منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتریوم مقصر کاهش ثروت در بخش 100 میلیارد دلاری است

اتریوم مقصر کاهش ثروت در بخش 100 میلیارد دلاری است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • فعالان صنعت می گویند که شبکه اتریوم (ETH) مقصر کاهش رهبری آن در بخش 104 میلیارد دلاری Defi است.
  • سایر بلاک چین ها (BC’s) با پیشنهادات بهتر، موقعیت ETH را در فضای Defi به چالش می کشند.

شبکه اتریوم به دلیل کاهش ثروت خود در بخش Defi مقصر است. این به گفته تحلیلگران در فضای بلاک چین است.

آنها می گویند کاستی های ETH امکان سنجی آن را به عنوان یک شبکه زیر سوال برده است. این سوال باعث شده است که چندین بازیکن به دیگر BC مهاجرت کنند. مهاجران Solana (SOL)، Avalanche (AVAX) و Binance Smart Chain (BSC) را به عنوان گزینه های ماهرتر می بینند.

کارشناسان، از جمله نیکلاس مرتن، چندین عامل را فهرست کرده اند که وضعیت فعلی ETH را توضیح می دهد. در مجموعه ای از پست های توییتر، خالق DataDash YouTube توضیح داد که نقص های شبکه کجاست.

مرتن با فشار اتروم برای پذیرش لایه 2 (L2) مخالفت می کند. در عوض، او می‌گوید، ETH باید روی بهبود شبکه لایه 1 (L1) خود تمرکز کند.

برای او اصرار به پذیرش L2 منطقی نیست. او معتقد است که L2 BC و Sidechains بسیار عزیزتر از برخی L1 هستند.

او می‌گوید که کسی به راحتی 0.01 دلار برای معامله در Solana می‌پردازد تا 0.04 دلار در Polygon. اولی یک شبکه L1 است، در حالی که دومی مقرون به صرفه ترین راه حل L2 در ETH است.

سرمایه گذاری در L2 غیر عملی است

مرتن شبکه های L2 را غیرعملی می داند. دلیلش این است که آنها انگیزه کافی برای پذیرش خود ندارند. بنابراین برای لذت بردن از هزینه های کمتر، نیاز به انتقال کاربران L1 بیشتری به آن وجود دارد.

این به بازیگران کلیدی در فضای BC نیاز دارد تا بودجه پل زدن کاربران فعلی را تامین کنند. راه دیگر پاداش دادن به ارائه دهندگان نقدینگی است که به L2 تغییر مکان می دهند.

مرتن همچنین معتقد است که توسعه دهندگان اتریوم باید به دنبال راه حل هایی باشند که آن را کارآمد کند. دوباره آنها باید برای مقرون به صرفه ساختن شبکه سرمایه گذاری کنند.

ژو سو، مدیرعامل Three Arrows Capital وضعیت را بررسی کرد و لحظه‌ای اتریوم را محکوم کرد. در یک شعار توییتری، مدیر اجرایی اعلام کرد که شرکتش ETH را برای AVAX کنار گذاشته است.

با این حال، او تغییری در سخنان خود ایجاد کرده است. ژو در توییت‌های بعدی به خاطر حمله کوبنده‌اش به ETH وانمود می‌کند که «گرمای لحظه» است. او عذرخواهی کرده و از فالوورهایش خواسته است تا برای بهتر شدن شبکه تلاش کنند.

ناسزاگویی یکشنبه ژو بدون در نظر گرفتن ایمان جدید او به شبکه، بینش هایی در مورد شکست های ETH ارائه می دهد. در آن، او ادعا کرد که اکوسیستم از معضل بنیانگذار رنج می برد. او همچنین به هزینه های بالای شبکه اشاره کرده بود که تازه واردها نمی توانند این زنجیره را بپردازند.

پرداختن به مسائل مربوط به اتریوم

به نظر می رسد توئیت های عقب نشینی ژو به ادعاهای مرتن در مورد L2 اعتبار دارد. اگرچه زو از L2 حمایت می کند، اما پیشنهاد می کند که جایگزین های بهتری وجود داشته باشد. او می گوید که ترجیح می دهد ETH1x را بپذیرد.

ژو می‌گوید که ترجیح می‌دهد آنها روی رفاه کاربران تمرکز کنند و نه دارندگان روی ارتقاء. بنابراین، علیرغم اینکه از موقعیت قبلی خود “معامله می کند”، او در واقع بر آن تاکید دارد.

آنتونیو جولیانو، بنیانگذار dYDX، نیز برخی از دیدگاه های قبلی ژو را دارد. او اتریوم را به دلیل اجرا نکردن در گذشته سرزنش می کند. او گفت که نمی‌توانست به یک پیشرفت 10 برابری که شبکه در چند سال گذشته به کار گرفته است فکر کند.

تیم بیکویک توسعه دهنده در اتریوم، کاستی های این پلتفرم را تایید می کند. او موافق است که نگرانی هایی در مورد هزینه های بالا و پذیرش پایین ETH وجود دارد.

با این حال، او به سرعت اضافه می کند که ETH افراد باهوش زیادی دارد که روی پلت فرم آن کار می کنند. آنها از مشکلات آگاه هستند و برای رفع آنها تلاش می کنند.

اتریوم می گوید با استفاده از ETH 2.0 این مشکلات را حل خواهد کرد. ETH 2.0 یک Proof of Stake BC است که مقیاس پذیر است و هزینه های پایینی را دریافت می کند. با این حال در اجرا با تاخیر مواجه شده است که منجر به مهاجرت شده است.