منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتریوم به PoS نزدیکتر می شود زیرا توسعه دهندگان با موفقیت Ropsten را در زنجیره Beacon مستقر کردند.

اتریوم به PoS نزدیکتر می شود زیرا توسعه دهندگان با موفقیت Ropsten را در زنجیره Beacon مستقر کردند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دومین بلاک چین بزرگ اتریوم با موفقیت توسعه دهندگان اصلی به انتقال به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) نزدیکتر شده است. ادغام شد شبکه آزمایشی Ropsten شبکه به زنجیره Beacon اواخر چهارشنبه.

Ropsten ابتدا در سال 2016 راه اندازی شد و در حال حاضر قدیمی ترین شبکه آزمایشی در اتریوم است. این امکان آزمایش توسعه بلاک چین را قبل از استقرار در شبکه اصلی فراهم می کند. طبق گفته توسعه دهندگان، Ropsten اکنون از زنجیره اثبات کار فعلی اتریوم به زنجیره PoS Beacon منتقل شده است.

اتریوم 2.0 چه زمانی عرضه می شود؟

توسعه امروز یک پیشرفت بزرگ و یک گام بزرگ به سمت راه اندازی اتریوم 2.0 است که مدت ها در انتظار آن بودیم، اما نه نهایی. توسعه دهندگان گفتند همچنین دو شبکه آزمایشی مهم دیگر اتریوم – Goerli و Seoplia – وجود دارد که باید قبل از استقرار نهایی شبکه اصلی در PoS در زنجیره Beacon ادغام شوند.

پیشرفت‌های گزارش‌شده نشان می‌دهد که همانطور که توسعه‌دهندگان گفته‌اند، ادغام اتریوم با PoS ممکن است اواخر امسال اتفاق بیفتد. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، در حین صحبت در اجلاس اخیر توسعه دهندگان ETH Shanghai Web 3.0 اشاره کرد که ادغام نهایی شبکه اصلی ممکن است در هر زمانی در آگوست 2022 اتفاق بیفتد.

با این حال، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، اخیراً استدلال کرد که Eth2 زودتر از سال 2023 راه اندازی نمی شود. او پیش بینی کرد که ادغام در سال 2024 بیشتر خواهد بود.

معامله بزرگ

Eth2 پایان دوران ماینینگ در بلاک چین را نشان می دهد. استخراج کریپتو به دلیل مصرف زیاد انرژی و اثرات زیست محیطی انرژی مورد استفاده برای فعالیت، به شدت توسط تنظیم کننده ها تحت نظارت و موشکافی قرار گرفته است. در نهایت، زنجیره PoW فعلی از ازدحام شدید رنج می برد، که باعث می شود شبکه به سختی برای تراکنش های کوچک قابل استفاده باشد.

با ادغام آتی، ایجاد بلاک در بلاک چین از طریق سهام انجام می شود و ارتقاهای آشکار مشکلات مقیاس پذیری را برطرف می کند.