منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتریوم با وجود ادغام “بیش از حد تبلیغات” از بیت کوین عقب است

اتریوم با وجود ادغام “بیش از حد تبلیغات” از بیت کوین عقب است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اتریوم در روزهای اخیر با وجود دومین برنامه بزرگ بلاک چین در بزرگترین بروزرسانی خود، از بیت کوین عقب مانده است. اگر چه مدت‌ها انتظار ارتقای اثبات سهام به اتریوم نزدیک است، بیت‌کوین همچنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

روز دوشنبه، بیت کوین به رشد خود ادامه داد و اکنون ارزش آن به 22229 دلار رسیده است. اتریوم با وجود کاهش 3.3 درصدی در حال حاضر با قیمت 1715 دلار معامله می شود. دومین اصلاح ارز دیجیتال علیرغم این واقعیت که “ادغام” در حال نزدیک تر شدن است و سهام به طور کلی بالاتر معامله می شوند، رخ داده است. برای شروع هفته (اس اند پی 500 0.74 درصد رشد کرد، داوجونز 0.54 درصد رشد کرد و نزدک 0.55 درصد رشد کرد).

بیت کوین در حال افزایش است

بیت کوین از روز چهارشنبه، زمانی که مقاومت 18600 دلاری را شکست، قدرت خود را نشان داده است. از آن زمان تاکنون، ارز دیجیتال پیشرو حدود 20 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، RSI ماهانه یک واگرایی مثبت برای اولین بار از سپتامبر 2021 نشان می دهد در حالی که RSI هفتگی برای اولین بار از مارس یک واگرایی را نشان می دهد.

قابل توجه است که نسبت ETH: BTC از روز چهارشنبه که به بالاترین سطح سال 2022 یعنی 0.085 رسید، روند کاهشی داشته است. در حال حاضر 9.2 درصد کاهش یافته است، در 0.077 معامله می شود. قبل از اینکه اتریوم منجر به بازگشت مجدد بازار در ماه ژوئن شود، این نسبت قبلاً به 0.053 رسیده بود. برای ETH: BTC برای بازگشت به پایین محدوده خود، کاهش بیشتر 33.49٪ مورد نیاز است. مقدار ETH مورد نیاز برای خرید یک BTC به عنوان “نسبت” نامیده می شود. در نسبت 0.077، 13 ETH برابر با یک BTC است.

TradingView گزارش می‌دهد که تسلط کلی BTC در بازار، که درصد برتر ارزهای دیجیتال از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال است، از زمانی که در سطح پشتیبانی چند ساله خود یعنی 39.79 درصد پایین آمده است، به 41.28 درصد افزایش یافته است. با وجود علاقه فزاینده به بزرگترین به روز رسانی خود، اتریوم در حال از دست دادن جایگاه خود نسبت به بیت کوین است.

کاهش 99 درصدی مصرف انرژی و کاهش 90 درصدی انتشار ETH از «ادغام» بلاک چین از Proof-of-Work به Proof-of-Stake در این هفته به دنبال خواهد داشت. اگرچه تحویل اوایل 15 سپتامبر The Merge پیش‌بینی می‌شود، اما اتریوم هنوز نتوانسته بالاترین قیمت 2015 دلاری خود را در آگوست به دست بیاورد.

این احتمال وجود دارد که ادغام به یک رویداد «خبر فروش» تبدیل شود که باعث فروش پس از این واقعیت شود، حتی اگر منجر به کاهش عرضه شود که می‌تواند در بلندمدت به نفع قیمت ETH باشد.

ممکن است اتریوم قبل از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌اش به دلیل تسلط فزاینده بیت‌کوین و افزایش نسبت بین دو دارایی ارزهای دیجیتال، تحت الشعاع قرار بگیرد.