منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش بازار ارز دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟

ارزش بازار ارز دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه بازار یا به اختصار “بازار سقف” جزء ضروری صنعت مالی است، به ویژه در بازارهای رمزنگاری. قبل از سرمایه گذاری روی یک سکه، اکثر معامله گران ارزش بازار ارز دیجیتال آن را بررسی می کنند. سپس این می تواند زمان بهینه برای فروش، خرید یا حتی HODL را نشان دهد.

در نوامبر سال گذشته، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در بالاترین حد خود از 3 تریلیون دلار گذشت. با این حال، از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی اتفاق افتاده است و ارزش بازار ارزهای دیجیتال دو رقمی کاهش یافته است. بر اساس CoinMarketCap، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال 819.57 میلیارد دلار است. چگونه این تحلیلگران اعداد واقعی را به دست می آورند، و این چگونه بر کل بازار مالی تأثیر می گذارد؟

ارزش بازار ارز دیجیتال چیست؟

ارزش بازار کریپتو ارزش کل یک ارز دیجیتال است. ارزش بازار کریپتو به شما امکان می دهد ارزش یک ارز دیجیتال را با ارز دیگر مقایسه کنید و به شما امکان می دهد تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه تری بگیرید. ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار خود به سه دسته تقسیم می شوند:

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با ارزش بالا از جمله بیت کوین و اتریوم بیش از 10 میلیارد دلار است. سرمایه گذاران آنها را به عنوان سرمایه گذاری هایی با ریسک پایین تر می بینند زیرا آنها سابقه رشد دارند و اغلب نقدینگی بیشتری دارند. این نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند تعداد بیشتری از مردم را در حال نقدینگی نگه دارند، بدون اینکه قیمت به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرد.

سکه های با ارزش متوسط ​​دارای ارزش بازار رمزنگاری بین 1 تا 10 میلیارد دلار هستند. به طور کلی، آنها دارای پتانسیل صعودی غیرقابل تحقق بیشتر و همچنین ریسک بیشتری در نظر گرفته می شوند.

دارایی‌های دیجیتال با سرمایه‌ی کوچک ارزش بازار ارزهای دیجیتال کمتر از ۱ میلیارد دلار دارند و بیشتر در معرض نوسانات شدید قیمت‌های ناشی از احساسات بازار هستند.

ارزش بازار یک شاخص مفید برای مقایسه ارزش همه ارزهای دیجیتال است. با این حال، هنگام در نظر گرفتن خطرات مرتبط با هر سرمایه گذاری، روندهای بازار، ثبات یک ارز دیجیتال و وضعیت مالی شما باید در نظر گرفته شوند.

شاخص محاسبه ارزش بازار ارزهای دیجیتال

در حالی که ارزش بازار سهام با ضرب قیمت سهم در تعداد سهام موجود محاسبه می شود، ارزش بازار ارز دیجیتال با ضرب قیمت ارز دیجیتال در تعداد سکه های در گردش محاسبه می شود.

برای درک بهتر این تکنیک، بیایید از بیت کوین، محبوب ترین سکه در جهان، به عنوان مثال (BTC) استفاده کنیم. ضرب قیمت فعلی بیت کوین در تعداد سکه های در گردش، ارزش بازار آن را به دست می آورد. از آنجایی که یک بیت کوین در حال حاضر 16245 دلار ارزش دارد و 19 میلیون آن در گردش است، ارزش بازار به این صورت است:

16245 دلار ایکس 19,217,250 = 311 میلیارد دلار. ارزش بازار کریپتو = عرضه در گردش x قیمت واحد

ارزش بازار ارز دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟  1
منبع:YT Charts

به همان اندازه که قیمت بیت کوین نوسان می کند، ارزش بازار آن نیز تغییر می کند. اتریوم از نظر ارزش بازار چگونه با بیت کوین مقایسه می شود؟ ارزش بازار اتریوم با قیمت فعلی 1217 دلار و گردش 120.25 میلیون سکه تقریباً 146 میلیارد دلار است.

حتی اگر توکن های اتریوم به مراتب بیشتری در گردش باشد، ارزش بیت کوین ارزش بازار آن را افزایش می دهد. علاوه بر ارزش بازار، چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. برای درک کاربردها و تأثیرات ارزش بازار ارزهای دیجیتال بر سرمایه گذاران، باید کمی عمیق تر کاوش کنیم.

ارزش بازار ارز دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟  2
منبع: YT Charts

ارزش بازار کریپتو برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد؟

ارزش بازار یک شرکت طبقه بندی سرمایه گذاری آن در بازار سهام را تعیین می کند: با سرمایه کوچک، متوسط ​​یا بزرگ. دلایل مختلفی وجود دارد که یک سرمایه گذار سرمایه گذاری های خود را در این دسته بندی ها طبقه بندی می کند. در نتیجه، درک ارزش بازار ارزهای دیجیتال ضروری است.

اگر به دامنه یا پتانسیل یک توکن علاقه دارید، آگاهی از ارزش بازار آن می تواند مفید باشد. با این حال، نباید به اندازه ای که در بازار سهام می تواند در انتخاب های مالی شما نقش داشته باشد.

ارزش بازار به سرمایه گذاران اطلاعات زیادی در مورد هر ارز دیجیتال موجود در بازار می دهد. این نشان می دهد که جهان چگونه یک ارز دیجیتال خاص و تسلط آن را نسبت به رقبای خود درک می کند. ارزش بازار همزمان با قیمت و گردش جهانی ارزهای دیجیتال و توکن ها در نوسان است.

ارزش بازار همچنین می تواند الگوها و روندهای بازار را نشان دهد. به عنوان مثال، اگر قیمت یک ارز دیجیتال متصل به NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) شروع به نوسان کند، این نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در حال جذب یا از دست دادن سرمایه‌گذاران است.

قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران باید همیشه تحقیقات گسترده ای انجام دهند و تمام حقایق مرتبط را بررسی کنند. به عنوان مثال، ارزش بازار کریپتو به عنوان یک آمار چیزی در مورد حجم معاملات واقعی در چند ساعت گذشته ارائه نمی دهد.

ارزش بازار ارز دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟  3
منبع Tradingview

قبل از سرمایه گذاری، عاقلانه است که Coinmarketcap یا سایر پلتفرم های تحلیلی را برای حجم معاملات 24 ساعته یک ارز دیجیتال در چندین صرافی در مدت زمان مناسب و همچنین سایر عوامل حیاتی بررسی کنید.

درک این نکته نیز ضروری است که ارزش بازار همیشه در حال تغییر است، زیرا ارزش‌های کریپتو بسیار متفاوت است. این نوسانات، همراه با احتمال فروپاشی کامل بازار، دلیل دیگری است که کارشناسان توصیه می کنند سرمایه گذاری های خود را بسیار محدود نگه دارید و فقط آنچه را که آماده از دست دادن هستید، سرمایه گذاری کنید.