منو سایت

ادغام اتریوم: کاربران چه باید بکنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ادغام اتریوم یکی از رویدادهای بزرگ دنیای رمزنگاری است زیرا یکی از بزرگترین اکوسیستم ها، یعنی اتریوم را تغییر می دهد. انتقال اکوسیستم مذکور از Proof of Work به Proof of Stake باعث کاهش مصرف انرژی و قابلیت اطمینان آن در تعداد زیادی از رایانه ها می شود.

از آنجایی که این تغییر مدیریت تراکنش ها و سایر ویژگی ها را برای اتریوم آسان تر می کند، ممکن است اثرات منفی نیز داشته باشد. یکی از این موارد پایان ماینرها است، زیرا تقریباً همه آنها پس از ادغام بی فایده خواهند شد. سایر موارد ممکن است بر کیف پول و دارایی های شخصی کاربران تأثیر بگذارند، اما احتمال کمی وجود دارد که این اتفاق بیفتد.

در اینجا مروری مختصر از تغییرات احتمالی ناشی از ادغام اتریوم و مراحلی که کاربران می توانند انجام دهند، آورده شده است.

ادغام ETH و تغییرات احتمالی

ادغام اتریوم تغییرات متعددی را به همراه خواهد داشت. همانطور که در بالا گفته شد، حالت عملیات را از استخراج به staking تغییر می دهد. اعتبار سنجی تراکنش ها کاهش می یابد و در نتیجه مصرف انرژی بیش از 95 درصد کاهش می یابد. همچنین کارمزد تراکنش ها و غیره به دلیل کاهش تلاش مورد نیاز کاهش می یابد.

مرحله اول ادغام بلاتریکس در 6 سپتامبر با موفقیت به پایان رسید، در حالی که گام دوم پاریس، انتظار می رود هفته آینده تکمیل شود. در چند هفته اخیر شاهد نوسانات زیادی در ارزش اتریوم و اتریوم کلاسیک بودیم. این تغییرات به دلیل گمانه زنی ها در مورد رشد و امکانات احتمالی بود. در چند روز اخیر شاهد کاهش ارزش اتریوم بوده ایم و ادغام می تواند دلیل احتمالی آن باشد.

برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که اتریوم پرواز خواهد کرد و قیمت آن پس از ادغام به شدت افزایش خواهد یافت. در حالی که دیگران ادعا می کنند که ادغام اتریوم قیمت آن را پایین می آورد. ادعاهای مختلف در مورد ادغام اتریوم برای سرمایه گذاران سردرگمی ایجاد کرده است. مدیریت اتریوم اطمینان داده است که این ادغام امنیت، پایداری و مقیاس‌پذیری شبکه را افزایش می‌دهد.

گام هایی که کاربران می توانند بردارند

متداول ترین سوال پیش از ادغام اتریوم از سوی کاربران این است که “چه باید بکنم؟” احتمال خطر و همچنین انتقال صدا از اتریوم وجود دارد تا کاربران بتوانند از استراتژی های مختلفی برای ایمنی خود استفاده کنند. امن ترین گزینه های موجود این است که هیچ کاری انجام ندهید و منتظر تکمیل فرآیند انتقال باشید. از آنجایی که کاربران هیچ ارتباطی با ادغام ندارند، نیازی به آمادگی برای آن ندارند.

برخی از کلاهبرداران ممکن است کاربران را فریب دهند تا برخی از نرم افزارها را دانلود کنند، اما این می تواند یک کلاهبرداری باشد. آنها سعی خواهند کرد با استفاده از این نرم افزارها دارایی و پول کاربران را به سرقت ببرند. اگر کاربران دارایی‌هایی در CEX دارند، قبل از اینکه خیلی دیر شود، باید وجوه خود را برداشت کنند. آنها باید سعی کنند از CeFi دور بمانند، زیرا صرافی‌های متمرکز قبل از ادغام به برداشت‌ها پایان می‌دهند و سپس نمی‌توانند به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

مهم ترین مرحله، سپرده گذاری دارایی ها در mainnet DeFi است. کاربران باید سعی کنند با سپرده گذاری ETH برای نقدینگی که گزینه ای بسیار امن تر است، خطرات را به حداقل برسانند. ETH سهامدار ممکن است در روزهای آینده با نوسانات عمده روبرو شود، بنابراین کسانی که سرمایه گذاری های بلندمدت دارند باید بازار را زیر نظر داشته باشند. کسانی که برنامه های بلندمدت برای سرمایه گذاری خود دارند SAFU هستند. کاربران کوین بیس باید مراقب باشند زیرا احتمال نوسان وجود دارد.

نتیجه

ادغام اتریوم احتمالا در چند روز آینده اتفاق می افتد و باعث سردرگمی کاربران می شود. بسیاری از کاربران مطمئن نیستند که چه کاری انجام دهند. به گفته تحلیلگران، بهترین کار این است که هیچ کاری انجام ندهید و منتظر انتقال باشید. در حالی که راهبردهای ممکن دیگر می تواند نقدینگی و نظارت بر صندوق ها باشد تا بتوانند قبل از وقوع اتفاق ناخوشایندی گام بردارند. احتمال کمی برای اتفاقات سرکش وجود دارد، اما کاربران همچنان باید مراقب باشند.