهش جهانی در بازارهای سهام و همچنین تداوم قدرت دلار است. ارزش کل بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار کاهش یافت و سکه‌های دیجیتال در سراسر جهان شاهد فروش بودند.

به گزارش کوینگلاس، طی 24 ساعت گذشته 101 هزار و 536 معامله گر منحل شدند. انحلال کلی بالغ بر 354.92 میلیون دلار است. بزرگترین سفارش انحلال واحد در OKEX با ارزش 2.57 میلیون دلار برای BTC-USDT-SWAP انجام شد. بایننس با انحلال طولانی مدت صرافی ارزهای دیجیتال به مبلغ 1.53 میلیون دلار از این روند پیروی کرد.

از دیروز ارزش بازار 6.1 درصد کاهش یافته و اکنون به 983 میلیارد دلار رسیده است. این اولین بار است که از ژوئن تا این حد پایین است. در اوج خود در نوامبر گذشته، ارزش بازار کریپتو به 3 تریلیون دلار رسید.

بازار کریپتو شاهد حمام خون دیگری است

بازار کریپتو در سال 2022 برای بسیاری از سرمایه گذاران نگران کننده بوده است و مشکلات مداومی در سرتاسر آن وجود دارد. به ویژه در چند روز گذشته، سرمایه گذاران از وضعیت صنعت خود دلسرد شده اند. در ساعت 7:46 صبح، بیت کوین بیش از 5 درصد کاهش یافت و اتر بیش از 9 درصد کاهش یافت.

ارزش بازار کریپتو زیر 1 تریلیون دلار، 350 میلیون دلار منحل شده است، آیا زمان خرید فرا رسیده است؟  1
منبع Tradingview

اتر که در ماه‌های اخیر بسیار بهتر از رشد بیت‌کوین بوده است، 1513.64 دلار بود. بیت کوین روز چهارشنبه به سقوط خود ادامه داد و به زیر 19000 دلار در هر سکه رسید. در روزهای اخیر، قیمت آن در حدود 20000 دلار تثبیت شده بود که باعث شد برخی از معامله گران ارزهای دیجیتال امیدوار باشند که این آخرین اصلاحات بازار باشد.

با توجه به CoinMarketCap، قیمت بیت کوین 18842.07 دلار است. حجم معاملات 39,461,836,808 دلار آمریکا در 24 ساعت گذشته بوده است. بازار کریپتو تنها بازاری نیست که امروز بدبینی می کند. S&P 500 روز سه شنبه 0.41 درصد سقوط کرد زیرا معامله گران نگران بودند که فدرال رزرو در تلاش های خود برای مبارزه با تورم در ایالات متحده تهاجمی باقی بماند.

بانک‌های مرکزی پیشرو جهان درگیر جنگ قیمتی هستند و تلاش می‌کنند با مدیریت پولی سخت‌تر، تورم فزاینده را مهار کنند. فدرال رزرو در طول سال 2022 نرخ بهره را 2.25 واحد درصد افزایش داده است. بازارها افزایش بیشتری نرخ بهره را پیش بینی می کنند.

بازار کریپتو در سال جاری با شرایط سختی روبرو بوده است که از نوامبر تقریباً 2 تریلیون دلار از دست داده است. دور شدن کلی از دارایی‌های ریسک و مسائل خاص صنعت کریپتو، مانند پروژه‌های شکست خورده و ورشکستگی‌ها، به کاهش بازار کریپتو کمک کرده است.

نسبت ارزش بازار ارز دیجیتال بیت‌کوین به اتریوم از بالاترین میزان ۲۰ برابری سال ۲۰۱۶ به حدود ۱.۹ برابر کاهش یافته است که نشان می‌دهد بیت‌کوین نسبت به اتریوم ارزش خود را از دست می‌دهد. ارزش بازار اتر، همانند ارزش بازار استیبل کوین ها و دیگر بلاک چین های لایه 1، افزایش یافته است، که به این معنی است که تسلط بیت کوین به طور مداوم در کل اکوسیستم بازار کریپتو در حال کاهش است.

آلت کوین ها و دیفای دچار مشکل می شوند

چشم انداز اقتصاد جهانی و ارتقای شبکه اتریوم در آینده باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شده است. در این بین اتر و سایر آلتکوین ها توانسته اند از بیت کوین پیشی بگیرند.

از زمانی که این دو ارز دیجیتال در ماه ژوئن متحمل ضررهای عمده شدند، اتر از بیت کوین بهتر عمل کرد. در این ماه، اتریوم در حال برنامه ریزی برای ارتقای بزرگی به نام ادغام است که به ادعای حامیان آن شبکه را کارآمدتر می کند. کارشناسان بازار کریپتو خوشبین هستند که ادغام آتی سرمایه گذاران بیشتری را به این صنعت جذب خواهد کرد.

بسیاری از توکن‌های مرتبط با پلتفرم‌های امیدوارکننده مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز به شدت کاهش یافتند. Cardano (ADA)، Solana (SOL) و Polkadot همگی 7 درصد و بالاتر سقوط کردند. ارزش ارزهای رمزپایه مبتنی بر میم در روز گذشته با کاهش 6.3 درصدی Dogecoin (DOGE) و Shiba Inu (SHIB) 5 درصدی مواجه شد.

آیا ادغام اتریوم می تواند بازار ارزهای دیجیتال را نجات دهد؟

سپتامبر در گذشته قیمت‌های ارزهای دیجیتال ضعیفی را به همراه داشته است و این هفته نیز با ادامه نزول اواخر تابستان، همین روند را دنبال می‌کند. اخیرا، معامله‌گران به «ادغام» آتی اتریوم برای اثبات سهام به عنوان مکانیزمی که می‌تواند به افزایش قیمت اتریوم و سایر دارایی‌های مرتبط کمک کند، چشم دوخته‌اند. در نتیجه، این دارایی ها مانند Lido و Ethereum Classic رشد قابل توجهی داشته اند.

ادغام، که به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای رمزنگاری سال های اخیر در نظر گرفته می شود، از روز سه شنبه با اجرای موفقیت آمیز ارتقاء Bellatrix اتریوم آغاز شد، در حالی که انتظار می رود رویداد اصلی حدود یک هفته دیگر برگزار شود.

اگرچه بیت کوین کاهش ارزش داشته است، اتریوم و سایر دارایی ها ضربه های بزرگ تری را وارد کرده اند. علیرغم رشد تابستانی، اتریوم در حال حاضر با قیمت 1653 دلار معامله می شود که 69 درصد کمتر از بالاترین سطح تاریخ خود است.

برخی از مردم معتقدند که روایت Merge می تواند به احیای بازار کمک کند. بیت کوین بخش بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال است و سرمایه گذاران امیدوارند که علاقه به بیت کوین مانند تابستان امسال برای اتریوم بازگردد.

اگرچه اتریوم قوی‌تر از همیشه است، اما در گذشته نتوانسته است از سقوط BTC فرار کند. دشوار است ببینیم که چگونه بازار برای مدت طولانی در آینده تغییر خواهد کرد و دوباره صعودی خواهد شد.

این آخرین فروش فقط نشان می‌دهد که حتی هیجان‌انگیزترین رویداد در دنیای کریپتو ممکن است برای متقاعد کردن برخی افراد برای سرمایه‌گذاری کافی نباشد. این برای تشویق معامله گران ارزهای دیجیتال به تسلیم شدن نیست. در واقع، این بهترین گزینه برای خرید رمزارز است. قیمت ها هرگز به این مطلوب نبوده است.