منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتریوم قصد دارد Holli Testnet را راه اندازی کند

اتریوم قصد دارد Holli Testnet را راه اندازی کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به گفته تیم بیکو از بنیاد اتریوم، توسعه دهندگان هسته اتریوم هستند برنامه ریزی یک شبکه آزمایشی جدید به نام Holli در پاسخ به مشکلات مربوط به خرید ETH در شبکه‌های آزمایشی اصلی بلاک چین.

انتشار Holli، که در اواخر امسال پیش بینی می شود، ممکن است محیط آزمایشی را برای اپراتورهای گره و توسعه دهندگان مشتری و برنامه بهبود بخشد. این شرکت قصد دارد مشکلات مربوط به خرید عرضه ETH را در شبکه‌های آزمایشی اتریوم، به‌ویژه در Goerli برطرف کند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌ها را نصب کرده و آن‌ها را برای خطاها در شبکه‌های آزمایشی (که به عنوان شبکه‌های آزمایشی نیز شناخته می‌شوند)، که زنجیره‌های بلوکی شبیه‌سازی‌شده هستند، قبل از استقرار در شبکه اصلی، به دلایل تجربی استفاده می‌شوند، آزمایش کنند. Goerli و Sepolia دو شبکه آزمایشی اصلی هستند که در حال حاضر اکوسیستم اتریوم را تشکیل می دهند.

تکنیک توزیع اتریوم

Goerli یک شبکه حیاتی است زیرا اولین شبکه آزمایشی چند مشتری بومی بود که اعتبار سنجی ها اغلب از آن استفاده می کردند. اما، تکنیک توزیع ETH بومی Goerli (GoETH) به عنوان “کمتر قابل اعتماد” برچسب گذاری شده است، Beiko اشاره کرد. تعداد کمی از موجودیت های اعتبارسنجی اکثریت توزیع GoETH را کنترل می کنند. آنها مقدار کمی GoETH را با کاربرانی به اشتراک می گذارند که با موفقیت فرآیند تأیید توییتر را با استفاده از «شیر آب» انجام می دهند، که باعث ایجاد سؤالاتی در مورد حریم خصوصی و استفاده از زمان شده است.

سازندگان پروتکل قابلیت همکاری لایه صفر از یک استخر نقدینگی زنجیره ای رونمایی کرده اند که کاربران را قادر می سازد GoETH را خریداری کنند. بسیاری بر این باورند که این بازار می‌تواند ماهیت باز شبکه آزمایشی را تهدید کند، علی‌رغم این واقعیت که هدف آن رفع تردید توسعه‌دهندگان در مورد خرید GoETH است.

شبکه آزمایشی دیگر، Sepolia، تلاش کرد تا مشکل عرضه را با طرحی حل کند که به اعتبارسنجی‌های آزمایش اجازه می‌داد تا Sepolia-ETH را به میل خود ایجاد کنند (SepETH). Sepolia هنوز به روی تایید کننده های بدون مجوز بسته است. بنابراین، تعداد کمی از نهادها ممکن است عرضه آن را احتکار کنند. از این رو، به منظور کاهش مشکلات عرضه و ارائه یک محیط بهتر برای توسعه دهندگان و اعتباردهندگان، Beiko و دیگر توسعه دهندگان اصلی راه اندازی Holli را به عنوان یک شبکه آزمایشی جدید پیشنهاد کرده اند.

برای دسترسی بیشتر به Holli-ETH برای توسعه دهندگان برنامه، Beiko تخصیص خودکار به آدرس های توسعه دهندگانی که تا به حال قراردادهای هوشمند را در شبکه های آزمایشی یا شبکه اصلی اتریوم مستقر کرده اند، پیشنهاد کرده است.