منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتصال تلفن همراه خوب است. پهنای باند بهتر است

اتصال تلفن همراه خوب است. پهنای باند بهتر است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در حالی که برنامه‌های دیجیتال امروزی برای ارائه تجربیات و نتایج تجاری استثنایی ساخته شده‌اند، از حجم وسیعی از داده‌ها برای انجام این کار استفاده می‌کنند. بدون زیرساخت‌های فنی زیربنایی مورد نیاز برای پشتیبانی از انتقال چنین داده‌هایی، بخش‌های بزرگی از جمعیت‌های تحت پوشش در حال رها شدن هستند.

اهمیت اینترنت

اینترنت برای همیشه نحوه کار، معاشرت و همکاری ما را تغییر داده است و همچنان نحوه ایجاد، اشتراک گذاری و مصرف اطلاعات، سرگرمی ها و خدمات را تغییر می دهد. طبق گزارش بانک جهانی، اقتصاد دیجیتال معادل بیش از 15 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی است و در یک دهه و نیم گذشته 2.5 برابر نرخ تولید ناخالص داخلی جهانی رشد کرده است.

هر چقدر هم که این موضوع شگفت‌انگیز باشد، بزرگی و تأثیر اینترنت هنوز تا حدودی نادیده گرفته می‌شود. انتظار می‌رود تعداد بی‌شماری نوآوری‌های فناوری جدید و قابلیت‌های مبتنی بر فناوری پدیدار شوند، و همچنین توانایی ما برای ارتباط، تعامل، و تعامل با افراد، چیزها و خدمات به روش‌های جدید، پیشرفته و نوآورانه‌ای فزاینده خواهد بود. دولت‌ها، تصمیم‌گیران و کسب‌وکارها بهتر است فرصت‌های موجود را تشخیص دهند و برای غلبه بر چالش‌های دسترسی به اینترنت که بسیاری از مردم در سراسر جهان با آن مواجه هستند، تلاش کنند. این شامل سه میلیاردی است که هیچ نوع دسترسی به اینترنت ندارند و صدها میلیون نفر دیگر که فقط دسترسی محدودی به اینترنت دارند.

اتصال موبایل در مقابل اتصال پهن باند

طبق آمار رسمی، حدود 75 درصد از جمعیت 1.3 میلیاردی آفریقا هنوز به اینترنت پهن باند دسترسی ندارند. اتصال به اینترنت پرسرعت موثر به عنوان محرک قدرتمند رشد اقتصادی شناخته می‌شود، اما این تنها در صورتی اعمال می‌شود که به حداقل آستانه نفوذ و دسترسی 60 درصد برسد.

در حالی که اکثر افراد موافق هستند که اتصال به اینترنت برای همه هدف مهمی برای دستیابی است، یک سوال کلیدی که قبل از اجرای پروژه‌ها و ابتکارات اتصال باید پرسید این است که آیا اتصال تلفن همراه به دلیل تفاوت‌های زیاد در هزینه و زمان استقرار بین اینترنت، جایگزین مناسبی برای اتصال پهنای باند است یا خیر. این دو

ابتدا اجازه دهید سرعت را در نظر بگیریم. اتصالات تلفن همراه بسیار کندتر از اتصالات باند پهن هستند. بر اساس ارقام آگوست 2022، میانگین سرعت اتصال جهانی تلفن همراه کمتر از 31 مگابیت در ثانیه بود، در حالی که میانه اتصال پهن باند ثابت جهانی سرعتی کمتر از 70 مگابیت در ثانیه داشت. تنها شش کشور دارای میانگین سرعت اینترنت موبایل بیش از 100 مگابیت در ثانیه هستند، در حالی که 27 کشور دارای سرعت پهنای باند بیش از 100 مگابیت در ثانیه هستند.

در مرحله بعد، قابلیت اطمینان اتصال و محدودیت های انتقال داده را در نظر بگیرید. اکثر اتصالات تلفن همراه از طریق ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه که از فناوری های GSM یا CDMA استفاده می کنند، دسترسی به اینترنت را فراهم می کنند. این استانداردها به چندین کاربر تلفن همراه اجازه می دهد تا فرکانس دیجیتال مشابهی را بدون ایجاد تداخل با یکدیگر به اشتراک بگذارند. فناوری‌های جدیدتر مانند 3G، 4G، 4G LTE و 5G (به نام پهنای باند تلفن همراه) عملکرد و سرعت بهتری را ارائه می‌دهند، اما عرضه آن‌ها ممکن است پرهزینه باشد و معمولاً در کشورهای در حال توسعه از دسترس کاربران خارج می‌شوند. همچنین، دکل‌های تلفن همراه و سیگنال‌هایی که ارسال و دریافت می‌کنند می‌توانند تحت تأثیر نامطلوب، به عنوان مثال، آب و هوا، تداخل سایر دکل‌ها، و تغییرات در نیازهای انتقال داده‌های کاربران نهایی قرار گیرند.

در مقابل، پهنای باند از انتقال با ظرفیت بالا در طیف وسیعی از فرکانس ها استفاده می کند (الف گسترده باند فرکانس ها) که امکان انتقال همزمان حجم بیشتری از داده ها را فراهم می کند. پهنای باند بسیار سریعتر از اتصال تلفن همراه است و دسترسی به خدمات اینترنتی با بالاترین کیفیت را فراهم می کند. این شامل ویدئو کنفرانس برای سلامت از راه دور، بازی‌های با تاخیر کم، برنامه‌های کاربردی مالی و موارد دیگر است که همگی به مقادیر زیادی از انتقال داده و تعامل سریع و بی‌درنگ نیاز دارند. دسترسی پهنای باند نیز ثابت است. اتصالات پهن باند به دلیل آب و هوای نامناسب یا به دلیل تراکم بالای کاربر، دستگاه یا جمعیت یا موانع جغرافیایی مانند درختان، تپه‌ها یا ساختمان‌ها قطع نمی‌شوند.

پهنای باند معمولاً توسط شرکت‌های تلفن و خطوط مشترک دیجیتال (DSL) و اتصالات فیبر و همچنین شرکت‌های ماهواره‌ای و بی‌سیم برای پهنای باند بی‌سیم ارائه می‌شود. شرکت های برق همچنین می توانند آن را با استفاده از پهنای باند روی خطوط برق (BPL) ارائه دهند.

به طور خلاصه، در حالی که اتصال تلفن همراه می‌تواند آسان‌تر و ارزان‌تر از پهنای باند باشد، مستعد قطعی‌ها، مناطق مرده‌ای است که اتصالات برج تلفن همراه به آن‌ها نمی‌رسد و اتصال غیرقابل اعتماد به دلیل تغییرات آب و هوایی یا افزایش تقاضا برای پهنای باند مستعد است. پهنای باند اتصالات پایداری را فراهم می کند که دارای قابلیت های انتقال داده با پهنای باند بالا است که برای نیازهای بزرگ پایین دستی (دانلود) و بالادستی (آپلود) مانند پخش ویدئو و انتشار خانگی، و همچنین سلامت از راه دور، بازی های تعاملی و بسیاری از برنامه های کاربردی مالی و تجاری مورد نیاز است. . با این حال، نقطه ضعف این است که ارائه خدمات پهنای باند می‌تواند گران و زمان‌بر باشد، و کاربر متوسط ​​کشور در حال توسعه معمولاً نمی‌تواند هزینه متوسط ​​طرح پهنای باند را بپردازد.

آینده اتصال به اینترنت در آفریقا

به سؤال قبلی خود بازگردیم، آیا اتصال تلفن همراه جایگزین مناسبی برای اتصال پهنای باند است؟ پاسخ منفی است. آیا این بدان معناست که ما باید به اتصال تلفن همراه تکیه کنیم، جایی که گسترش پهنای باند ممکن است دشوار باشد؟ یک شرکت به نام 3air معتقد است که پاسخ به آن نیز منفی است – اما به شرطی که بتوانیم هزینه اتصال پهنای باند را کاهش دهیم تا یک کاربر معمولی بتواند از پس این سرویس برآید.

هدف 3air با استفاده از یک شبکه مش نوآورانه از دستگاه های اینترنتی، ارائه دسترسی سریع، ایمن و قابل اعتماد به اینترنت برای میلیون ها نفر در سراسر آفریقا است. فناوری 3air می‌تواند به‌سرعت افراد را به جای چند سال در عرض چند ماه – حتی در شهرهای پرجمعیت – و با کسری از هزینه کابل فیبر نوری و زیرساخت‌های باند پهن سنتی، آنلاین کند.

در یک پروژه آزمایشی اولیه، 3air شبکه خود را در فری‌تاون، سیرالئون راه‌اندازی کرد و در محیطی با باران شدید، مناظر ناهموار، تپه‌ها، نقاط مرده و جمعیت بزرگ بیش از یک میلیون نفر کار می‌کرد. 3air با هدف قرار دادن جمعیتی از کاربران با قدرت خرید کمتر از 5 دلار در روز، به بیش از 95٪ پوشش در فری‌تاون، سیرالئون دست یافت و اکنون می‌تواند از طریق آزمایشی سودآور عمل کند.

در آفریقا، جایی که هزینه، جمعیت شهری متراکم، جمعیت روستایی ضعیف و دسترسی محدود به منابع، همه عوامل اصلی مانع دسترسی به اینترنت هستند، مدل 3air یک تغییر بالقوه بازی برای میلیون‌ها نفری است که نیاز دارند اما هنوز نمی‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند. .

در حالی که بسیاری از بازیگران همچنان به رویکردهای سنتی برای آنلاین کردن افراد تکیه می‌کنند، بسیاری دیگر به دنبال پروژه‌های نوآورانه‌ای مانند 3air هستند تا روایت را تغییر دهند و رشد اقتصادی و فراگیری دیجیتال را سریع و مقرون‌به‌صرفه هدایت کنند.