منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتریوم چشم دو هزار دلار دارد، زیرا ادغام شبکه آزمایشی نهایی در Goerli فعال می شود

اتریوم چشم دو هزار دلار دارد، زیرا ادغام شبکه آزمایشی نهایی در Goerli فعال می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اتریوم اکنون به یک نقطه عطف دیگر در مسیر خود به سوی ادغام اثبات سهام دست یافته است. شبکه آزمایشی نهایی برای Merge در 11 آگوست در شبکه آزمایشی Goerli منتشر شد. آزمایش نهایی قبل از رویداد اصلی در ماه سپتامبر تکمیل می شود. ادغام با Goerli تقریباً در ساعت 1:45 بامداد امروز UTC انجام شد.

بعد از روپستن و سپولیا، گورلی آخرین شبکه آزمایشی باقیمانده ای بود که قرار بود تحت ادغام قرار گیرد و آن را به یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) تبدیل کرد. ادغام شبکه آزمایشی Goerli اکنون بدون هیچ مشکل اساسی تکمیل شده است. این نشان می دهد که هیچ تاخیری در تاریخ ادغام اتریوم در 19 سپتامبر وجود نخواهد داشت.

ادغام اتریوم آزمایش نهایی شبکه آزمایشی Goerli را تکمیل می کند

در شبکه‌های آزمایشی، موارد ادغام موفق متعددی در طول سال وجود داشته است. نکته مثبت این است که همه آنها بدون مشکل پیش رفته اند و با اشتیاق مورد استقبال جامعه کریپتو قرار گرفتند. یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های اتریوم ادغام است که قول می‌دهد سپتامبر پرحادثه‌ای باشد. این شبکه در حال اجرای یکی از بزرگترین تغییرات تاریخ خود است.

بسیاری از نرم‌افزارها و چهره‌های مهم در اکوسیستم اتریوم در توییتر آمده‌اند تا خوشحالی خود را از ادغام موفقیت‌آمیز ابراز کنند. این جشن توسط پرستون ون لون، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم و آنتونی ساسانو، حامی پادکست/ETH برگزار شد. از سوی دیگر، برخی خاطرنشان کردند که در حالی که دو ادغام شبکه آزمایشی قبلی دارای نقص‌های مشابهی بودند، هنوز چند مشکل جزئی در این مورد وجود دارد.

ماریوس ون در ویدن، توسعه‌دهنده اتریوم خاطرنشان کرد که به دلیل دو بلوک ترمینال مختلف و تعداد زیادی گره که به‌روزرسانی نشده‌اند، سردرگمی در شبکه وجود دارد. این روند روند را کمی کند کرد، اما به هر حال همه چیز “بسیار خوب” به نظر می رسید.

تیم بیکو، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، و پیروانش نیز به محض تایید انتقال Goerli به PoS، اسکرین‌شاتی را در توییتر منتشر کردند. ادغام، که یکی از مهم‌ترین ارتقاها در تاریخ بلاک چین نامیده می‌شود، مصرف انرژی اتریوم را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و شبکه را یک قدم به اهداف مقیاس‌پذیری، امنیت و پایداری بلندمدت نزدیک‌تر می‌کند.

پس از ادغام، نقطه عطف مهم بعدی ارتقاء شاردینگ چند مرحله ای خواهد بود. این مرحله به طور قابل توجهی «توزیع نیازمندی‌های ذخیره‌سازی داده» را بهبود می‌بخشد و به جمع‌آوری‌ها امکان می‌دهد حتی مقرون به صرفه‌تر باشند و مدیریت گره‌ها را آسان‌تر کند.

شاردینگ به توزیع افقی پایگاه داده اتریوم در زنجیره های خرد اشاره دارد. این به شبکه ظرفیت بیشتری می دهد و در عین حال استرس شبکه اصلی را کاهش می دهد.

قیمت اتر افزایش می یابد

به دلیل ادغام گورلی، قیمت توکن اتریوم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. طبق CoinMarketCap، قیمت فعلی اتریوم زنده 1888.72 دلار برای هر واحد است. حجم معاملات آن 28,586,439,664 ETH است. ETH در 24 ساعت گذشته 11:37 درصد افزایش یافته است.

طی هفت روز گذشته، اتریوم یکی از بهترین عملکردها در میان دارایی‌های اصلی بوده است که در آن دوره 16.6 درصد رشد داشته است. قیمت اتر با افزایش 72.2 درصدی در 30 روز گذشته، در یک پمپ بزرگ بوده که منجر به ادغام شده است.

اتر در اوایل پنجشنبه به بالاترین حد دو ماهه رسید و عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشت. توکن اصلی بلاک چین در مقطعی پس از ادغام به 1919 دلار ارتقا یافت.

به گفته ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، رویداد اخیر توسعه دهنده ETH سئول فرصت مهمی برای او بود تا درباره اتریوم و آینده آن صحبت کند. یکی از مواردی که او به آن اشاره کرد تأثیر بالقوه ادغام بر استخراج کنندگان بود.

به گفته بوترین، به نظر نمی رسید که ادغام دارای هیچ اشکال اساسی باشد. او اضافه کرد که از آنجایی که اکثر جامعه اتریوم از Merge پشتیبانی می کنند، پیش بینی نمی کند که پیامدهای منفی داشته باشد. سازنده گفت که او انتظار نداشت که شبکه توسط یک فورک دیگر به طور قابل توجهی آسیب ببیند.

در همین حال، دیگران، مانند جاستین سان از TRON، به هارد فورک اتریوم اعتقاد دارند. بسیاری از مردم ادغام را تغییر دهنده بازی نامیده اند. Tether و Circle، دو شرکت برجسته در بخش کریپتو، حمایت خود را از Proof-of-Stake Ethereum در طول مکالمات در مورد چشم انداز یک فورک Proof-of-Work نشان داده اند.

با این حال، چیزهای بیشتری در پیش است. چیزی که بوترین به آن پرداخته است. صرف نظر از این، توجه زیادی به تحول پیش رو شده است. ادغام همچنین ممکن است به پذیرش بیشتر نهادی کمک کند. بر اساس تحقیقات بلومبرگ اینتلیجنس، این حرکت ممکن است به آلتکوین کمک کند تا به وضعیت سرمایه گذاری در سطح شرکت برسد.

اگرچه انتظار می‌رود کارمزد تراکنش‌های اتر کاهش یابد، یکی از محققان DeFi معتقد است که پس از Merge کارمزد نخواهند کرد. او بیان می کند که هزینه ها نتیجه تقاضای فضای بلوک است و حرکت از اثبات کار به اثبات سهام تأثیری نخواهد داشت.