منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا SEC می تواند صرافی های رمزنگاری را ممنوع کند؟

آیا SEC می تواند صرافی های رمزنگاری را ممنوع کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی امکان تعلیق فعالیت صرافی های متمرکز ارز دیجیتال است. طبق گزارش‌ها، آژانس در حال حاضر در حال بررسی احتمال چسباندن چاقو به قلب بخش کریپتو است. یکی از محرک ها بحث اخیر در پرونده علیه FTX و مدیر عامل آن، سم بانکمن فرید است. چهارشنبه گذشته، دو توطئه‌گر دیگر در درگیری با صرافی و مدیرعامل آن دستگیر شدند.

این آژانس دو نفر را در پرونده جاری FTX محکوم می کند

بر اساس گزارش ها، این دو نفر، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، و یکی از بنیانگذاران شرکت گری وانگ بودند. گذشته از این واقعیت که رگولاتور گزارش داد که وانگ و الیسون اکنون با آنها برای افشای اسرار داخلی همکاری می کنند، آژانس احتمالاً بیشتر دارایی های دیجیتال را دنبال می کند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که آژانس در دعوی علیه پلتفرم LBRY که برنده شد، مبارزه کرد. با این حال، وانگ و الیسون هنوز به دلیل دخالت در دستکاری قیمت توکن‌های FTT و فروش آنچه آژانس آن را «اوراق بهادار ثبت‌نشده» می‌نامد، محصور هستند. آخرین تخلف مربوط به موارد دیگری است که آژانس در گذشته ثبت کرده بود و برخی از آنها موفق تر از دیگران بودند.

SEC قصد دارد مبادلات را دنبال کند

شکایت رگولاتور نشان می‌دهد که بدنه توکن داخلی را بدون توجه به نحوه در دسترس قرار دادن آن برای عموم، امنیت می‌داند. در ارزیابی خود از این گزارش، رئیس SEC، گری جنسلر، همچنین بر این موضوع که دارایی امنیتی بسیار مهمتری برای FTX است، تاکید کرد. در همین حال، در مقیاس بزرگ‌تر، باید بین برچسب‌گذاری یک دارایی به عنوان اوراق بهادار به دلیل وجود آن و برچسب‌گذاری آن به دلیل اینکه شرکت در آب‌های عمیق است، تفاوت وجود دارد.

این تغییر می تواند نشان دهنده چرخش بدی برای آژانس باشد که برای مدت طولانی در تلاش برای تعیین مقررات در آن جنبه بوده است. اگر دادگاه با آژانس در مورد فرضیه آن موافقت کند، این تنها شرکتی نخواهد بود که چنین توکن هایی را ارائه می دهد که با عواقب آن مواجه خواهد شد. به این ترتیب، می‌تواند به دنبال واسطه‌هایی مانند Coinbase و سایر صرافی‌های مرکزی باشد که دسترسی به این توکن‌ها را برای کاربران فراهم می‌کنند. یک وکیل متخصص در زمینه رمزنگاری اشاره کرد که به نظر می رسد آژانس از پیگیری خود برای اوراق بهادار معکوس کرده است. آنها به جای دنبال کردن شرکت‌هایی که مسئول توکن‌ها هستند، می‌خواهند کارها را از طریق مبادله‌ها وسط بکشند.